Відпочинок в Хорватії для тих, кому набридла галаслива Туреччина і спекотний Єгипет

article-info
Відпочинок в Хорватії
Відпочинок в Хорватії

«Боги прославились тим, що в останній день із сліз, зірок та дихання моря створили Хорватію». Бернард Шоу

 

Вперше приїжджаючи на відпочинок до Хорватії, ловиш себе на думці, що мова дуже знайома. Здається, що ще трошки і ти зрозумієш все до одного слова. Відчуття схоже на те, коли намагаєшся згадати слово, воно вертиться на кінчику язика і здається ось-ось. Так і з мовою хорватів))) До речі, філологи стверджують, що хорватська навіть ближча нам за польську і російську. Хто б міг подумати…

В Хорватії є все, що шукають «класичні» туристи та й «некласичні» теж… Чисте море, прибрані пляжі, бездоганний сервіс і звичайно ж розваги на будь-який смак (якби банально це не звучало), щоправда без натовпу відпочиваючих на пляжах, купи продавців і галасу туристів, що навряд чи можна віднести до недоліків відпочинку))

Країна тисячі островів

Країна тисячі островів
Країна тисячі островів

Хорватію називають країною тисячі островів, слов’янською Венецією і ще десятком живописних епітетів так, що аж виникає бажання самостійно перевірити їх правдивість)))

І перше, що біжиш перевіряти, приїжджаючи на морський курорт, це звичайно ж море. Узбережжя Адріатичного моря вас шокує…бо, повірте, такого чистого моря ви не бачили вже дуже і дуже давно, за що перед хорватами варто зняти капелюха, нашій Одесі таке і не снилось. Чи варто говорити, що більшість пляжів мають блакитний прапорець, що свідчить про чистоту і екологічність? До речі, всі пляжі муніципальні, тобто безкоштовні, чого не скажеш про ту саму Туреччину…

Відпочинок в Хорватії: від альпінізму до парусних регат

Ми були абсолютно серйозні, коли говорили, що тури в Хорватію задовольнять потреби абсолютно всіх категорій туристів: від пляжних лежебок до активних «живчиків», від бюджетних сімейних пар до людей, які звикли ні в чому себе не обмежувати.

Для любителів релаксу

Для тих, хто шукає тиші та спокою, чудово підійде відпочинок в провінційних містечках, які розмістились в годині їзди від узбережжя. Людей мінімум, сервіс бездоганний, господарі гостинні. Все те, чого останніми роками бракує європейським курортам. Родзинкою цих місць є «винні» тури, адже край багатий старими виноградниками.

Спокійний розмірений відпочинок можна поєднати з відвідинами термальних і мінеральних джерел, яких в Хорватії досить багато. Найвідоміші лікувальні центри – це Умаз, Опатія, Цріквеніц, Хвар, Макарська, Центральна Істрія та інші.

Активний відпочинок

Дайвінг в Хорватії
Дайвінг в Хорватії

Тури в Хорватію часто обирають любителі альпінізму, рафтингу, кайякінгу, адже в країні розміщено 8 національних парків з відповідним ландшафтом. Погодьтесь, це більш ніж багатий вибір. Додайте до цього можливість польоту на дельтапланах та парапланах, гірський туризм. З таким різноманіттям деякі туристи навіть море не встигають побачити))

Ще один вид екстремального туризму – це дайвінг. Думаємо, не варто говорити, що прозоре Адріатичне море просто створено для занурень. На території узбережжя успішно працює аж 160 центрів підводного плавання.

Якщо ми вже зачепили морську тематику, родзинкою Хорватії є круїзи по Адріатичному морю. Існують навіть дві спеціальні туристичні програми. Перша включає відвідини Дубровніка - Керкіра - Мальти - Венеції - Корчула з поверненням назад у Дубровнік. Друга виглядає наступним чином: Сицилія-Сардинія-Неаполь з поверненням в Дубровнік. Щоправда, це задоволення не з дешевих, самі розумієте)))

Пам’ятки рукотворні і нерукотворні

Плотвицькі озера
Плотвицькі озера

Ті, хто бачать свій відпочинок перш за все у відвідуванні історичних пам’яток та природних красот, безперечно будуть приємно здивовані, адже розвернутись тут є де. Ми вже згадували про 8 національних парків з їх мальовничою природою, урвищами, озерами, залишками древніх поселень.

Обов’язково, варто навідатись до Плотвицьких озер (пам’ятка ЮНЕСКО між іншим). Це 16 живописних озер, що мальовничими каскадами перетікають одне в одне, утворюючи 92 унікальних водоспади! Унікальні – це ми у прямому значенні, бо жоден з них не схожий на інший. Це якраз одне з тих явищ, коли краще побачити, бо жодні описи не йдуть ні в яке порівняння з реальністю.

Любителям архітектури радимо навідатись у місто Пореч. За всю історію існування в місті встигли похазяйнувати венеціанці і італійці, і австро-угорці, і французи. І кожен щось залишив по собі, тому архітектура міста – це нереальний мікс всього, що тільки можна уявити: Римський форум, руїни храму Нептуна і храму Марса, палаци, базиліки, фортеці.

 

Хорватія варта того, щоб навідатись сюди не раз і не два. Гостинна, затишна і надзвичайно багатогранна, вона стане улюбленим місцем вашого відпочинку. Замовляйте тури в Хорватію в компанії «Поїхали з нами».