Шукаємо відмінності між Чорногорією та Хорватією

article-info
Чорногорії в відпочинок
Відпочинок в Чорногорії

Не натреноване око починаючого туриста, можливо, і не пробачить особливої різниці між Чорногорією та Хорватією, проте це зовсім не означає, що її немає. Ми вирішили поділитись власним досвідом та відгуками наших туристів і знайти вагомі відмінності між, здавалося такими схожими, туристичними країнами. Скористайтесь нашим оглядом перед тим, як замовляти тури зі Львова в Хорватію або Чорногорію.

То ж чи є принципова різниця?

Хорватія Ровінь
Ровінь, Хорватія

Почнемо з того, що Хорватія першою зрозуміла, що на первозданній природі та чистому морі можна заробляти непогані гроші, тому інфраструктура та туризм в Хорватії розвинені краще та й цю країну полюбляють європейці. Відповідно основна розмовна мова тут англійська, хоча, якщо сильно постаратись знайти російськомовного гіда все ж можна.

Чорногорія ж ще не зовсім позбулась пережитків минулого в складі Югославії, до того ж в 90-ті роки тут було досить багато росіян. Підсумок – мовного бар’єру ви не відчуєте, багато чорногорців розуміють російську мову, хоча й не люблять в цьому зізнаватись. До слова, російських туристів тут не дуже люблять, хоча це й не впливає на їх кількість. Ще одна вагома перевага на користь Чорногорії – це відсутність візи, тобто економія в розмірі 35 євро, які можна витратити на значно приємніші речі.

Де дешевше?

Хорватії в ресторанчик
Ресторанчик в Хорватії

На таке щемливе для українського гаманця питання: «Де відпочити дешевше?» відповісти досить важко. Ще кілька років тому можна було впевнено відповісти, що ціни на відпочинок в Хорватії вищі, однак, останнім часом Чорногорія впевнено наздоганяє сусідку. А далі починаються нюанси.

Наприклад, пристойне і доступне житло простіше орендувати в Хорватії, адже там його набагато більше. Хороші апартаменти можна винайняти навіть в пік сезону (липень-серпень), що говорить не про відсутність туристів, а про хороше забезпечення країни.

В Чорногорії, яка поки лише розвиває туристичний напрямок, з житлом може бути туго та й бронювати його потрібно завчасно, за 2-3 місяці.

Тепер порівняємо ціни. Середній показник вартості житла в Чорногорії в пік сезону на елітних курортах поблизу Св. Стефана – 1 100 євро в тиждень. В Хорватії пристойні апартаменти біля моря обійдуться вам в 800-900 євро на тиждень. Одразу попереджаємо, що ціни взяті середні і не є еталоном!

Що стосується харчування, то обидві країни славляться смачною кухнею, особливо морепродуктами, та просто таки величезними порціями.

Якщо ж порівнювати рівень цін на продукти, а також обіди в кафе, ресторанах та мережах швидкого харчування, однозначно можна сказати, що ціни в Чорногорії на 30% -40% нижчі, за сусідню Хорватію.

Замовити ситний смачний обід в Чорногорії можна за 10-15 євро, а якщо ви невибагливі і можете обійтись шматком піци, колою або соком, то є ймовірність, що ви вкладетесь в 5 євро. Знову ж таки ціни усереднені! Додаткова зручність: в Чорногорії офіційною валютою є євро, а в Хорватії – незрозумілі і не надто зручні куни.

Де цікавіше?

В Пулі Римський Колізей
Римський Колізей в Пулі

Якщо ви прагнете цікавих екскурсій і стародавніх пам’яток, то будете задоволені обома країнами. І там, і там збереглися древні міста та унікальні куточки природи, які сьогодні знаходяться під охороною ЮНЕСКО. Хоча, якщо задуматись, в Хорватії їх все ж трішки більше: місто-музей Дубровник, Спліт з палацом Діоклетіана, римський Колізей в Пулі. На частку Чорногорії припадають лише середньовічний Котор і напівпокинутий Пераст по сусідству з його венеціанськими палаццо і двома мальовничими островами. Старе місто в Будві зовсім зіпсоване лавками і ресторанами, а в Герцег Нові фортеця сильно постраждала від землетрусу.

Справжній скарб Чорногорії та Хорватії – це унікальна, дбайливо збережена природа. В Чорногорії однозначно значно варте уваги Скадарське озеро, в Хорватії – дивовижно гарні Плітвицькі озера та водоспади річки Крк.

У плані розваг і Чорногорія, і Хорватія швидше розраховані на тих, хто хоче спокійного відпочинку.

Не менш важливе питання – вартість екскурсій. Екскурсійні тури в Хорватії дорожчі – 40-70 євро, тоді, як в Чорногорії вони вам обійдуться в 15-50 євро. Крім того, Чорногорія значно менша, тому туристичні вилазки вглиб країни організувати простіше.

Де комфортніше?

У Хорватії вересні в відпочинок
Відпочинок в Хорваті у вересні

Найперше, що ви маєте знати – оптимальний для покупки турів в Хорватію та Чорногорію – це вересень. В цю пору вони вас точно порадують приємними цінами та не менш приємною кількістю відпочиваючих. Якщо ж ви хочете навідатись сюди в пік сезону, рекомендуємо потурбуватись про житло і квитки завчасно.

Тепер стосовно комфорту, а точніше комфортного пляжного відпочинку. Країни ділять між собою одне море, тому з чистотою води питань не виникне, а от якщо для вас принциповим є хороший, бажано піщаний пляж, обирайте Чорногорію. Хоча Хорватія і має набагато довшу берегову лінію, пляжі тут в основному з крупною галькою або взагалі замінені бетонними плитами. Хоча в будь-якій ситуації є свої плюси та мінуси, хороші пляжі приваблюють значно більше відпочиваючих, прикладом чого є пляж в Будві, де пляжному капцю ніде впасти в пік сезону, не те, щоб самому зручно вмоститись на пісочку. Але як завжди обирати виключно вам.

Кому не варто купувати тури в Хорватію та Чорногорію?

Не варто орієнтуватись на Хорватію або Чорногорію, якщо вас встигла розпестити система “все включено” тут вона не надто популярна, це ж саме стосується дитячої анімації. Саме тому радимо знімати апартаменти або приватний будиночок чи котедж, щоб одразу вирішити питання самостійного харчування та пошуку розваг.

Обидві країни досить популярні і серед українців, саме тому замовити тур В Хорватію або Чорногорію в будь-яку пору року не стане проблемою. Замовляйте і подорожуйте, адже лише подорожі приносять справжнє задоволення!