Вас терміново викликають у Ватикан… Частина ІІ

article-info

Ми повернулися і готові далі відкривати для вас секрети Ватикану. Попереду найбільш яскраві пам’ятки цього унікального міста-держави. Ви просто маєте це побачити на власні очі.

№5. Аудієнція з Папою Римським

В наші дні побачити живого Папу Римського і отримати від нього благословення – цілком реально. Для цього достатньо потрапити на загальну аудієнцію. Вона відбувається щосереди в соборі Святого Петра (за виключенням літніх місяців).

Виглядає це дещо помпезно – об 11 годині ранку 8 гвардійців вносять трон з Папою в собор. Там він пересідає на інший трон, виголошує промову та благословляє віруючих, освячує принесені ними ікони та інші предмети. Потрапити на це дійство можна лише з квиточком.

Є ще простіший спосіб – кожну неділю полудень Папа Римський благословляє віруючих на площі Святого Петра з вікна своєї резиденції.

№4 Сикстинська капела

Сикстинська капела – це місце, де щоразу вершиться історія, адже саме тут обирають нового Папу Римського.

А ще капела відома на весь світ своєю красою, адже її стіни та склепіння розписував сам Мікеланджело. Величезна стеля умовно розділена на 9 зон, де зображено більше 300 персонажів. Сюжети з Біблії і Старого завіту художник писав 4,5 роки, лежачи на спині, на помості. Фінальна крапка експозиції – картина «Страшний суд» на вівтарній стіні, яка протягом століть викликала трепет у тисяч паломників.

В Сикстинській капелі діють свої правила: на огляд у вас буде не більше 15 хвилин, але щоб краще роздивитись творіння великого генія ви можете лягати на підлогу. Краще взагалі взяти бінокль, щоб роздивитись всі деталі.

В середині Сикстинської капели суворо заборонено фотографувати та вести відеозйомку.

№3 Музеї Ватикану

Окрема перлина Ватикану – це музеї. В них зберігається величезна кількість унікальних скульптур, картин, древніх рукописів і книг. Деяким експонатам більше 2000 років. Наприклад, в етруському музеї зібрана колекція, яка датується часом розквіту Римської імперії.

Також тут є станці Рафаеля – це три невеликі зали, розписані молодим ще художником на замовлення Папи Юлія II. На розписах майстерно поєднуються та переплітаються біблійні сюжети та сцени з античних міфів.

№2 Собор Святого Петра

Собор Святого Петра називають одним з найвеличніших архітектурних творінь всіх часів, а ще донедавна він носив титул найбільшого християнського храму. Собор виник на місці поховання апостола Петра і неодноразово перебудовувався. Сучасний собор має форму хреста, його висота становить до 136 м, а сам храм може одночасно вмістити до 60 тисяч вірян!

Серед знакових скарбів собору Св. Петра є мармурова «П'єта» – скульптура Діви Марії, що оплакує розп'ятого Христа руки Мікеланджело. Вона знаходиться під броньованим склом, після невдалої спроби її розбити одним з паломників.

Ще одна відома статуя – це Святий Петро, що возсідає на троні. За однією з туристичних байок, якщо потерти праву ногу апостола і загадати заповітне бажання, то воно обов’язково здійсниться. Ентузіазм паломників видно одразу, адже від численних дотиків нога статуї натерта до блиску.

Корисно знати, що з головного залу собору можна також легко потрапити в священні гроти Ватикану і піднятися до купола.

№1 Площа Святого Петра

Площа Святого Петра – візитка Ватикану, звідси починаються всі туристичні та паломницькі шляхи. Тут до цих пір проводяться богослужіння і сотні вірян збираються на площі, щоб послухати слова Папи Римського та отримати його благословення.

Площа Святого Петра має чималенько секретів, закладених її творцем, архітектором Берніні. По-перше, вона спроектована таким чином, що за формою нагадує замкову шпарину.

По-друге, її оточують чотири ряди доричних колон, на вершинах яких стоять 96 статуй святих і мучеників.

По-третє, домінантою площі є 35-метровий єгипетський обеліск, який привіз сюди сам імператор Калігула. За легендою всередині золотої кулі, що знаходиться на вершині, поховані останки Юлія Цезаря.

По-четверте – оптична ілюзія: якщо стати в одне з білих кіл навколо обеліска, здається, що колони ховаються одна за одною і колонада стає прозорою.

Ось таким величним і загадковим може бути Ватикан! Це одне з тих місць сучасного світу, куди обов’язково потрібно потрапити.

Ми організовуємо відпочинкові тури на італійське узбережжя, які факультативно включають розлогу екскурсію до Ватикану. Приходьте, ми організуємо для вас неймовірну подорож.