Відкриваємо нові напрямки для подорожей – морський відпочинок в Болгарії

article-info

Чомусь українці незаслужено оминають увагою відпочинок в Болгарії. А це ж прекрасний варіант! Майже, як удома, тільки море чистіше і сервіс кращий.

Пляжні курорти

Болгарія робить акцент саме на пляжних курортах. Найвідоміші – «Сонячний берег» та «Золоті піски».

Курорт «Сонячний берег» – це розкішне місце для бюджетного відпочинку та розв’язних тусовок. Курорт дивним чином поєднує пережитки Радянського Союзу і надсучасні готельні комплекси. Самі розумієте, за таких умов, кожен знайде собі житло по гаманцю. А ще «Сонячний берег» – це дрібний золотистий пісок, заворожуючі дюни, розкішне море і неперевершене місце для гучних тусовок, на які з’їжджається молодь зі всієї Європи.

Курорт «Золоті піски» – другий за величиною курорт Болгарії і не менш популярний. Це один з двох китів, на яких тримається місцевий туризм. Він повністю орієнтований на туристів – жодної промисловості, озеленені території, комфортні готелі, аквапарки, теренкури, цілющі джерела і оздоровчі центри, насичене нічне життя, чисті пляжі і різноманітність морських атракціонів. А зручна транспортна розв’язка дозволяє використовувати «Золоті піски», як відправну точку для поїздок по гостинній Болгарії.

Курорт «Бургас» – ідеальне місце для сімейного відпочинку. Він дуже затишний. Обов’язково з’їздьте на місцеві озера лікувальними грязями та побувайте в лазнях з мінеральною водою. «Бургас» – це чудова можливість не лише відпочити, а й оздоровитись.

Курорт «Дюни» – ще один сімейний курорт. Він один з найсучасніших в Болгарії: готелі 5* і 4*, комфортні вілли, доглянуті пляжі з Блакитними прапорами якості, ресторани, бари, басейни, SPA-центр, тенісні корти, фітнес-центри і т.д.

Курорт «Несебр» – не лише курорт, а й можливість провести час з користю. Місто занесено до Світової Спадщини ЮНЕСКО і вважається найстарішим курортом Європи. «Несебр» рекомендують відвідати, як мінімум, з екскурсією, але і відпочити тут можна з комфортом, на найкрасивішому пляжі Болгарії.

В Болгарію можна приїхати, щоб покататись на лижах. Всі хвалять курорт «Боровець». Тут є траси для досвідчених спортсменів і зелених новачків. Загальна протяжність трас – 40 км. До речі, те що «Боровець» вважається гірськолижним курортом, зовсім не означає, що сюди не варто приїжджати влітку. Це дуже симпатична місцина з сосновими заповідниками та блакитними озерами.

Культурна програма в Болгарії

Ще одне упередження щодо Болгарії – там немає, на що дивитись. Це не так. У країни дуже багата культурна спадщина. І перше місце, куди вам варто поїхати, – це столиця Софія. Саме тут зосереджені головні архітектурні пам'ятки: мінарет мечеті Баня-Баші, ротонда Світи Георгі, Мінеральна лазня, Богословська академія, церква Святого Миколая і собор Софії.

Цікавими з архітектурної та історичної точки зору будуть міста: Варна, де збереглось багато пам’яток античності, Плевна з цікавим військовим минулим, Велико-Тирново з релігійними святинями: церкви Святої Богородиці і Сорока святих мучеників, а також собору Святого Петра і Павла.

Радимо обов’язково приїхати в Болгарію на Свято троянд (25 травня). Місцеві обожнюють вирощувати троянди, а рожеве масло активно використовується у виробництві парфумів та косметики. Свято троянд – це, без перебільшення, подія національного масштабу, яку завжди супроводжують урочисті паради, виступи фольклорних колективів, музичні концерти та театралізовані вистави. Кульмінацією свята є фінал конкурсу краси, переможниця якого отримує титул Цариці Троянди.

Що варто знати про Болгарію туристу?

1. Болгарська мова належить до слов’янської групи, тому ви скрізь зустрінете знайому кирилицю. При бажанні мову можна зрозуміти,бо з англійською тут важкувато.

2. В Болгарії будьте обережні з жестами, бо звичні нам жести можуть мати геть протилежне значення. Наприклад, кивок голови означає не згоду, а, навпаки, заперечення.

3. В країні діють обмеження на ввезення алкогольних напоїв, сигарет, кави і чаю.

4. Абсолютно всі пляжі Болгарії – державні. Порада: слідкуйте за прапорами, які на пляжі вивішують рятувальники. Червоний – означає, що в море можна заходити не далі, ніж на 3 метри.

5. В Болгарії є готелі з системою «все включено», а також за більш звичною для Європи системою з безкоштовними сніданками. В принципі харчування вийде досить бюджетним навіть, якщо ви віддасте перевагу ресторанам та кафе.

6. Пересуватися країною найкраще на міжміських автобусах або на поїздах. При бажанні можна замовити приватний автобус, послуга обійдеться дорожче, проте пересування буде більш комфортним.

7. Найпопулярнішими сувенірами з Болгарії є текстиль, дерев'яні та гончарні вироби, вино, рожева вода і солодощі.

Ми організовуємо комфортні морські тури в Болгарію на «Сонячний берег», «Золоті піски» та інші курорти. Приєднуйтесь!