Туристичний Мармаріс. Що варто побачити і куди поїхати?

article-info

Якщо в Анталію їдуть, щоб закупитися, то туристичний Мармаріс приваблює доступом до грецьких островів, адже на деякі з них можна потрапити без візи. Наприклад, тут є постійне паромне сполучення з о. Родос. 

Проте і в самому Мармарісі є на  що подивитись, тому спочатку поговоримо про місцеві пам’ятки.

Що подивитись в Мармарісі?

Ви, мабуть, будете сміятись, але однією зі знакових пам’яток курорту є велетенський ліс. Щоб ви правильно оцінили масштаби: ліс займає 65 тис. га, тоді як площа самого курорту 86 тис. га. Тож, якщо ви давно мріяли «загубитись» на лоні природи, Мармаріс підходить для цього якнайкраще.

Проте, це зовсім не означає, що ми запрошуємо вас в дикі хащі з непролазним лісом.

Мармаріс – дуже сучасний, досить молодий курорт, тому історичних пам’яток тут не так багато, люди приїжджають сюди розважатися, але цікаві місця тут все ж є. 

Одним з найстаріших та найважливіших місць Мармарісу є Бедестен – це старовинний або «критий ринок», який успішно працює вже не одне століття. Сьогодні тут розміщено близько 40 затишних магазинчиків. Особливо хочемо виділити османську кав’ярню з її невеличким садком, де вас пригостять справжньою турецькою кавою та навчать правильно (з розтановкою та насолодою) курити кальян. 

Не менш старовинним та шанованим є Ташхан або «Кам'яний заїжджий двір», все ж таки, йому майже 500 років. Він був оспіваний в багатьох піснях сходу. Його варто відвідати кожній людині, яка цікавиться історією. 

Що ще варто відвідати в Мармарісі? Однозначно, гробницю Саріанни. Вона концентрує в собі максимальну кількість міфів та оповідок на квадратний метр. За часів Сулеймана І (того самого чоловіка Роксолани) тут жила провидиця Саріанна. Кажуть, що Сулейман не починав жоден військовий похід, не порадившись з нею, і вона практично ніколи не помилялась. Зараз на місці гробниці зведена мечеть, сюди щодня приходять сотні жінок, щоб попросити мудрої поради. 

Завершимо огляд місцевих пам’яток Мармаріса Караван-сараєм – класичним витвором східної архітектури з безліччю арок та кам’яних мережив. Будівля має одну велику і сім маленьких кімнат, де в наші дні з комфортом розмістились сувенірні крамнички.

Що ще робити в Мармарісі або поїздки на грецькі острови?

Як ми вже згадували туристичний Мармаріс привабливий тим, що з узбережжя Егейського моря можна легко потрапити на грецькі острови. Найбільше туристи полюбляють о. Родос.

Екскурсії на о. Родос

Грецький острів Родос побалує не лише розкішними, піщаними пляжами (чого у Мармарісі малувато), а й цікавою культурною програмою. Наприклад, чимало туристів їдуть на цілющі джерела Каліфе. Та й саме містечко внесено до світової спадщини ЮНЕСКО, що вже є знаком якості та ексклюзивності побаченого. Особливу вагу увагу хочемо звернути на Палац Великих магістрів.

Тим, хто любить з головою занурюватись в історію, варто відвідати містечко Ліндос і самостійно обстежити велетенський наскельний некрополь. Крім того, білий пісок, тихі бухти і будиночки в грецькому стилі не залишають вас байдужими. 

Дайвери полюбляють Іксію, Япісос і Каліфеї, де бурхливе життя не лише наземне, а й підводне. До того ж тут працюють дайвінг-центри, тому це хороший варіант для тих, хто хоче подружитись з аквалангом. 

Добре відтягнутись на нічних вечірках можна в селищі Фаліракі. Нічних клубів, дикотек і барів тут більше, ніж будинків місцевих жителів. Тому, якщо відпочиваючи в Мармарісі, хочете чогось дратвового, придивіться до Фаліракі (хоча й в самому Мармарісі вистачає розваг). 

В Мармарісі можна замовити екскурсії не лише в сусідні держави. Туреччина теж має, чим похизуватися перед туристами. Найпопулярнішими напрямками є Памуккале, Ефес та Дальян.

Екскурсія з Мармаріса в Памуккале

Про Памуккале чули навіть ті, чия нога не ступала на турецьку землю. Це дійсно надзвичайно гарне місце і дуже популярне. Тому не надто розраховуйте, що зможете сфотографувати безлюдні, білосніжні пляжі)))

Однак красиві тераси Памуккале побачити все ж варто. Саме тут джерела ніби пробиваються крізь шар білосніжної бавовни, нависаючи один над одним нерівними пластами.

Екскурсія в Ефес

Ефес полюбляють поціновувачі змістовного відпочинку. Тут можна подивитися на храми, фонтани, на театр Ефеса, храм Артеміди і на бібліотеку Цельса. Окремо хочемо виділити невеличкий будиночок на Солов'їній горі. За легендою (і переконаннями гідів) в ньому жила діва Марія і саме тут вона знайшла свій останній спочинок. Поруч з цим будинком збудована стіна, на яку туристи кріплять свої листочки з проханнями. 

Якщо плануєте відвідати це місце, потурбуйтесь про відповідний одяг (не надто відкритий і провокативний). 

Досить часто після екскурсії гід пропонує пробігтись місцевими сувенірними крамничками, де можна знайти цікаві дрібнички.

Екскурсія в Дальян

Якщо ви приїхали на відпочинок в Мармаріс з дітьми, вам варто відвідати Дальян. Його гордістю є пляж Ізтузу, куди постійно навідуються величезні черепахи Каретта-каретта. Тварини настільки спокійні, що їх навіть можна годувати з рук або поплавати з ними в морі. Відчуття незабутні не лише для дітей, а й для дорослих.

Екскурсії в Дальян обов’язково включають прогулянку на човнах по озеру Кейджеіз. Крім того, на курорті є велика кількість термальних і мінеральних джерел, де можна скупатися.

Ось таким може бути туристичний Мармаріс. Приєднуйтесь та проведіть свою відпустку яскраво!