Самостійна поїздка в Рим? З нами все можливо!

article-info

Збираєтесь у вічне місто самотужки? Хочете дослідити закапелки туристичного Риму своїми силами, без допомоги екскурсоводів та автобусних турів? Тоді у нас є кілька дієвих порад та стисла карта Риму з визначними пам’ятками.

Що можна порадити українському туристу в Римі?

1. Забудьте про громадський транспорт і екскурсії в Римі. Перший недоречний для туриста, другі – надто дорогі. Гуляйте пішки. Майже всі визначні місця вічного міста зібрані поруч. 

2. Плануючи відвідати Ватикан, подбайте про дві речі: по-перше, купіть електронні вхідні квитки, по-друге, ретельно вибирайте одяг. Жодних коротких спідничок, шортів, глибоких декольте – одяг має бути максимально закритим. Думаємо, восени з цим проблем не буде, але все ж:)

 

3. В Римі прийнято залишати чайові – це десь 10% від суми замовлення. 

4. Пам’ятайте, що ви в Італії, а значить сієста – це святе. Тож не дивуйтесь, якщо обідня перерва в кафе затягнеться на 3 години, з 13:00 до 16:00. В цей час не працюють не лише ресторани та кафе, а й магазини та держустанови. 

5. Таксі не вийде зловити звичним помахом руки на першій-ліпшій вулиці. Для цього доведеться пошукати спеціальну зупинку, де мають право зупинятися таксисти. 

6. По місту дуже зручно переміщатися на метро. Спеціальні талончики на проїзд можна купити в газетних та спеціальних кіосках, які знаходяться поблизу кожної станції метро. 

7. Не зайвим буде взяти з собою розмовник, далеко не всі продавці в магазинах і місцеві жителі знають англійську мову. 

8. Велика частина магазинів і торгових центрів закривається не раніше 19.00, а відкриті вони вже з 9:00. У вихідні магазини можуть працювати до пізнього вечора. 

9. Якщо у вашому списку «must to see» є катакомби Cв. Каліста, подбайте про теплий одяг. Температура в печерах ніколи не перевищує 15 градусів, а прогулянка ними триває більше години.

Максимально стисла карта Риму з визначними місцями

Якщо ви все ж вирішили, що гід в Римі вам не потрібен, і ви чудово зорієнтуєтесь самостійно, пропонуємо перелік місць, які обов’язково потрібно побачити в столиці Італії. Маленький спойлер: якщо хочете дізнатись про них більше, чекайте наступну статтю, там буде все.

Собор Святого Петра

Пам’ятка, яка очолює всі списки і всі рейтинги визначних місць Риму. Собор Святого Петра – найбільша католицька церква в світі і наймонументальніша споруда Ватикану. Саме тут під вівтарем зберігаються мощі Святого Петра. Собор має аж 5 дверей. Останні з правого боку – Святі відкриваються лише в Святий рік. А головний вхід прикрашають статуї Петра і Павла. Петро тримає в руках ключі від Царства Небесного, вручені йому Господом.

 

Церква Сант Аньєзеін Аґоне

Церква Сант Аньєзеін Аґоне носить ім’я ранньохристиянської мучениці Св. Агнеси Римської. За легендою 13-річну християнку голою виставили на арену стадіону перед натовпом язичників і тоді сталося диво: у майбутньої святої раптово відросло волосся, прикривши її з голови до п'ят.

Цікавою є сама форма церкви у вигляді грецького хреста, де кожен відрізок має однакову довжину. 

Така будова зумовлена не лише символізмом, а й розташуванням церкви, яка затиснута між площею Навона і сусідніми вулицями.

Замок Святого Ангела

Це одна легендарна споруда Риму – Замок Ангела. Тут жили Папи, тут ховали імператорів, а в його казематах мучились вчені і художники. Та найцікавіше, як замок отримав свою назву. За легендою (ну, ви вже зрозуміли, що в Римі все має свою легенду) Архангел Михаїл з'явився нагорі мавзолею і вклав у піхви свій меч, як знак того, що чума в Римі відступила.

Колізей (Colosseum)

Не можна не згадати про Колізей – це фактично символ Риму. Амфітеатр Флавіїв – Colosseum був побудований в I столітті нашої ери імператорами Флавії на місці штучного моря Нерона. Це була спроба імператорів стерти спогади про ненависного правителя і знову завоювати любов народу. Ім’я «Колізей» амфітеатр, швидше за все, отримав через 40-метрову скульптуру (або «колос») Нерона, що знаходилася неподалік, а не через розміри споруди, як прийнято вважати.

Фонтан Piazza di Trevi

Фонтан Треві – ще одна візитка туристичного Риму. Він розташований на невеликій площі Piazza di Trevi. Темою легендарної скульптурної композиції є океан: крилаті коні і юні морські боги запряжені в бойову колісницю, на якій бог морів Нептун рухається до океану. Фонтан має 26 метрів у висоту і 22 метри в ширину. Це без перебільшень фундаментальна річ!

Форум Романум

Форум Романум або Foro Romano свого часу був політичним і релігійним центром Римської Імперії. Тут приймалися найважливіші рішення, здійснювалися страти і марширували армії. Після краху Риму Форум Романум поступово занепав. У XIX столітті тут почалися розкопки.

Форум розташовується приблизно на відстані 10 метрів під землею. А от поруч розкинувся величезний проспект Viadei Fori Imperiali. 

Уявіть, під цією жвавою транспортною дорогою досі лежать останки Римської Імперії.

Сікстинська капела

Важко уявити туриста в Римі, який би не відвідав Сікстинську капелу. Вона знаменита на весь світ, завдяки відомим фрескам Мікеланджело «Страшний суд» і «Створення Адама». Але це не єдина причина її слави – з XV ст. за розпорядженням папи Сікста IV в її стінах обирають нового Папу.

Бажаємо вам яскравої самостійної подорожі у вічне місто, а якщо все ж захочете мати компанію для спільних мандрів, звертайтеся, ми швидко підберемо оптимальний тур до Риму.