Зйомки «Гри престолів» у Дубровнику (Хорватія)

article-info
Хорватія, Дубровник
Дубровник, Хорватія

Всі фанати затамували подих перед виходом нового сезону «Гри престолів» (хто ще не знає прим’єра 17 липня). Ми теж вирішили порадувати шанувальників і розповісти, де саме в Хорватії знімався культовий серіал.

Та навіть, якщо ви не бачили жодної серії, не поспішайте закривати статтю, вона буде цікава всім мандрівникам.

Дубровник (Хорватія)

Дубровника старе місто
Старе місто Дубровника

На екрані Дубровник став втіленням Королівської гавані. Переглядаючи серіал, можна побачити практично все Старе місто, щоправда дещо добудоване графічно. Особливо добре глядачі мали пам’ятати масивну фортечну стіну, біля якої в кінці 3 сезону розгорталась масштабна «Битва на Чорноводній».

Фортеця Ловрієнац – Червоний замок

Ловрієнац фортеця
Фортеця Ловрієнац

В 1 сезоні «Гри престолів» Червоний замок розташовувався на Мальті, однак згодом було вирішено також перенести його в Дубровник. Праобразом замку стала фортеця Ловрієнац, яка височіє над 37-метровою скелею. До слова, фортеця відмежована від міста затокою, де і відбувались зйомки «Битви на Чорноводній», щоправда без використання «дикого вогню».

Цікавий факт: біля входу в фортецю є старовинний напис на латині «NonBeneProTotoLibertasVenditurAuro» (Свобода не продається за золото), що явно не в’яжеться з філософією Ланністерів.;))

Зйомки «Гри престолів» у Дубровнику (Хорватія) не обійшлися без скандалів. Фанати однозначно пам’ятають сцену, де королева Серсея проходила оголеною по місту. Справа в тому, що сходи, з яких вона спускалась, реально існують і ведуть до Собору Вознесіння Діви Марії. Ясна річ, що церковнослужителі були проти подібного антуражу, тому більшу частину сцен довелось домальовувати графічно.

Знаменитий сад біля Червоного замку також знімали у Дубровнику, в дендраріумі Трстено. Акведук і альтанки, фонтани зі статуями і повиті лозою галереї, в тіні яких плели інтриги лорд Варіс і Тіріон, знаходяться в місцевому дендрарії. Обов’язково навідайтесь туди, навіть, якщо не є фанатом серіалу. Там насправді гарно. Це місце чудово доповнить ваш відпочинок у Дубровнику.

Вежа Мінчета – Будинок Безсмертних

Мінчета Вежа
Вежа Мінчета

Моторошний будинок Безмертних теж не вигадка дизайнерів, а реально існуючий об’єкт, який знаходиться зовсім близько до «Червоного замку». Мова йде про вежу Мінчета. У стародавні часи вона була найпотужнішим оборонним військовим укріпленням міста і є символом неприступності Дубровника.

Якщо вірити чуткам, в зйомках 7 сезону «Гри престолів» також був задіяний Дубровник, тому у вас ще буде нагода помилуватись вузькими брукованими вуличками і намітити маршрут для майбутньої відпустки.

Зйомки «Гри престолів» в Хорватії

Та «Гру престолів» в Хорватії, зокрема і 7 сезон, знімали не лише в Дубровнику.

Фортеця Кліс в Спліті

Спліті фортеця в Кліс
Фортеця Кліс в Спліті

Фортеця Кліс слугувала прототипом палацу в Мієрині, проте в серіалі ви навряд чи її впізнаєте, адже аж надто багато режисери до неї домалювали, ту ж саму піраміду. Найбільше обриси фортеці вгадуються в епізоді, коли Дейнеріс карає зрадників Мієрину.

До слова, «Гра престолів» прославила стару фортецю, яка раніше не надто користувалась популярністю у туристів, зокрема тому, що піднятись до неї – завдання не з легких.

Передмістя Спліта, Жрновніца, вже з'являлася в «Грі престолів». Прямовисна скеля старого кам'яного кар'єру послужила декорацією для сцен завоювання Мієрину і стрімкої битви пішого Даар з чемпіоном-вершником міста Великих панів.

Локрум – Кварт

Локрум острів
Острів Локрум

А от роль міста-оазиса – Кварта випала невеликому мальовничому острівцю Локрум посеред Адріатичного моря. Пишна рослинність парків і садів, де Дейенеріс гуляла з ксар, насправді – середземноморська флора місцевого ботанічного саду. І якщо в «Грі престолів» подорожні, яких не пускали за ворота Кварта, залишалися навіки в «Саду кісток», то в реальності турист, який не потрапив на острів, продовжить веселитися в кілометрі від нього, в Дубровнику.

Шибеник – Браавос

Шибеник
Шибеник

А от сцени з Браавосу знімались у невеличкому курортному містечку Шибеник. Тут знаходяться штаб-квартири відразу двох важливих організацій Вестерос: могутнього Залізного банку і таємного ордена Безликих. Тому, коли побачите в серіалі Арію Старк в храмі Багатоликого – придивіться до місцевості, можливо, варто провести там відпустку.

Національний парк Крка - ландшафти Вестерос

Крка парк національний
Національний парк Крка

Природню красу південних земель допомогли змалювати пейзажі національного Крка. Місцева природа дуже схожа на знамениті Плітвицькі озера, і не дивно, що знімальна група не змогла пройти повз бірюзові лагуни, пишну зелень і вісім мальовничих водоспадів. Якщо десь в кадрах серіалу ви побачите розкішний водоспад, швидше за все він відзнятий в Хорватії.

Стогін – Королівська Гавань

Королівську Гавань знімалася не лише в Дубровнику, а й в інших хорватських містах, зокрема в Стогоні. Місто подарувало серіалу свої червоні черепичні дахи та кріпосні стіни. Цікаво, що реальна стіна в Стоні цілком може змагатися з вигаданої Стіною з саги Джорджа Мартіна. У середні століття цей фортечний вал завдовжки 5,5 км з 40 вежами і 5 фортецями захищав Дубровницьку республіку від набігів османів.


Ось таким був наш огляд Дубровника в Хорватії. В наступних статтях ми ще не раз будемо повертатись до цього чудового міста, тому слідкуйте за анонсами, до зустрічі.