Відпочинок в Айя-Напі на Кіпрі: короткий путівник пам’яток та активних розваг

article-info
Кіпр Айя-Напа курорт
Курорт Айя-Напа на Кіпрі

На курорті назва, якого перекладається, як священний ліс просто не може бути нудно і нецікаво. За переказами таку незвичайну назву селище отримало через ікону Божої матері, яка була знайдена в місцевих лісах, до речі, вона по сьогодні зберігається в тутешньому монастирі.

Хоча курорт Айя-Напа перш за все розважальний, а не культурний центр Кіпру, кілька цікавих місць тут все-таки знайдеться.

Монастир Айя-Напа

Айя-Напа монастир православний
Православний монастир Айя-Напи

Найбільш відома історична пам’ятка Айя-Напи – це знову ж таки той самий православний монастир. Перекази стверджують, що після того, як в лісовій печері було знайдено чудотворну ікону, місцевість почали називати «Панагія Напа» (Пресвята Богородиця з лісу), а з часом просто Айя-Напа. Пізніше над печерою звели каплицю, а потім храм. Сьогодні це монастирський комплекс Айя-Напа, що зберігся майже в первозданному вигляді. Тут вже не правлять служби, це музей, проте особлива енергетика місця відчувається і зараз.

Особливої уваги заслуговує «Фонтанний будинок» повністю викладений з дорогоцінного мармуру, де похована настоятельниця монастиря. Також у місцевій капличці зберігається покривало, що передане Ісусу Христу Святою Веронікою під час його ходи на Голгофу. Біля стін монастиря росте примітне тутове дерево, місцеві вважають, що йому понад 600 років.

Музей моря

Флора музей моря виставка флора
Виставка морської флори в Музеї моря

Якщо, якимось дивом, вас занесло на Айя-Напу з дітьми, то одне з небагатьох місць куди ви можете піти – це Музей моря. Тут буде цікаво і вам, і дітям, адже в музеї зібрані найцікавіші артефакти з затонулих кораблів, що коли-небудь були знайдені біля берегів Кіпру. Є в музеї і обширні колекції морської флори та фауни, а ще морські пейзажі кисті місцевих художників.

Мис Греко

Греко мис
Мис Греко

Найромантичніше місце на курорті Айя-Напа та, мабуть, і на Кіпрі взагалі – це мис Греко. Фантастичні пейзажі, нереально блакитне море і просто божественна лінія горизонту, де море стає небом, а небо – морем. Любителі природних красот кажуть, що знаменита бухта, де народилася Афродіта, помітно поступається красою мису Греко.

Чи варто говорити, що це улюблене місце для весільних фотосесій? Тут навіть місток закоханих є, але про нього ми поговоримо пізніше. Так чи інакше, майте на увазі, що надвечір сюди стікається досить багато люду, щоб приєднатись до споглядання прекрасного. А у денний час тут час від часу можна побачити дивні чорні цятки на воді – це аквалангісти, які шукають місцеве морське чудовисько. За легендами воно мешкає саме в цих бухтах, мабуть воно теж не байдуже до прекрасного.))))

Міст закоханих

Закоханих міст
Міст закоханих

І якщо ми вже згадали про Греко, то неможливо не згадати про Місток закоханих, який є невід’ємною його частиною. Місток – це ніщо інше, як природна кам’яна арка, що зависла над прозорою бірюзовою водою. Не сперечаємось дуже гарно і романтично. Логічно, що це улюблене місце закоханих парочок. За традицією, закохані повинні злитися в пристрасному поцілунку на середині містка і, звичайно ж, загадати бажання.)))

До речі, влітку кам’яна арка притягує до себе не лише закохані пари, а й тюленів-монахів, тому досить вірогідно, що ви зможете насолодитись приємною компанією.))))

Місто Фамагуста і Резиденція Ричарда Левове Серце

Фамагуста місто покинуте
Покинуте місто Фамагуста

Дуже цікава і надзвичайно оригінальна пам’ятка поблизу курорту Айя-Напа на Кіпрі – це покинуте місто Фамагуста. За переказами саме тут колись стояла одна із резиденцій короля Ричарда Левове Серце. Колись Фамагуста була культурним центром Кіпру, але в 1974 році в місто увірвались турки і зруйнували його практично вщент. З тих пір, це місто-привид, як його вдало охрестив один з шведських журналістів.

Фамагуста й справді нагадує декорації до постапокаліптичного фільму: збереглися будівлі і споруди, але вже не живуть люди. Можна побачити стародавні собори з красивими фресками, купальні, побудовані першими жителями, будівлі та споруди, але все якесь не живе, не реальне.

Скельні гробниці Макронісос

Макронісос гробниці скельні
Скельні гробниці Макронісос

Щоб побачити ще одну цікаву пам’ятку не обов’язково переривати пляжний відпочинок в Айя-Напі, адже скельні гробниці Макронісос знаходяться біля одного з найвідоміших місцевих пляжів.

У печерному комплексі, крім гробниць, можна побачити і святилище, яке складається з необтесаного каменю. Недалеко від цього місця знаходяться каменоломні. До наших днів печери непогано збереглися: вони такі ж рівні за формою, як і були в старовину. До них ведуть сходи, вирізані в скелі. У кожному приміщенні знаходиться декілька кам'яних лавок. Вхід до гробниць прикриває вапнякова плита.

Активний відпочинок в Айя-Напі

Скутері підводному прогулянка
Прогулянка на підводному скутері

Древні пам’ятки – це звичайно добре, але тури в Айя-Напу купують для того, щоб розважитись. Якщо вас мало цікавлять клубні тусовки або ви просто хочете перепочити від гамірного нічного життя Айя-Напи, пропонуємо вам кілька варіантів крутого активного відпочинку в денний час.

Квадбайкінг

Квадроцикли в Айя-Напі можна зустріти ледь не на кожному кроці. На них з задоволенням катаються не лише туристи а й місцеві. Радимо використати таке катання з користю і поїхати, скажімо, досліджувати не туристичні місця курорту: узбережжя незаселене відпочиваючими, колоритні місцеві села, пам’ятки, до яких не возять регулярні екскурсії. Карту з відзначеними визначними місцями можна попросити у господаря квадроциклу.

Підводні скутери

Так-так вам не почулось і це не граматична помилка))) Саме підводні скутери. Щоправда за такою екзотикою потрібно їхати в Протарас, але воно того варте! Підводні скутери дозволяють комфортно досліджувати морське дно без використання незручного для новачків кисневого балону. До речі, таке катання не потребує якихось спеціальних навичок.

Тури дайвінг Айя-Напа в
Дайвінг-тури в Айя-Напі

Дайв-тури
Якщо ми вже почали говорити про занурення, то варто згадати про дайвінг-тури на Айя-Напі. Поблизу берегів Кіпру є кілька цікавих місць для занурення. Паром Зенобій, який покоїться на морському дні вже дуже багато років, але при цьому надзвичайно гарно зберігся. Ще одне популярне серед дайверів місце – це затонулий військовий корабель.

Також можливі тури в підводні печери, де досі знаходять рештки древнього глиняного посуду або в місця скупчення рідкісних морських мешканців.

Одноденна поїздка в Троодос

Подорож на гору Троодос – це можливість помилуватись первозданними лісами, побувати в чарівних кіпрських селах з самобутньою візантійською архітектурою, відвідати обширні виноградники, оцінити якість гірськолижних трас. Гори Троодос здатні задовольнити запити всі категорій туристів: сімейний, активний, культурний відпочинок. Гірський хребет ділиться на різні області, кожна з яких відрізняється природною красою. Троодос – найкраще місце на Кіпрі для походів, пікніків і занять гірськолижним спортом. Отримати порцію адреналіну, познайомитися з місцевими жителями, дізнатися традиції і покуштувати страви в старих селах Кіпру – ось лише деякі варіанти для відпочинку в Троодосі.

Тури в Айя-Напу на Кіпрі пропонує компанія «Поїхали з нами». Ми знаємо як зробити вашу поїздку максимально комфортною і приємною, щоб відпочинок залишив по собі лише приємні спогади. Приходьте і оберіть СВІЙ тур на Айя-Напу.