Традиційне чи ексклюзивне знайомство з Санторіні. А що обереш ти?

article-info

Архіпелаг Санторіні в Греції є одним з справжнісіньких чудес природи. Він утворився після виверження вулкану в Егейському морі, коли частина вулканічної породи пішла під воду, а решта скелі утворила прекрасну бухту у формі півмісяця. До речі, вулкан до цих пір не зовсім спить… 

Санторіні називають одним з найкрасивіших місць світу. Кожен острівець архіпелагу – Тіра, Терас, Аспронісі, Стара Камені і Нова Камені, по своєму унікальні та прекрасні. Просто уявіть, червоні, білі і чорні пляжі, кратер вулкана з чорної застиглої лави, білосніжні величні церкви з блакитними куполами і божественні заходи сонця та світанки. 

Існує два способи познайомитись з Санторіні в Греції – традиційний і ексклюзивний.

Традиційний спосіб відпочинку в Санторіні

Як і на будь-якому туристичному об’єкті, в Санторіні існує традиційний маршрут, яким рухається 90% туристів. 

1. Відвідини селища Іа, де зібрана найяскравіша та найконтрастніша архітектура островів архіпелагу. 

2. Поїздка в Акріотірі, де є чудово збережене житло, збудоване ще в 1500 році до н.е. 

3. Релакс-зупинка на одному з прекрасних пляжів – Монолітос, Камарі, Періса.

4. Дегустація місцевого вина в селі Мегалохорі.

5. Культурно-розважальна програма в столиці архіпелагу Фіру.

Для невибагливого туриста цього буде цілком достатньо, щоб відчути атмосферу Санторіні. Для більш претензійних гостей – ми пропонуємо інший шлях.

Ексклюзивний спосіб познайомитись з Санторіні

Для тих, хто любить виходити за рамки традиційних екскурсійних програм, пропонуємо подивитись на архіпелаг під дещо іншим кутом. 

1. Екскурсія на каяку або байдарці. Туристичні компанії пропонують два маршрути: «Південний Санторіні» дає можливість помилуватися скелями та пляжами південної частини острова, а ще попірнати з аквалангом поблизу пляжу Камбіо; «Північний Захід Санторіні, Кальдера, Ойя» дозволить побачити селище Ойя і передмістя Фіри, випити чашечку чаю або кави на березі затоки Амуді і насолодитися заходом сонця на пляжі Балос.

2. Помилуватися островом з висоти. Для цього ідеально підходить оглядовий майданчик венеціанської фортеці в місті Ойя. Там вам відкриється панорама Егейського моря та міста, яке особливо чарівне в променях вечірнього сонця. Ще один чудовий оглядовий майданчик є на маяку Фарос, крім того, поруч просто фантастичний червоний пляж. Врахуйте, що дістатись до маяка можна лише на човні.

3. Екскурсія до кратера вулкана і гарячих джерел. Як правило, ця екскурсія займає весь день і включає відвідини двох острівців вулканічного походження на прогулянковому кораблику. Стартує екскурсія з Старого порту Фіри, куди доведеться спуститися древніми кам’яними сходами за допомогою канатної дороги або сидячи на спині ослика. 

Перша зупинка – острів Палеа-Камені. Там ви побачите храм Святого Миколая та поніжитесь в гарячих джерелах, воду в яких підігріває вулкан. Друга зупинка – острів Неа-Камені. Висадившись на його березі, ви прогуляєтесь мальовничими схилами вулкана, який востаннє прокидався у 1956 році, і підкорите на його вершину. Зазирніть в кратер – це фантастичне видовище! 

4. Вивчити глибини Егейського моря можливо, навіть, якщо у вас немає досвіду пірнання з аквалангом. Для цього достатньо звернутись до одного з дайвінг-центрів на острові. Професійний інструктор проведе навчання, детальний інструктаж і допоможе зробити пробне занурення з аквалангом на мілководді. Після цього можна їхати на підводну екскурсію, де вже повний фарш – коралові рифи, підводні печери, косяки кольорових риб і не лише вони.

Хочете поїхати на відпочинок в Санторіні в Греції? Тоді ми організуємо все для вас! Архіпелаг Санторіні вартий того, що хоч раз побачити це диво на власні очі!