Відгук: #нашілюдивсюди. Подорож в Прагу

article-info

Прага прекрасна в будь-яку пору року і за будь-якої погоди. Це правда! Навіть, якщо ваш тур в Прагу припаде на похмурі осінні дні, ви закохаєтесь в ці середньовічні кам’яні стіни і звивисті вулички, які можуть завести одному богу відомо куди. 

Я люблю такі міста, як Прага, вони всі, до останнього камінчика історична пам’ятка, тут непотрібно бігати від однієї відомої пам’ятки до іншої, тут можна спокійно гуляти і насолоджуватись романтично-заспокійливою атмосферою старого міста. Хоча подорож в Прагу включає і свої ексклюзивні місця.

Туристичні секрети Карлового моста та Празького граду

Карлів міст – одна з візитних карток Праги, біда в тому, що за туристами частенько самого моста не видно. Саме тому раджу для фото приходити на міст пізно ввечері, а краще рано-вранці. Туристи, як відомо, народ лінивий і спить довго, тож на мосту буде порожньо. А ще на Карловому мосту загадують бажання: для цього потрібно доторкнутися до ступнів Святого Яна Непомуцького. Його скульптура встановлена в кінці Карлового моста з німбом з зірок.

Празький град – перлина міста, без його відвідин не обходиться жоден тур в Прагу. Він височіє над містом і дійти до нього з може навіть той, хто кепсько орієнтується на місцевості (як от я). Тому не поспішайте брати екскурсію по Граду, оглянути його можна і самотужки. 

Перше, що потрібно знати про Празький град – на територію можна потрапити безкоштовно. Якщо ви не плануєте відвідувати музеї всередині Граду, купувати квиток не потрібно. На територію історичного комплексу є кілька входів. Найвідоміший там, де розташовані каси, але там і черга найбільша. Ще можна зайти з боку собору Святого Віта, через королівські сади та старими замковими сходами.

Астрономічний годинник, Тинська церква і Староміська площа

Засмучу тих, хто зібрався купувати тур в Прагу найближчим часом. Знаменитий астрономічний годинник забрали на реставрацію і обіцяють повернути на законне місце до жовтня 2019 року. На його місці встановили величезний екран, який імітує роботу годинника, але це все одно не те… 

Дуже раджу відвідати церкву Діви Марії перед Тином, вона ж Тинська церква. Собор знаходиться поруч з годинником і прекрасний ззовні та всередині. Храм зі всіх боків оточений нижчими будиночками і туристи частенько не можуть відшукати вхід в сам собор. Щоб потрапити до дверей Тинської церкви необхідно пройти в арочний прохід будинку на фасаді, якого намальована ікона. Нехай вас не збиває з пантелику кафе поруч, просто йдіть вперед. 

Не можна не згадати про Староміську площу – це серце міста, тут максимальне скупчення історичних пам’яток та й кожен будинок – шедевр архітектурного мистецтва. Не забудьте відвідати розташовані тут церкву Св. Миколая, Палац Гольц-Кінскі і Будинок біля кам'яного дзвону. Приготуйтеся до того, що очі почнуть розбігатися від приголомшливих красот, а фотоапарат взагалі не вимкнете. Насолоджуйтесь!

Смішна чеська мова

Наостанок хочу вас посмішити. Чеська мова – це мова, яку ви будете вчити залюбки, бо аж надто смішно вона звучить. Наприклад, (далі не стьоб і не розіграш, якщо не вірите гул-переклад вам в допомогу).

Найпростіше: 

• парфуми – вонявкі; 

• фрукти – овоціт; 

• огірки – недопалкі (от як вам замовити чеський салат з кислих недопалків,га?))); 

• свіжі продукти – черстве потравіні; 

• житло – бидло або битліште.

Далі більше… 

Обережно весло – позор падла. 

Оскільки сморід – це «запах», а сміттєвий бак – це « одпад», змішані сміттєві баки називають «смішний одпад». 

Повія буде звучати, як «невістка». 

Моє улюблене – передзвони пізніше – заволай поздей. 

І взагалі вбив білд-борд кока-коли зі слоганом «доконала тварь», тобто «досконале творіння».

Веселого відпочинку в Празі і лише яскравих вражень!