Як провести 10 днів в Єгипті і жодного разу не по засмагати на пляжі?

article-info
Єгипет в відпочинок
Відпочинок в Єгипті

Єгипет – один з рекордсменів за кількістю історичних пам’яток світового значення. Не дивно, що потік туристів до країни фараонів не вичерпується. Люди купують гарячі путівки в Єгипет зі Львова двічі, тричі, а то й в 15й раз. Аджепобачити всю цю величезну кількість унікальних пам’ятників і споруд, які пропонує Єгипет, практично неможливо за одну або дві поїздки! Сюди можна приїжджати безкінечно і не потрапити двічі в одне й те саме місце.

Але, якщо ви той щасливець, який приїхав на відпочинок до Єгипету вперше, пропонуємо 10 пам’яток, які ви зобов’язані побачити в першу чергу.

1. Великі піраміди Гізи

Гізи великі піраміди
Великі піраміди Гізи

Цілком природно, що першими в нашому списку будуть саме легендарні піраміди Гізи – єдині, що збереглись з славетної сімки чудес світу. Часто тур в Єгипет зі Львова замовляють лише для того, щоб побачити ці величні споруди (а ще похизуватись перед друзями). Мало хто знає, що таких пірамід в Єгипті збереглось аж 50, просто екскурсії возять до найбільших.

Найвідоміша, звичайно, піраміда Хеопса. Вона зібрала навколо себе найбільше таємниць та легенд. Наступна за значимістю піраміда Хефрена, сина Хеопса. Саме неподалік неї знаходиться Великий Сфінкс. Вчені так і не дійшли остаточної думки стосовно того, чиє саме обличчя було прототипом для цієї міфічної істоти.

Третьою за величиною є піраміда Мікеріна. Попри відносно невеликі розміри, вона вважається найгарнішою з цієї трійки. До того ж вона знаменувала кінець епохи, після Мікеріни вже не будували таких фундаментальних споруд.

На поїздку в долину пірамід доведеться виділити цілий день, щоб ретельно оглянути всі цікаві місця.

2. Стародавнє місто Луксор

Луксор стародавнє місто
Стародавнє місто Луксор

Є в світі кілька міст, які можна сміливо назвати музеєм під відкритим небом, наприклад, Афіни в Греції або Луксор в Єгипті. Якщо ви приїдете сюди, то «випадете з життя» на кілька днів, адже тут хочеться подивитись абсолютно все! Що побачити треба обов’язково?

Карнакський храм, його зводили 20 століть! Тут збереглася алея сфінксів, колонний зал площею 5 тис. кв. м., між іншим, 134 колони символізують кількість дружин Рамзеса II. Видно, чоловік він був щотреба, недарма ж його в Єгипті називають «великий виробник потомства». До речі у нього було 198 дітей (до 200 трішки не дотягнув): 92 дочки і 106 синів.

Ще тут є дуже гарне священне озеро, де у вечері демонструють захопливе світлове шоу про життя Стародавнього Єгипту.

3. Каїр

Каїр
Каїр

Каїр – це не лише столиця, а й місце скупчення найбільших історичних пам’яток країни. Тут безліч стародавніх храмів, могил, церков, пам'ятників і музеїв. Буквально на кожному кроці ви будете бачити щось цікаве. А ще Каїр називають «містом мертвих», через величезний некрополь, який знаходиться на його території, тут можна побувати в гробницях, порозглядати фрески, що розповідають про загробне життя.

Обов’язково відвідайте базар ремісників Хан-ель-Халілі–це найбільший базар на Близькому Сході, який практично не змінився з часів свого створення (XIV ст.), тут ви зможете з головою поринути в східну екзотику з її неймовірним гармидером і різноманітністю.

4. Річка Ніл

Ніл річка
Річка Ніл

Місто мертвих і місто живих (Луксор) розділяє річка Ніл. Між Верхнім та Нижнім Єгиптом (Луксор і Асуан)весь час курсують круїзні лайнери. З борту, яких ви зможете поспостерігати за сільським і зовсім не туристичним життям Єгипту та насолоджуватись багатою флорою та фауною священної річки.

5. Олександрія

Олександрія
Олександрія

Олександрія – це місто, де сходяться минуле і майбутнє. Тут досить багато історичних пам’яток, але разом з тим, місто дуже схоже на європейське і комфортне для життя.

Ви можете оглядати історичні руїни цілий день, а під вечір сісти в якій-небудь старовинної кав'ярні і спостерігати за Середземним морем, потягуючи кальян.

До того ж в Олександрії дуже легко поєднувати екскурсійну програму з пляжним відпочинком в Єгипті: ціна і комфорт в цьому питанні співвідносяться ідеально.

6. Червоне море і коралові рифи

 Коралові рифи і Червоне море
Червоне море і коралові рифи

Підводні пам’ятки Єгипту такі ж фантастичні, як і ті, що знаходяться на суші.

Ви зможете самі в цьому переконатися, взявши напрокат акваланг. Та навіть, якщо ви не драйвер, згодиться звичайнісінька маска. Вода в Червоному морі чиста і прозора. Підводний світ тут набагато прекрасніший за будь-які фільми чи фото. Тут рибки спостерігають за нами з такою же цікавістю як і ми за ними. Під час пірнання головне виконувати кілька простих правил: не годувати рибок, не намагатися помацати корали або відламати їх на пам'ять, пам’ятати, що туалет знаходиться на березі або на яхті.

Єгиптяни дбайливо ставляться до своїх природних багатств, адже один сантиметр корала росте 15 років. Тому існують заповідники: Рас Мохаммед в Шармі, Махмейя в Хургаді і інші. Морські екскурсії можна замовити в будь-якому готелі.

7. Синайський півострів

Говорячи про Синайський півострів, передусім, варто згадати про гору Синай або гору Мойсея, сакральне значення, якої важко переоцінити. Щороку сюди з’їжджаються паломники ледь не всіх великих релігій світу, адже гора згадується і в Біблії, і в Корані. На горі знаходиться каплиця Святої Трійці, а на шляху вниз ви зможете відвідати легендарний монастир Святої Катерини.

Крім того, на Синайському півострові є не менш відоме місце – неймовірно яскравий і феєричний кольоровий каньйон та гарячі джерела навколо нього.

8. Монастир Святої Катерини

Святої Катерини монастир
Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини зарахований до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він один з найстаріших, діючих християнських монастирів у всьому світі.

Паломники входять в храм роззуті, пам'ятаючи заповідь Бога, дану Мойсеєві, «Скинь взуття своє з своїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, є земля свята».

Служба триває з 4 до 8 ранку. О 12й читаються часи і після цього виносяться для поклоніння мощі Св. Катерини – голова і рука.

Кожному православному паломнику ієромонах монастиря дає срібну каблучку із зображенням серця з вензелем «К» в центрі.

9. Оазис Сіва

Сіва Оазис
Оазис Сіва

Оазис Сіва – клаптик життя серед тисяч кілометрів пісків Сахари. Оазис Сіва притягує своєю славою, священною історією і незвичністю.Гірські породи кольору меду і тендітні білі вапнякові породи обрамляють плато, яке зачаровує смарагдовою зеленню пальм, що ростуть по краях п'яти величезних солоних озер. Тут процвітає своя власна культура та побут, які абсолютно відрізняються від арабських. Оазис знаменитий своїми гарячими джерелами, ювелірними прикрасами, солодощами і маслинами.

10. Біла пустеля Єгипту

Єгипту Біла пустеля
Біла пустеля Єгипту

Хочете побачити неординарну Африку, тоді їдьте у відому на весь світ Білу пустелю, яка лякає і заворожує своїми химерними вапняковими пейзажами.

Зараз в найближчому до Білої пустелі оазисі Фарафра живуть близько 5 тисяч бедуїнів, які охоче показують туристам пустелю і її визначні пам'ятки. Найкраще їхати на сафарі, взявши напрокат джип, і залишитися там на ніч, адже найкрасивіші пейзажі тут в час, коли заходить червоне, розпечене африканське сонце.


Тож не гайте часу купуйте гарячі путівки в Єгипет зі Львова і нехай вся історія Древнього світу розквітне перед вами!