Які цікаві місця можна відвідати в Єгипті?

article-info

Єгипет – один з рекордсменів за кількістю історичних пам’яток світового значення. Не дивно, що потік туристів до країни фараонів не вичерпується. Люди купують гарячі путівки в Єгипет зі Львова двічі, тричі, а то й в 15й раз. Адже побачити всю цю величезну кількість унікальних пам’ятників і споруд, які пропонує Єгипет, практично неможливо за одну або дві поїздки! Сюди можна приїжджати безкінечно і не потрапити двічі в одне й те саме місце.

Але, якщо ви той щасливець, який приїхав вперше, ми охоче розповімо, що подивитись в Єгипті.

Історичні пам’ятки Каїру

Каїр – це не лише столиця, найбільші архітектурні пам’ятки Єгипту знаходяться саме тут. Тут безліч стародавніх храмів, могил, церков, пам'ятників і музеїв. Буквально на кожному кроці ви будете бачити щось цікаве. А ще Каїр називають «містом мертвих», через величезний некрополь, який знаходиться на його території, тут можна побувати в гробницях, порозглядати фрески, що розповідають про загробне життя.

Обов’язково відвідайте базар ремісників Хан-ель-Халілі – це найбільший базар на Близькому Сході, який практично не змінився з часів свого створення (XIV ст.), тут ви зможете з головою поринути в східну екзотику з її неймовірним гармидером і різноманітністю.

Закономірно, що наступна зупинка вашого туристичного вояжу – це легендарні піраміди Гізи – єдині, що збереглись з славетної сімки чудес світу. Часто тур в Єгипет зі Львова замовляють лише для того, щоб побачити ці величні споруди (а ще похизуватись перед друзями). Мало хто знає, що таких пірамід в Єгипті збереглось аж 50, просто екскурсії возять до найбільших.

Найвідоміша, звичайно, піраміда Хеопса. Вона зібрала навколо себе найбільше таємниць та легенд. Наступна за значимістю піраміда Хефрена, сина Хеопса. Саме неподалік неї знаходиться Великий Сфінкс. Вчені так і не дійшли остаточної думки стосовно того, чиє саме обличчя було прототипом для цієї міфічної істоти.

Третьою за величиною є піраміда Мікеріна. Попри відносно невеликі розміри, вона вважається найгарнішою з цієї трійки. До того ж вона знаменувала кінець епохи, після Мікеріни вже не будували таких фундаментальних споруд.

На поїздку в долину пірамід доведеться виділити цілий день, щоб ретельно оглянути всі цікаві місця.

Архітектурні пам’ятки Стародавнього Єгипту: місто Луксор

Якщо говорити про найбільш визначні місця в Єгипті, то наступним, після пірамід, на думку спадає стародавнє і загадкове місто Луксор. Якщо ви приїдете сюди, то «випадете з життя» на кілька днів, адже тут хочеться подивитись абсолютно все! Що побачити треба обов’язково?

Карнакський храм, його зводили 20 століть! Тут збереглася алея сфінксів, колонний зал площею 5 тис. кв. м., між іншим, 134 колони символізують кількість дружин Рамзеса II. Видно, чоловік він був що треба, недарма ж його в Єгипті називають «великий виробник потомства». До речі, у нього було 198 дітей (до 200 трішки не дотягнув): 92 дочки і 106 синів.

Ще тут є дуже гарне священне озеро, де у вечері демонструють захопливе світлове шоу про життя Стародавнього Єгипту.

Саме в Луксорі знаходиться легендарна Долина царів – ще один велетенський некрополь, де знаходяться усипальниці великих єгипетських фараонів. Цікаво, що розкопки тут ведуться й досі.

Всесвітньо відомою Долина царів стала після відкриття гробниці славнозвісного Тутанхамона, коли майже всі члени експедиції померли за загадкових обставин. Одразу ж заговорили про «прокляття фараонів», а до Єгипту полилися потоки туристів.

До речі, гробниця Тутанхамона і досі вважається однією з найбагатших. Стіни вкриті фресками, а саркофаг з мумією заслуговує окремої уваги. Висота золотого (буквально!) саркофагу майже 2 метри, а вага 200 кг. Вся поверхня вкрита ляпіс-блакиттю, бірюзою і сердоліком. Це, безсумнівно, визначна пам’ятка Єгипту і одна з найяскравіших.

Долина царів умовно поділена на Східну та Західну частини. Найбільше поховань зосереджено в Східній. Зараз відкрито близько 64. Найбільш яскравими є гробниці Тутмоса III, Аменхотепа II, Тутанхамона і чотирьох Рамзесів.

Однією з найкрасивіших (якщо це доречно говорити про гробницю) вважають гробницю Тутмоса III. Вона найскладніша за будовою і має неперевершене оздоблення: розписана стеля, на якій зображені дві небесні півсфери і зоряні боги, що йдуть за сонячними турами по небесному Нілу.

Місто мертвих і місто живих розділяє річка Ніл. Між Верхнім та Нижнім Єгиптом (Луксор і Асуан) весь час курсують круїзні лайнери. З борту, яких ви зможете поспостерігати за сільським і зовсім не туристичним життям Єгипту та насолоджуватись багатою флорою та фауною священної річки.

Визначні пам’ятки Єгипту в Шарм-ель-Шейху

Шарм-ель-Шейх – це більше відпочинковий курорт, але й тут є кілька важливих і навіть сакральних місць. Передусім, потрібно згадати про гору Синай або гору Мойсея, релігійне значення, якої важко переоцінити. Щороку сюди з’їжджаються паломники ледь не всіх великих релігій світу, адже гора згадується і в Біблії, і в Корані. На горі знаходиться каплиця Святої Трійці, а на шляху вниз ви зможете відвідати легендарний монастир Святої Катерини.

Монастир Святої Катерини зарахований до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він один з найстаріших, діючих християнських монастирів у всьому світі. Паломники входять в храм роззуті, пам'ятаючи заповідь Бога, дану Мойсеєві, «Скинь взуття своє з своїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, є земля свята».

Служба триває з 4 до 8 ранку. О 12й читаються часи і після цього виносяться для поклоніння мощі Св. Катерини – голова і рука.

Кожному православному паломнику ієромонах монастиря дає срібну каблучку із зображенням серця з вензелем «К» в центрі.

Повертаючись від монастиря, також радимо навідатись до старовинних гробниць Наваміс. Це одне з найстаріших поховань в Єгипті, деякі могили датуються 4 ст. до н. е. А самі гробниці нагадують глибокі кам’яні колодязі.

Поблизу Шарм-ель-Шейху є не менш відоме місце – неймовірно яскравий і феєричний кольоровий каньйон, сповнений химерними пейзажами та загадковими кам’яними брилами. Поблизу каньйону є гарячі джерела.

В Шармі є де попірнати з аквалангом. Найбільш цікаве місце для занурень – Рас-Мохаммед, за 25 км від курорту. Це заповідна зона і підводний світ тут надзвичайно багатий. Але є дещо, що виділяє Рас-Мохаммед поміж інших – це зона помірної сейсмічної активності, морське дно тут вкрите тріщинами та загадковими утвореннями.

На території заповідника є фантастична затока з дуже солоною водою. Цікаво, що через неї проходить багато міграційних шляхів відомих нам птахів, наприклад, лелек. Птахів тут надзвичайно багато і ніхто не заважатиме вам за ними спостерігати.

Олександрія та її пам’ятки

Олександрія – це місто, де сходяться минуле і майбутнє. Тут досить багато історичних пам’яток, але разом з тим, місто дуже схоже на європейське і комфортне для життя.

Ви можете оглядати історичні руїни цілий день, а під вечір сісти в якій-небудь старовинної кав'ярні і спостерігати за Середземним морем, потягуючи кальян.

До того ж в Олександрії дуже легко поєднувати екскурсійну програму з пляжним відпочинком в Єгипті: ціна і комфорт в цьому питанні співвідносяться ідеально.

Хургада, що подивитися?

Хургада не надто багата на пам’ятки культури Стародавнього Єгипту. Найбільш яскравий і колоритний, звичайно, Ель-Дахар – старовинний район Хургади зі справжніми лабіринтами вузьких вуличок і переходів, великою кількістю ринків і сувенірних крамниць, ресторанчиків і закусочних.

З архітектурних пам’яток варто відмітити Копську церкву та мечеть Абдульхасана Ельшазі з 40 метровими білосніжними мінаретами (ввечері мечеть має дуже красиве освітлення).

Якщо хочете повністю зануритись в атмосферу Древнього Єгипту вирушайте до палацу «Тисяча і одна ніч». Тут майже кожного вечора організовуються театралізовані вистави з використанням місцевих традицій та обрядів, а ще можна побачити феєричні циркові виступи та шоу співаючих фонтанів.

Коралові рифи Червоного моря. Підводні пам’ятки Єгипту такі ж фантастичні, як і ті, що знаходяться на суші.

Ви зможете самі в цьому переконатися, взявши напрокат акваланг. Та навіть, якщо ви не драйвер, згодиться звичайнісінька маска. Вода в Червоному морі чиста і прозора. Підводний світ тут набагато прекрасніший за будь-які фільми чи фото. Тут рибки спостерігають за нами з такою же цікавістю як і ви за ними. Під час пірнання головне виконувати кілька простих правил: не годувати рибок, не намагатися помацати корали або відламати їх на пам'ять, пам’ятати, що туалет знаходиться на березі або на яхті.

Єгиптяни дбайливо ставляться до своїх природних багатств, адже один сантиметр корала росте 15 років. Тому існують заповідники: Рас Мохаммед в Шармі, Махмейя в Хургаді і інші. Морські екскурсії можна замовити в будь-якому готелі.

Якщо ви вже опинились на узбережжі Червоного моря, то вирушайте в Музей морської біології, це надзвичайно цікавий науково-дослідний центр, де ви почерпнете багато нових знань.

Оазис Сіва – клаптик життя серед тисяч кілометрів пісків Сахари. Оазис Сіва притягує своєю славою, священною історією і незвичністю. Гірські породи кольору меду і тендітні білі вапнякові породи обрамляють плато, яке зачаровує смарагдовою зеленню пальм, що ростуть по краях п'яти величезних солоних озер. Тут процвітає своя власна культура та побут, які абсолютно відрізняються від арабських. Оазис знаменитий своїми гарячими джерелами, ювелірними прикрасами, солодощами і маслинами.

Біла пустеля Єгипту. Хочете побачити неординарну Африку, тоді їдьте у відому на весь світ Білу пустелю, яка лякає і заворожує своїми химерними вапняковими пейзажами.

Зараз в найближчому до Білої пустелі оазисі Фарафра живуть близько 5 тисяч бедуїнів, які охоче показують туристам пустелю і її визначні місця. Найкраще їхати на сафарі, взявши напрокат джип, і залишитися там на ніч, адже найкрасивіші пейзажі тут в час, коли заходить червоне, розпечене африканське сонце.

Тож не гайте часу купуйте гарячі путівки в Єгипет зі Львова і нехай вся історія Древнього світу розквітне перед вами!