Вас терміново викликають у Ватикан… Частина І

article-info

Ватикан – це місце, яке автоматично включається до списку «must see», як тільки турист перетинає кордони Італії, і не важливо приїхав він в екскурсійний тур чи на морське узбережжя. Хоча б один день (а краще 2) на огляд Ватикану потрібно виділити.

То що ж потрібно знати про цю маленьку державу в державі і що потрібно побачити спраглому до вражень туристу? Ми склали свій ТОП -9, градуючи від рівня захоплення, яке викликала у нас та чи інша пам’ятка.

І перша порада на початку подорожі – винайміть гіда або хоча роздобудьте аудіогід, інакше 60% корисної та цікавої інформації ви просто втратите. Ватикан – це країна, до якої потрібно дослухатись, бо її стіни і площі можуть розказати дууууже багато цікавого.

ТОП 9 ексклюзивних пам’яток Ватикану

№ 1. Замок Янгола

Замок Янгола у Ватикані зробив приголомшливу кар’єру, якщо так взагалі можна сказати про замки. У 135 році замок зводився, як усипальниця імператорської сімї. 

Проте в Середні віки з замку вийшла чудова в’язниця, звідки вирушало на вогнище чималенько реформаторів, як от Джордано Бруно.

Ще пізніше це був останній рубікон, покликаний захистити Папу Римського у разі ворожого нападу. До Сант-Анжело пролягав таємний підземний тунель, а вже товсті стіни замку могли витримати практично будь-який натиск.

В наші дні всередині замку знаходиться Музей мистецтв і Національний військовий музей. А свою романтичну назву споруда отримала завдяки Папі Григорію Великому, який під час чуми 590 року побачив над замком янгола і розтлумачив це, як завершення епідемії.

№2. Купол Собору Святого Петра

Будь-яке визначне місце потребує оглядової точки, де можна подивитись на все з висоти. У Ватикані це купол собору Святого Петра. Більше того, це найвищий купол в світі. Тож гріх не піднятись і не помилуватись краєвидом.

Правда, вам доведеться подолати 510 сходинок до купола і ще 330 на самий вершечок. Але з іншого боку, фізкультура ще нікому не шкодила,    а у Ватикані ви буваєте не кожен день, тож вперед. Нагорі вас чекає не лише шикарна панорама, а й сувенірна крамничка (уявіть, ви будете казати: «Я купив цей магніт на куполі Св. Петра!») і поштове відділення, звідки можна відправити листівку в будь-яку точку світу.

№3. Ватиканські сади

Щоб ви правильно розуміли масштаб, площа Ватикану складає 44 гектари, з них половину (!) займають Ватиканські сади. Вони формувались протягом століть, адже сюди завозились екзотичні рослини зі всіх куточків світу.

Крім класичного садового антуражу, на території також розташувалися Ефіопський коледж, Папська академія наук зі знаменитою обсерваторією XVI ст., альтанки, фонтани, античні статуї і навіть залізниця.

Увага! Потрапити в сади можна лише за попереднім записом і лише у складі екскурсійної групи!

№4. Священні гроти Ватикану

Про Священні гроти Ватикану ходить стільки легенд і байок, що важко згадати, яка ще пам’ятка настільки обросла переказами і казками, хіба що бібліотеки Ватикану.

Священні гроти – це розгалужена система катакомб, яка мов павутина обплутує весь Ватикан і навіть виходить за його межі. Гроти – це не лише переходи і тунелі, а й ніші та каплиці. Найвідоміша з них гробниця, де зберігаються мощі Святого Петра. А навколо розташовуються численні усипальниці Пап та монарших осіб різних епох, які хотіли бути поховані поруч зі святими мощами. По суті, Гроти – це величезне кладовище під Ватиканом, але побувати там однозначно буде цікаво.

На цьому ми завершуємо нашу сьогоднішню статтю. Про 5-ку призерів читайте в наступній статті. Далі буде лише найбільш цікаве. Слідкуйте за анонсами.