ТОП-8 популярних турецьких сувенірів

article-info
Сувеніри турецькі
Турецькі сувеніри

Приїжджаючи з відпочинку, ми завжди привозимо купу сувенірів. Цим нікого не здивуєш, скоріше здивуєш, якщо нічого не привезеш. Але що робити, якщо з гарячого туру в Туреччину хочеться привезти щось дійсно вартісне?

Враховуючи досвід наших туристів і наш власний, ми склали список обов’язкових покупок в Туреччині. Маємо надію він допоможе вам привезти щось хороше або хоча б зорієнтує в асортименті турецьких сувенірів.

1. Рахат-лукум і інші турецькі солодощі

Рахат-лукум
Рахат-лукум

Навіть, якщо ви – не ласун, готові закластися, що у вас в сім’ї чи серед друзів знайдеться парочка людей, які без солодощів жити не можуть! Та й з суто спортивного інтересу варто купити турецькі солодощі, щоб порівняти, що продають там і тут у нас. Маленька порада, навіть, дві. Купуйте солодощі в спеціалізованих магазинах, а не на рецепції готелю чи в звичайному продуктовому магазині, тоді ви зможете бути впевнені, що вони якісні. І справжні турецькі солодощі не будуть коштувати 5 доларів. Хочете якісний продукт, будьте готові платити.

2. Турецький чай і турецький чайник

Турецький чайник турецький чай і
Турецький чай і турецький чайник

В питаннях фанатичної любові до чаю турки дадуть фору навіть англійцям, тому доречним буде привезти з гарячого туру в Туреччину місцевий чай в комплекті зі спеціальним подвійним чайником та парою стаканчиків-армуд. По приїзді додому зможете влаштувати справжню чайну церемонію в турецькому стилі. В теплій компанії друзів, без поспіху попиваючи чай, ви розкажете про свою відпустку та враження.

3. Турецька мозаїчна лампа

Лампи турецькі мозаїчні
Турецькі мозаїчні лампи

Якщо ви любите збирати автентичні речі, вам однозначно варто купити турецьку мозаїчну лампу. Це досить популярний сувенір, тому ви досить легко підберете собі річ до смаку і за дизайном, і за ціною. Крім суто естетичної насолоди, лампа може чудово служити, як прикроватний світильник.

4. Нарди

 Нарди
Нарди

У вас велика компанія друзів? Ви часто збираєтесь разом, щоб відпочити разом? Тоді є сенс привезти з гарячого туру в Туреччину до Львова справжні турецькі нарди. Гарантуємо, гра вас захопить.Оскільки вона дуже популярна, то і асортимент величезний. В магазинах пропонуються нарди ручної роботи в різних кольорових варіаціях, з оригінальними візерунками і картинками.

5. Турецькі спеції

Спеції турецькі
Турецькі спеції

Туреччина – країна спецій, тому було б величезною помилкою не привезти звідти ароматної приправи, тим більше ціни на спеції тут не високі, а от якість продукту на порядок вища, ніж у нас на Батьківщині. Найбільш популярними вважаються: тархана (суміш цибулі, червоного перцю, сушених помідорів, дріжджів і сухого йогурту) курунане (м'ятна суміш для приготування супів і м'яса) какаКекін (суміш солі, перцю, орегано і чебрецю). Попри те, що спеції продаються буквально на кожному кроці, купляти їх радимо на турецькому базарі.

6. Турецькі вина

Вина турецькі
Турецькі вина

Можливо, ви не чули, але в Туреччині надзвичайно смачні ягідні та фруктові вина. Вони легкі, освіжаючі, з яскравим смаком.Традиційне виноградне вино також порадує вас своїм незвичайним смаком і яскравим ароматом. Турецьке вино відмінно поєднується з вищезгаданим рахат-лукумом.

7. Турецька шкіра

Туреччина шкіра в турецька базарі на
Турецька шкіра на базарі в Туреччині

Оскільки більшість шкіряних виробів на українських ринках саме турецького виробництва, було б логічним придивитись щось для себе на території країни-виробника. Погодьтесь, зовсім непогано повернутись з гарячого туру в Туреччину разом з симпатичною дублянкою або хоча б сумочкою чи рукавичками, тим більше, що місцеві ціни на шкіру лише радують.

8. Золоті прикраси

Прикраси золоті
Золоті прикраси

З турецькою ювеліркою точно така ж ситуація, як і з шкірою, тобто на українських ринках її дуже багато, постає закономірне питання: «Навіщо платити більше?».

Ювелірні торгові центри в Туреччині пропонують величезний вибір золотих прикрас, особливо популярні вироби з білого золота. Крім того каблучки, ланцюжки, браслети і сережки мають незвичайний, цікавий дизайн, який ви точно не знайдете на українських прилавках.


Ось таким, приблизно, ми бачимо перелік сувенірів, які варто привезти з поїздки в Туреччину. Звичайно, обирати вам, але найголовніше необхідно привезти з Туреччини: позитивні емоції, заряд енергією і радісні спогади. Гарної подорожі.