Тонкощі східного етикету: правила поведінки в Єгипті

article-info

Єгиптяни дуже релігійні. Більшість жителів країни сповідує іслам, тому місцеве життя підпорядковане мусульманським догмам. Як тільки з вершини мінарету чується спів муедзина, віруючі кидають справи і йдуть молитися. Відповідно віра створює певні правила поведінки в Єгипті, яких повинні дотримуватись і туристи. 

Другий важливий нюанс – спекотний клімат, відповідно беріть максимально легкий одяг для відпочинку в Єгипті. Постійна спека накладає свій відбиток не лише на стиль, а й на характер єгиптян. Їх основна риса – розслабленість. Вони нікуди не поспішають, а звичка запізнюватись – це норма для місцевих. Вони рідко відмовляють, але не соромляться багаторазово переносити зустрічі і відкладати виконання обіцяного. 

З огляду на особливості менталітету наша редакція підготувала практичні поради для подорожі в Єгипет.

Поради відпочиваючим в Єгипті на кожен день

1. Як ми вже казали, єгиптяни не надто переймаються пунктуальністю, запізнення для них не є катастрофою чи приводом вибачитись. Це потрібно врахувати, домовляючись про зустріч з місцевими жителями. 

2. Просячи про послугу у єгиптян, потрібно бути готовим розплатитися за неї. Жителі Єгипту чуйні і доброзичливі, але не завжди допомагають безкоштовно. Не маючи при собі грошей, варто ввічливо відмовитися від допомоги навіть, якщо вам її дуже активно пропонують.

 

3. Під час Рамадану не можна їсти і пити на вулиці, потрібно утриматися і від вживання спиртних напоїв. Це, передусім, повага до традицій країни, в яку ви приїхали гостювати. За появу в публічних місцях в нетверезому стані вас можуть заарештувати. 

4. Єгипет – мусульманська країна. Врахуйте, що одяг для відпочинку в Єгипті має бути максимально закритим, особливо це стосується жінок. Також не слід приймати знаки уваги від єгипетських чоловіків і відповідати на них посмішкою – це розцінюється як заохочення і згода на подальше знайомство. 

5. Ще кілька слів про одяг для відпочинку в Єгипті. За межами номера краще носити легкий одяг з бавовни світлих відтінків. Обов’язковим є головний убір. Якщо ви запланували поїздку на гору Мойсея або ночівлю в пустелі, візьміть з собою теплі речі.

6. Практичні поради для відпочиваючих в Єгипті – залишайте ключі на рецепції, коли йдете, так буде зрозуміло, що в номері нікого немає і можна прибирати. Документи теж краще лишати в номері – в Єгипті не обов’язково мати їх при собі, гуляючи містом. 

7. Палити кальян допускається скрізь, де він є. Тут прийнято використовувати один мундштук на всю компанію. А от надмірна гидливість може сприйнятись, як образа.

 

8. В Єгипті вміють і люблять торгуватися. Тож не соромтесь збивати ціну. Торг закінчується, коли продавець погоджується на запропоновану покупцем ціну. 

9. У Єгипті категорично заборонено фотографувати об'єкти військового значення. 

10. Не можна підбирати з землі і забирати з собою уламки коралів і історичних пам'ятників.

11. На єгипетських пляжах жінкам заборонено засмагати топлес. Порушення цього правила тягне за собою арешт. 

12. Дуже не радимо купатися в Нілі, сидіти на березі річки без підстилки або ходити по ньому без взуття. 

13. У морі часто водяться отруйні риби, тому під час купання нічого не чіпайте руками, а після купання прийміть душ і вимийте руки з милом.

14. Врахуйте, щоб погонич верблюда допоміг спуститися зі спини тварини, зазвичай потрібно йому за це заплатити. 

15. Ні в якому разі не пийте воду з-під крана – вона не кращої якості і може привести до розладу шлунка.

Ось такі прості практичні поради для подорожі в Єгипет та правила поведінки для туристів. Маємо надію, вони стануть вам у нагоді і допоможуть уникнути неоднозначних ситуацій. Гарної подорожі і до нових зустрічей!