10 порад для туриста в Хургаді

article-info

Про Хургаду в Єгипті написані сотні статей: про її курортні райони, готелі, особливості системи «все включено», розваги і пам’ятки. Ми й самі не раз висвітлювали цю тему, але сьогодні хочемо звернутись до більш практичнішого боку питання.

10 корисних порад туристу в Хургаді (Єгипет)

1. Пити воду з крану в Єгипті не бажано. Вона не надто чиста. З цієї ж причини не захоплюйтесь коктейлями з льодом на пляжі. Краще запасайтеся водою з супермаркету. Найкращою вважається марка «Дельта».

2. Окрім національної валюти, в Хургаді ви можете вільно розраховуватись доларами чи євро. Але це стосується ресторанів, кафе, магазинів, якщо ви хочете купити щось на ринку, краще мати місцеві гроші. Купіть невелику суму по приїзді, це допоможе уникнути непотрібних клопотів.

3. Як і скрізь, валюту в Хургаді можна міняти і в банку, і точках обміну, розкиданих по всьому місту. Ми радимо банки.

4. Врахуйте, що великі ресторани і магазини приймають до оплати кредитні карти міжнародного зразка, однак, при безготівковому розрахунку можуть утримувати комісію в розмірі 5-7% від суми.

5. 95% дискотек і нічних клубів Хургади мають платний вхід. Інші 5% доволі сумнівні, які ми наполегливо радимо оминати. Зате в платних клубах ви можете замовити випивку на суму оплачену за вхід.

6. В Хургаді досить просто орендувати авто. Для цього потрібні лише водійські права міжнародного зразка та кредитка з необхідним лімітом для застави. Однак врахуйте, що в оренді можуть відмовити, якщо вам менше 25 років або ви отримали права менше року тому.

7. Кілька слів про місцеві тонкощі торгівлі. Розраховуючись з продавцем на ринку або в магазині, дякувати йому слід тільки після отримання здачі. Якщо ж сказати «спасибі», простягаючи гроші, то це буде сприйнято як бажання залишити чайові, тому продавець залишить здачу собі. Чайові тут прийнято давати буквально на кожному кроці. Рівень вашої щедрості може коливатись від 5-10% від суми наданих послуг.

8. В Єгипті прийнято вітатись навіть з незнайомцями. Заходячи в магазин або інший громадський заклад, привітайтесь з присутніми, цим ви викажете повагу до місцевих традицій.

9. Не варто з’являтись напідпитку в людних місцях, навіть, якщо ви турист. Це може закінчитись серйозними неприємностями. Це ж стосується провокативної поведінки та яскравого одягу за межами готелю.

10. Якщо на мобільному закінчились гроші, виручать міські телефони-автомати. Вони розкидані по всьому курорту. Це найдешевший варіант для міських і навіть міжнародних дзвінків. Для користування автоматом необхідні карти, які можна купити практично в будь-якому газетному кіоску.

Маємо надію наші поради принесуть користь під час вашої відпустки в Хургаді в Єгипті. Гарного відпочинку!