Про те, наскільки різним може бути Берлін

article-info
Німеччина, Берлін
Берлін, Німеччина

Багато в кого перше знайомство з Берліном не задається. Він здається холодним і зарозумілим. Чи так є насправді і чим може бути цікавий екскурсійний тур в Берлін, спробуємо розібратись в статті.

Берлін – місто контрастів

Площа Потсдамська
Потсдамська площа

Насправді Берлін – буває доволі ексцентричним, тут преспокійно вживаються старовинні історичні будівлі і ультрасучасні ділові (дуже гарні, треба сказати, центри, які органічно вписуються в навколишній простір). Як от Потсдамська площа.

Потсдамська площа – це обличчя «Нового Берліна». Вона виникла на місці повоєнної пустки, тому це ще й своєрідний символ відродження. Потсдам – це унікальне поєднання історії, розваг, мистецтва, магазинів і кулінарних шедеврів. Словом, якщо ви замовили для себе шопінг-тур в Берлін, то вам сюди.

А ще Берлін – це контраст між радянським минулим і європейським майбутнім. Цю уявну межу розділяють Бранденбурзькі ворота. По один їх бік старі будинки, які підозріло нагадують рідний Київ, а з іншого – зразок сучасного європейського міста.

Берлін – місто пам’яті

«Берлінська стіна» комплекс меморіальний
Меморіальний комплекс «Берлінська стіна»

Мабуть, Німеччина винесла найбільше уроків з ІІ Світової Війни і повоєнного періоду. І, мабуть, тому так ревносно береже воєнні пам’ятки, щоб пам’ятали і нащадки. Однією з найвідоміших пам’яток є галерея Іст-Сайд, яка постала на залишках Берлінської стіни. Тоді, у 1989 році, після її падіння, тут зібралось понад 100 художників з 21 країни світу і розмалювали ці похмурі уламки, радіючи, що ще один бар’єр зламано. Саме тут розміщений знаменитий стрит-арт – поцілунок Брежнева і Хонеккера.

Після Іст-Сайду варто зайти в меморіальний комплекс «Берлінська стіна», щоб хоч трошки доторкнутись до історії, відчути жах і відчай сімей, які буквально були розділені стіною. Адже ми ніколи не цінуємо те, що маємо, поки не втратимо це.

І, звичайно, ви не можете оминути Рейхстаг. Колись він був символом нацистської Німеччини. Зараз це діючий парламент і одна з найвідоміших пам’яток міста, без якої не обходиться жоден екскурсійний тур в Берлін. Ви теж зможете піднятись на купол будівлі, якщо заздалегідь зареєструєтесь онлайн.

Меморіал пам'яті жертв Голокосту – це нетиповий пам’ятник. Він більше схожий на лабіринт, складений з більше ніж 200 бетонних плит різного розміру. Прогулюючись по нерівних доріжках між плитами, вам обов’язково стане незатишно і некомфортно. В цьому основний задум меморіалу, це саме те, що відчували євреї під час війни – їм нікуди було бігти і ніде ховатися від переслідування.

Берлін – це колосальне скупчення історичних пам’яток

Галерея стара національна
Стара національна галерея

Візьмемо для початку Музейний острів, тут розташовано 5 музеїв світового значення Пергамський, Музей Боде, Новий музей, Стара національна галерея і Старий музей. Не дивлячись на те, що під час війни острів був практично знищений, його вдалось відновити і зараз ця пам’ятка входить до спадщини ЮНЕСКО.

Ще одна візитна картка міста – Берлінський катедральний собор. Зайдіть в середину і послухайте унікальний орган. А ще радимо піднятись на купол і оглянути місто з висоти пташиного польоту (96 м).

Якщо подорож в Берлін припаде на теплу погоду організуйте невеличкий пікнік у скверику біля собору, саме тут частенько відпочивають і місцеві.

Звичайно Берлін не міг обійтися без власного замку – це замок Шарлоттенбург – літня резиденція королів Пруссії. Це ще один увіковічений в часі символ кохання Фрідріха ІІІ до своєї дружини Софії Шарлотти. Замок вважається однією з найвеличніших і найвитонченіших споруд міста. Проте внутрішнє убранство зовсім не поступається зовнішньому лоску. Вас неодмінно вразять порцелянова галерея, з древнім китайським та японським фарфором, апартаменти самого Фрідріха Великого з розкішними меблями, дубова галерея і музей стародавньої історії.

Нюанс: потрапити в середину можна лише в складі екскурсії або за попереднім записом.

Попри те, що площа Жандарммаркт практично дослівно перекладається, як ринкова, вона вважається однією з найгарніших в Берліні. «Виною» всьому ідеальні пропорції будівель та їх розташування. Можете прийти сюди і самі це перевірити. А ще це один з культурних центрів міста з величезною кількістю невеличких кав’ярень та ресторанчиків. А на Різдво тут проходить один з найбільших святкових ярмарок.

Наостанок порадуємо наших сильних чоловіків і розповімо про музей ретро-автомобілів Classic Remise. Він відкрився в 2003 році і практично одразу став шалено популярним. Ну ви розумієте – чоловіки, машинки… тут без варіантів.

Тут все зроблено так, щоб показати автомобілі в найкращому світлі: високі стелі, великі вікна, просторий холл.

У музеї представлені дійсно шикарні автомобілі: від вінтажних авто 1910 року, до ультрасучасних спорткарів, таких як Maserati або Ferrari. Багато з них виставлені на продаж.

Берлін зручний ще й тим, що всі пам’ятки зібрані практично в одному місці. Якщо ви приїхали в автобусний тур в Берлін зі Львова, вам не доведеться галопом бігати від пам’ятки до пам’ятки. А щоб взагалі не напрягатись, можете орендувати велосипед. Це точно вирішить всі питання пересування.

Берлін уміє бути затишним

Тіргартен парк
Парк Тіргартен

Тури в Берлін рідко включають в програму парк Тіргартен, а дарма. Він для берлінців, це як Гайд-парк для лондонців або Центральний парк для Нью-Йорку. Тіргартен з його звивистими стежками та лісистими алеями – прекрасне місце для відпочинку і розваг, а також улюблене місце втомлених від міського шуму городян. Це по суті, серце неформального Берліна з його провокаційними пам’ятками, екстравагантними кафе і блошиними ринками. А ще поблизу парку знаходиться резиденція президента Німеччини.

Мало хто з туристів знає, що в Берліні знаходиться найстаріший ботанічний сад Європи, тут зібрано понад 22 тисячі видів рослин. Кам’янисті сади, тропічні ліси, бамбук і загалом 16 тематичних залів. Німці доглядають за садом з властивою для них скрупульозністю, тому гуляти тут одне задоволення.

А ще Берлін – це місто ведмедів – і це неможливо не помітити, але про це ми розповімо у наступній статті, тож слідкуйте за анонсами.

Практичні поради щодо екскурсійних турів у Берлін

Welcome Card Berlin
Berlin Welcome Card

Щоб автобусний тур в Берлін пройшов без непотрібних заминок, користуйтесь картою Berlin Welcome Card. Вона дає право на безкоштовний проїзд у міському транспорті та забезпечує знижки на відвідування музеїв.

Якщо інформації наданої в путівнику недостатньо, щоб задовольнити вашу цікавість, ви можете взяти безкоштовну екскурсію по Берліну. Є кілька громадських організації, які з задоволенням виділять вам в експлуатацію досвідченого гіда, часто це корінний житель Берліна, тому може розповісти багато цікавого. На сайті New World Tours Sandiman та Alternative Berlin можна дізнатись про найближчі екскурсії.


Ось таким може стати ваш екскурсійний тур в Берлін зі Львова, проте ви завжди можете прокладати свої маршрути і розповідати про відкриті цікаві місця нам. До зустрічі!