Як я Барселону вивчала: короткий гід з місця подій. День ІІІ

article-info

На останній день подорожі у мене було заплановано мінімум локацій з максимальним оглядом. Це, звичайно, знаменита Sagrada Familia та гора Tibidabo.

Sagrada Familia

Sagrada Familia, вона же Храм спокути святого сімейства чи просто Храм святого сімейства – найвідоміший довгобуд у світі. Собор досі добудовується, він «пережив» не одного архітектора, не кажучи вже про легендарного творця – Гауді.

Враховуючи, що будівництво триває вже 137 років, навряд чи навіть наші діти побачать храм завершеним. Але це не робить його менш прекрасним, навпаки, додає екстравагантності.

У ексцентричній будові храму закодовані біблійні сюжети. Гауді задумував це так: три фасади символізують Різдво, Страсті Христові і Воскресіння. Кожен фасад закінчується чотирма загостреними баштами, які складаються в загальне число 12, відповідно до 12 апостолів. Ще 4 вежі символізують Євангелістів і оточують центральну найвищу вежу з хрестом, присвячену Ісусу. Вежа з дзвіницею над апсидою дань Діві Марії. І вся ця колосальна конструкція не має перевищувати за висотою гору Монжуїк.

Звичайно, приїхати в Барсу і не побувати цьому соборі – це справжнісіньке святотатство.

Кілька дієвих порад, як потрапити в собор, не простоюючи довжелезні черги. Найперше, що ви маєте зробити – це купити онлайн-квиток в собор.

Офіційний сайт пропонує кілька варіантів квитків. Я купувала Top Views – experience panoramic views. Цей тип квитка включає відвідування собору, підйом на вежу і аудіогід. Краще купувати квиток на вранішні години – туристів в цей час менше, плюс, у вас буде купа часу, щоб пороздивлятись.

Гора Tibidabo

Після фантастичної Sagrada Familia, мій шлях лежить на найвищу точку міста до ще одного прекрасного храму та найбільш феєричного оглядового майданчика.

На гору Tibidabo можна дістатись двома способами. Якщо у вас є зайві гроші, ви ледачі (або аж надто втомились), на гору курсує екскурсійний автобус, який всього лиш за 20 євро відвезе вас нагору.

Tibidabo

Більш економним та авантюрним туристам, як от я, доведеться йти пішки. Щоправда, тут знадобляться непогані здібності навігатора, яких у мене немає.)))

Отже, стартуємо від площі Каталунья. Тут треба спуститись в метро з оранжевою позначкою (біля кафе Zurich). Сідаєте на поїзд лінії S1 і їдете до Peudel Funicular. Далі потрібно пересісти на фунікулер. І це ще не все! На кінцевій станції фунікулера пересядьте на 111 автобус, і вже він відвезе вас до місця призначення.

Що такого є на горі Tibidabo? Запаморочливий краєвид Барселони. Згідно легенди, саме ця прекрасна панорама і дала назву горі: «... et dixit illi haec tibi omnia dabo si cadens adoraveris me», – говорив диявол, намагаючись спокусити Ісуса Христа, демонструючи йому з вершини красу навколишнього світу. «Тibidabo» в Євангелії від Матвія перекладається, як «Тобі даю».

Окрім, нереально прекрасних панорам, тут стоїть величний храм Святого серця. Всередині він оздоблений неперевершеними вітражами та фресками.

Дуже раджу скористатись ліфтом і за символічну плату піднятися на дах собору, там є одразу два оглядові майданчики. Від побаченого у вас перехопить подих. Фігура Ісуса Христа, який ніби хоче обійняти весь світ, просто заворожує.

До речі, поруч з храмом мирно сусідствує один з найстаріших парків атракціонів в Іспанії, тож, якщо вам захочеться наостанок полоскотати нерви, ласкаво просимо.

Ось таким насиченим був мій тур вихідного дня в Барселону. Маю надію я загітувала вас відвідати це чудове місто!