Захер, опера і палаци або Про перше знайомство з Віднем

article-info
Австрія, Відень
Відень, Австрія

Чесно кажучи, поїздка у Відень ніколи не викликала у мене зайвого ентузіазму, але… свою думку я дещо змінила.

Не заперечую, у австрійському Відні вистачає манірності та помпезності, однак і подивитись тут є на що: палаци Шенбрунн, Бельведер і Хофбург, Віденська опера, Музичне товариство, Віденський ліс та багато іншого. Все ж такими говоримо про колишню столицю імперії.

А ще уяву лоскоче запах терпкою кави, а очі просто таки їдять знаменитий Захер. Тож, якщо ви купили тур вихідного дня у Відень зі Львова, раджу все добре спланувати.

День І

Ринг

Ратуша
Ратуша

Наш автобусний тур у Відень почався з Рингу, не боксерського, звичайно. Рингом у Відні називається кільцевий бульвар, який об’єднує ледь не всі кращі пам’ятки міста – Віденська Опера, Парламент, Ратуша, Університет, Біржа.

Раджу, якщо хочете побачити все з вище перерахованого і ще з десяток інших музеїв, купіть карту Wienkarte. Вона забезпечить вам знижки у найвідоміші музеї та безкоштовний проїзд у громадському транспорті на 72 години!

Хофбург

Хофбург
Хофбург

Щоб відчути всю непідробну велич Відня, необхідно відвідати імператорський Хофбург. Колись це була фортеця, зараз – палацовий комплекс. Він і сьогодні залишається важливою адміністративною точкою, адже тут знаходиться канцелярія президента. А ще комплекс включає скарбницю, імператорські апартаменти і Срібну палату, національну бібліотеку і навіть конюшню з ексклюзивною породою коней, яких розводять лише тут. Коротше кажучи, по палацовому комплексу можна гуляти весь день.

Якщо випаде така можливість, обов’язково послухайте виступ знаменитого хору хлопчиків.

Цікавий факт. Саме з балкону Хофбурга Гітлер оголосив про початок ІІ Світової Війни (екскурсовод вам неодмінно покаже, з якого саме балкону).

Біля Хофбургу розбитий чудовий парк Volksgarten, який ще називають парком троянд. В період цвітіння повітря наповнюється терпким ароматом, а око радує вибух яскравих фарб, адже тут висаджено сотні трояндових кущів. З цікавого, в парку встановлено пам’ятник імператриці Сісі – улюблениці австрійців (це як принцеса Діана для Британії).

Кондитерська Demel

Demel кондитерська
Кондитерська Demel

Від насолод духовних до насолод фізичних. Всі ласуни світу знають, що знаменитий торт Захер (шоколадний з абрикосовим джемом) був винайдений Францом Захером саме у Відні. Тому ви просто не маєте права його не спробувати. Раджу пробувати його не в готелі Захер, як рекомендує більшість екскурсоводів, а в кондитерській Demel, де колись був спечений перший такий торт.

Державна опера

Опера державна
Державна опера

А ввечері обов’язково сходіть у віденську оперу – це буде чудовим закінченням дня. Понад 60 опер і балетів за 285 днів в сезон – неосяжний репертуар уявлень зводить Віденську оперу на перше місце в світі.

День ІІ

Собор Святого Стефана

Стефана собор Святого
Собор Святого Стефана

Раджу починати другий день вашого відпочинку у Відні з символу міста - Собор Святого Стефана. Знайти його дуже просто. Як на мене, то він взагалі вирізняється з поміж навколишньої архітектури. Готичні шпилі з мережавними прикрасами, вирізаними дбайливими руками якогось майстра. Собор насправді заворожує. Для тих, кому зовнішніх і внутрішніх оглядин буде мало є можливість піднятись на одну з веж: ліфтом або пішки.

Цікавий факт: на одній зі стін собору є відбиток долоні. За повір’ям, якщо до неї доторкнутись, то вам простяться всі гріхи (кого зацікавило, відбиток знаходиться біля церковної лавки).

Площа Марії Терезії та Музейний квартал

Марії Терезії площа
Площа Марії Терезії

Пам’ятник імператриці Марії Терезії – найбільший у Відні, і рано чи пізно ви все одно до нього вийдете. Імператрицю свого часу називали найбільш вдалою свахою Європи, бо своїх 15 дітей вона примудрилась вдало прилаштувати.)))

Музейний квартал (Museumsquartier) – один з найбільших культурних центрів світу. У колишніх імператорських стайнях на площі 60.000 квадратних метрів представлені всі види мистецтва, ресторани, кафе і магазини.

Зі всього розмаїття варто відвідати Музей сучасного мистецтва Віденського фонду Людвіга (Мumok) або Музей Леопольда (Leopoldsmuseum) з його найбільшим у світі зібранням картин Егона Шиле, або Архітектурний центр Відня (Architekturzentrum). А ще перекусити MQdaily або Kantine та випити чашечку кави в кафе Leopold.

Будинок Хундертвассера

Хундертвассера будинок
Будинок Хундертвассера

І трошки сучасного мистецтва. На цей химерний будинок ми натрапили випадково, а вже потім погуглили. Будинок Хундертвассера повністю обсаджений деревами, деякі навіть з вікон стирчать і при цьому він залишається житловим. Таким нехитрим способом художник Фріденсрайх Хундертвассер вирішив довести, що природа і людна можуть мирно співіснувати. А заразом ще й свій виставковий зал в цьому будинку влаштував.

Пратер

Пратер
Пратер

Коли ми зрозуміли, що високого мистецтва нам вже забагато, ми подались до найбільшого в місті парку розваг, в Пратер. І перше, що я зробила, це залізла на колесо огляду. Воно шедевральне! Мабуть, треба започаткувати таку традицію з кожним містом, де випадає шанс побувати.

Коли накатаєтесь досхочу зазирніть в пивну Швайцерхаус, купіть хорошого пива і свиняче коліно в тісті.

А, якщо повертатись в готель все ще не хочеться, залишайтесь на молодіжну тусовку тут же таки в Пратері. На танцполі клубу Fluc Wanne, в колишньому пішохідному підземному переході, створені всі умови для розкішних тусовок.

День ІІІ

Далі статтю варто читати тим:

• у кого тур у Відень зі Львова розрахований мінімум на 3 дні;

• хто хоче на природу і готовий заради цього пожертвувати більшістю музеїв, описаних вище;

• хто примудриться втиснути програму двох днів в один і матиме вільний час.

Палац Шенбрунн

Шенбрунн палац
Палац Шенбрунн

Палац Шенбрунн, він же літня королівська резиденція. Дуже приємне і затишне місце. Якщо ви нікуди не поспішаєте, тут можна з приємністю провести весь день. До палацу примикає красивий парк з лабіринтом, оранжерея, павільйон Глорієтта, на останній особливо раджу піднятись. В павільйоні розташовано кафе, де можна випити чашечку кави, з’їсти найсмачніший у Відні яблучний штрудель та помилуватись розкішними панорамами. А от у кафе Residenz можна не лише спробувати випічку, а й подивитися на знамените штрудель-шоу.

Неподалік палацового комплексу розташований найстаріший зоопарк Австрії. Він тричі був визнаний кращим зоопарком Європи.

Ну і на останок, де підкріпитися ввечері. Раджу ресторан Palmenhaus, там смачна риба і вино. А от в ресторані Plachutta можна спробувати традиційну кухню тафельшпіц (яловичина з овочами).


Таким був мій тур у Відень зі Львова. Ви ж свою подорож збудуєте самі, але я впевнена, вона буде захопливою.