Скоро стартує тюльпанова лихоманка! Все про Кекенхоф-2018

article-info

А ви знаєте, чому найбільше турів в Амстердам саме в квітні-травні? Правильно, бо в парку квітів Кекенхоф зацвітають тюльпани. Просто море тюльпанів, океан тюльпанів, справжнє кольорове божевілля!

Парк Кекенхоф відкритий для відвідувачів всього лиш 2 місяці. В 2018 році парк працюватиме з 22 березня по 13 травня.

Коли цвітуть тюльпани в Амстердамі?

Найбільш важливе питання: коли краще їхати в Кекенхоф? Звичайно, хочеться застати тюльпани на піку на цвітіння, але було б добре хоча б не приїхати на пуп’янки або коли землю вже встилають різнокольорові пелюстки.

Звичайно, цвітіння тюльпанів в Амстердамі цілком і повністю залежить від погоди, якщо зима була холодною, а весна пізньою, то і квіти розквітнуть пізніше. 

До того ж тюльпани в парку висаджують таким чином, щоб вони не цвіли всі одночасно. Але, якщо вам недостатньо таких туманних рекомендацій, то перед покупкою весняного туру в Амстердам, перевірте, як справи в парку за допомогою встановлених там веб-камер. Ті, хто бував в Амстердамі не раз, говорять, що Кекенхоф краще відвідувати в 20 числах квітня.

Де краще зняти житло, щоб без проблем дістатись в Кекенхоф?

Якщо парк Кекенхоф – це основна причина вашої поїздки в Амстердам, то вам підійде кілька варіантів: Містечко Ліссе. Саме тут розміщено парк, відповідно з доїздом не буде жодних проблем. Крім того, ви сповна відчуєте атмосферу тюльпанового божевілля, адже місто буквально живе цим. Найближчий до парку готель – Hotel Restaurant&Casino De Nachtegaal. Лайфак – тут можна взяти напрокат велосипед і об’їхати практично всі тюльпанові поля (не сподівайтесь, що обійдете їх пішки).

Нордвейк знаходиться за 12 км від Кекенхофа. Ідеальний варіант, щоб і тюльпани побачити, і на морському пляжі поніжитись (навряд чи ви буде купатись в квітні).

Лейден – досить велике голландське містечко, отже і варіантів з житлом буде більше, плюс зручна транспортна розв’язка – звідси можна легко доїхати не лише до Кекенхофа, а й до Амстердама, Гааги чи інших куточків Нідерландів. Та й сам Лейден – симпатичне містечко, Батьківщина Рембранта, як не як.

Харлем – ваш варіант, якщо ви приїхали на Парад квітів (в 2018 році Парад квітів у Голландії відбудеться 21-22 квітня), саме звідси він стартує. До параду ми ще повернемось згодом.

Ну, звичайно, сам Амстердам. Місто каналів і кольорових вулиць завжди вабить, навіть, якщо ви приїхали сюди в 101 раз і думаєте, що лише заради тюльпанів.

Лайфак: парк Кекенхоф надзвичайно популярний і чим ближче день його відкриття, тим вищий цінник в готелях і тим менше в них місць. Саме тому радимо бронювати готель дуже завчасно (якщо ви вже запланували тур в Амстердам, бронюйте прямо зараз).

 

Екскурсії по парку Кекенхоф

Якщо просто гуляти серед тюльпанів вам недостатньо, в Кекенхофі можна замовити екскурсію, минулого року вона коштувала €50. Є комбіновані екскурсії: Кекенхоф + Заансе Сханс (€ 79) і Кекенхоф + тюльпанові поля (€ 55).

 

Для тих, хто хоче витиснути з туру в Кекенхоф по максимуму є вертолітна екскурсія над тюльпановими полями. Щоправда, замовити її можна лише 4 дні в сезоні: 31 березня, 7 квітня, 14 квітня, 28 квітня. Коштує це задоволення €159 і включає:

  • оренду велосипеда на весь день;
  • вхідний квиток в парк Кекенхоф;
  • трансфер до парку і назад.

Лайфак – всі види квитків можна замовити через інтернет і уникнути чималеньких черг.

 

Не тюльпанами єдиними, чим ще цікавий парк Кекенхоф?

Окрім споглядання тисяч тюльпанів, ви можете урізноманітнити свій відпочинок в Кекенхофі. Наприклад, відвідати легендарний парад квітів Bloemencorso Bollenstreek 2018. В цьому році він проходитиме 21-22 квітня. Однак, пожвавлення вируватиме ще 18го. Підготовка до параду починається в містечку Сассенхайм, де учасники створюють свої квіткові композиції. А сам парад почнеться о 9:30 21 квітня у містечку Noordwijk. Приблизно о 15.40 він пройде біля Кекенхофу, а фінішує орієнтовно о 21.30 в Харлемі, де квіткові шедеври і пробудуть весь наступний день (до 17:00).

Важлива деталь: сам парад не заходить на територію парку квітів Кекенхоф, але в цей день ви можете покинути територію парку і повернутись туди після параду з тим самим квитком.

Як комфортно дістатися з Амстердама до парку Кекенхоф?

Найзручніший спосіб доїхати до Кекенхофа з Амстердама – це сісти на спеціальний автобус, який відправляється 6 разів на день з центру міста (адреса Damrak 26). У вартість проїзду вже включений вхідний квиток в парк.

Для тих, кому пощастило менше, і вони пропустили рейс, можна дістатись парку самотужки, щоправда, з пересадками. Спочатку потрібно доїхати до аеропорту Схіпхол, краще це зробити на автобусі №397, що зупиняється на Leidseplein, Museumplein і біля Rijksmuseum.

Від аеропорту до парку можна доїхати прямим автобусним рейсом №858. Можете купити одноразовий квиток, коштує €5, або купити комбі-квиток (вхід в парк + дорога туди-назад) – 24,50 євро для дорослих і 12,50 євро для дітей.

В аеропорту ви нізащо не пропустите цей автобус, адже в сезон там стоять черги туристів. На щастя, автобуси ходять дуже часто.

 

Яскравого вам туру в Амстердам та Кекенхоф! До нових зустрічей!