Тисяча відтінків зеленого і блакитного – відпочинок в Чорногорії

article-info
Чорногорії в відпочинок
Відпочинок в Чорногорії

Як вам пропозиція на кілька днів випасти з реальності? Забути про інтернет, мобільні телефони, соц. мережі. Замість цього пропонуємо побродити густими лісами Чорногорії, насолодитися прекрасними пейзажами однієї з найзеленіших країн Європи, перелетіти на тарзанці через мальовничий каньйон, так, щоб аж дух захопило або пірнути з аквалангом чи сплавитись гірською річкою на надувному човні. Всі ці унікальні можливості вам подарують гарячі путівки в Чорногорію.

Первозданна природа Чорногорії, хіба потрібно щось більше?

Чорногорії первозданна природа
Первозданна природа Чорногорії

Найбільше багатство Чорногорії – це її природа, звичайно, красивих, затишних міст тут теж вистачає, але природа… Від неї перехоплює подих і разом з тим, тут хочеться дихати на повні груди, серед дрімучих лісів, на краю стрімких каньйонів і посеред кришталевого моря.

Говорити про природні пам’ятки Чорногорію можна безкінечно, але є кілька місць, які ви мусите побачити, як тільки ступите на цю благословенну землю, без чого путівки в Чорногорію були б неповними.

Боко Которська бухта

Бухта Боко Которська
Боко Которська бухта

Одне з найкрасивіших місць в Чорногорії, а може й світу, адже сама затока вважається найгарнішою в Європі і входить до 10ки найкращих у світі. А ще це найпівденніший фльорд Європи, що феєрично врізається в сушу на цілих 28 кілометрів, а навколо нього розкинулись мініатюрні села та містечка з самобутньою архітектурою та місцевою непідкупною гостинністю.

А над затокою нависає гора Ловчен, краєвиди з якої просто неземні. Дістатись сюди можна по запаморочливому серпантину, але воно однозначного того варте. Крім того, невелика доза адреналіну нікому не завадить.

Тезка затоки, містечко Котор може похвалитися великим асортиментом туристичних принад: тут романські та готичні собори, а саме Кафедральний собор Святого Тріпуна, церкви Святого Луки, Святої Анни, Святої Марії, Святого Міхова, Богородиці Здоров'я і Святого Миколи, і фортечні мури і потужні вежі, і старовинні особняки, і князівські палаци Драго, Піма, Грубонія, Гергуріна зі збереженою обстановкою.

Легендарні каньйони річок Тара і Морача

Тара і Морача річок каньйони
Каньйони річок Тара і Морача

Наступний обов’язків пункт туристичної програми Чорногорії – це відвідини каньйонів Тара та Морача. Не побувати тут, це все одно, що приїхати в Єгипет і не з’їздити до пірамід чи Сфінкса (тим більше, тут набагато гарніше, ніж в африканській пустелі).

Це одна з найпопулярніших місцевих екскурсій, Ви проведете 14 годин на лоні природи, об’їздите майже всі гори Монтенегро, побачите фантастичний, скелястий каньйон річки Морача та лісистий каньйон повноводної Тари, зійдете на міст Джурджевича, який є своєрідною візиткою Чорногорії, побачите більш дрібні каньйони річок Мртвіца, Морача, плата, Сушиця, озера Плавськ, Рідско, Візіторско, джерела Алі-Паші, водоспади в горах Проклетіє.

 

Природний парк Дурмітор

Дурмітор природний парк
Природний парк Дурмітор

Говорячи про природні багатства Чорногорії, неможливо не згадати про природній національний парк Дурмітор. Величезна територія, покрита первозданним лісом з дивовижними гірськими озерами, і різноманітними печерами, високогірними луками, невеликими гірськими селами, що зберегли старовинний уклад життя.

Показово, що парк повністю облаштований для культурного відпочинку, прокладено пішохідні стежки, зведені невеликі дерев'яні містки, які органічно вписуються в пейзаж. Якщо зійти з центральних асфальтованих доріг, можна буквально за найближчим поворотом виявити галявину з суницею або невеликий гірський струмочок.

Місто-ботанічний сад – Герцег-Нові

Герцег-Нові сад місто-ботанічний
Місто-ботанічний сад – Герцег-Нові

Вузькі середньовічні вулички, що буквально потопають в різношерстній зелені та екзотичних квітах. Не дарма ж місто називають «ботанічним садом» Чорногорії. Гарячі тури зі Львова в Чорногорію стануть справжньою казкою, якщо ви завітаєте в Герцег-Нові. Обов’язково прогуляйтесь кам’яним вуличкам, зайдіть в парочку сувенірних крамничок та скуштуйте національну кухню в одному з маленьких затишних ресторанів. А потім орендуйте катер та вирушайте в знамениту Блакитну печеру.

Блакитна печера вас точно не розчарує, бо вода там дійсно насиченого аквамаринового відтінку. Сонячне світло, проходячи крізь воду в печері, заломлюється під різноманітними кутами і ніби підсвічує її. З першого ж погляду хочеться пірнути в її теплі солоні обійми, щоб переконатись, що це не міраж.

Ну, і трішки про красу архітектурну…

Будва
Будва

Величезною кількістю історичних пам’яток Чорногорія похизуватись не може, однак кілька цікавих та колоритних місць тут точно є. І перша в списку Будва. Витончена венеціанська архітектура, старовинні церкви і храми, самобутн іжитлові будинки, прикрашені пишними квітковими композиціями, бруковані вузькі вулички, що хаотично звиваються поміж міських стін, ресторани під відкритим небом і повітря, наповнене ароматами міцної кави, свіжої випічки, середземноморських спецій... В казкову атмосферу середньовічного міста так легко поринути і так не хочеться повертатися до реальності. Автобусні тури в Чорногорію зі Львова обов’язково включають в свою програму Будву.

Ще одне особливе місце в Чорногорії – це монастир Острог. Він один з найвідоміших діючих монастирів країни. На сьогоднішній день там проживає 12 монахів і монастир відкритий для паломників всіх віросповідань. В монастирі зберігаються чудотворні мощі, які здатні зцілити навіть тяжко хворих.

Монастир Острог – третє за відвідуваністю місце паломництва в світі, після могили Христа і святої гори в Єрусалимі.


Ось таким був наш невеличкий екскурс по природнім і архітектурним дивам Чорногорії, а вам ми радимо не просто читати про цю красу, а купити дешеві тури до Чорногорії та побачити все на власні очі. Гарного вам відпочинку!