Про «рай в шалаші» або Про особливості готелів в Туреччині

article-info
Туреччині в відпочинок
Відпочинок в Туреччині

Це лише, коли готуєшся до турів в Туреччину зі Львова, здається, що проживання не найголовніший пункт списку, це ж Туреччина, закордон!!! Але на практиці «раю в шалаші», як то кажуть, надовго не вистачає, хочеться комфорту і якісного сервісу. Тож поговоримо про таке делікатне питання, як готелі Туреччини та те, як їх правильно обрати.

Типи готелів в Туреччині

Туреччини один готелів з
Один з готелів Туреччини

Насправді в Туреччині дуже багато готелів не лише за вартістю, а й за типом надання послуг, який з них обрати, це вже справа смаку. Спочатку поговоримо про класичні турецькі готелі та, що готують вам гарячі пропозиції в Туреччині.

Особливості турецьких готелів

В Туреччині діє прийнята у всьому світі «зоряна» система від 1 до 5 зірок. 1-2 зірки присвоюють мотелям та віллам, 5 зірок – фешенебельним готелям, де і президенту зупинитись не соромно.

Окрім «зірковості», важливе значення має розташування готелю і не лише по відношенню до курорту, а й територіально в його межах. На перший погляд це може здатись несуттєвим, але близькість до дискотек, ресторанів та кухні може суттєво зіпсувати відпочинок.

Заселяючись в готель, ви має звернути увагу на наступні речі:

1. Кондиціонер, як показує практика, загальна система охолодження повітря не така ефективна, як її рекламують.

2. Наявність повноцінної ванни та регулярної подачі гарячої та холодної води, адже в Туреччині існує реальна проблема з подачею прісної води та її підігрівом, причому з нею стикаються не лише дешеві хостели, а й дорогі готелі.

3. Різноманітність меню. Турецька кухня досить своєрідна, тому якщо вона не припаде вам до смаку, було б непогано мати більш звичну альтернативу.

4. Не зайвою буде наявність басейну, адже на морі не завжди панує гарна погода.

Туреччини з готелів один
Один з готелів Туреччини

В деяких турецьких готелях ліфти мають свої спеціальні позначки: K (katta) означає, що ліфт досяг обраного поверху (двері можуть не відкриватися автоматично), М (mesgul) – ліфт ще їде, Z (zeminkat) –1 поверх, A (asmakat) – верхній поверх. Бувають і інші позначення, особливо якщо є цокольний поверх і додаткові нижні яруси.

Кілька слів стосовно фінансового питання. В турецьких готелях діють різні форми оплати. Це може бути магнітна карта, на якій фіксуються всі ваші витрати під час проживання, які ви оплачуєте при виїзді, а може бути більш класична система оплати за кожну послугу окремо. До речі, якщо мова йде про останню, то чеки краще зберігати до дня виїзду, щоб уникнути можливих непорозумінь.

Ще один нюанс, хоча більшість турецьких готелів працюють за системою «все включено», деякі послуги можуть оплачуватись окремо.

Тепер поговоримо про більш незвичайні типи готелів, можливо, вони припадуть вам до смаку.

Клубні готелі

Туреччини готель в клубний
Клубний готель в Туреччині

Клубні готелі (HolidayVillage (HV)) ідеально підходять для сімейного відпочинку. Це щось на кшталт наших житлових новобудов, коли комплекс включає і кафе, ресторани, і дитячі майданчики, і тенісні корти з басейнами. Це симпатичні затишні котеджні містечка.

Історичні готелі

Туреччині в історичний готель
Історичний готель в Туреччині

В Туреччині існує певний сегмент готелів, які розміщені в старовинних особняках, як правило, мова йде про провінційні курорти, але якщо ви хочете з головою поринути в тутешню культуру, то історичні готелі – це те, що вам потрібно. Крім того, не забувайте про місцевий колорит та екзотичну природу – це якраз той випадок, коли правильно підібране житло задає тон відпочинку.

Пансіони та хостели – це варіант бюджетного відпочинку. Ціни у них приблизно однакові, тому торгуватись і шукати кращий варіант серед подібних немає сенсу.

Кемпінги

Туреччині містечко в кемпінгове
Кемпінгове містечко в Туреччині

Для любителів дикого туризму по всій країні розкидані кемпінгові містечка та місця для стоянок, як правило, ці території належать прилеглим готелям. Крім того біля пожвавлених трас завжди можна знайти мотель: це може бути як цілком добротний будиночок в американському стилі, так і проста наметова стоянка.

Ціни в турецьких готелях

Туреччині 3* в готель
3* готель в Туреччині

Найдешевші готелі від 15 EUR (2*) не гарантують наявність кондиціонера та гарячої води. Від 50EUR (3*) можна розраховувати на досить пристойний готель та непогане харчування. На певних курортах Туреччини 3* можуть витягнути на всі 4* за рівнем сервісу.

Відповідно до прийнятих державних нормативів, готельні номери в Туреччині за 14-24 EUR і вище повинні мати ванну, за 25-31 EUR – включати «безкоштовний» сніданок. В реальності це не завжди дотримується, але вимагати ці послуги ви маєте повне право.

Краще обирати готелі, в яких ціни виставлені в національній валюті, лірах, якщо ціни зазначені в умовних одиницях, це дає змогу власнику вигравати на різниці курсів.

Стосовно знижок, то все це залежить від сезону, курорту і вартості номера, так, наприклад, якщо ваш номер коштує більше 50 EUR і проживете ви в ньому більше 7 днів, знижки вам гарантовані.


Маємо надію наші поради стануть вам у нагоді і відпочинок в Туреччині 2017 принесе лише приємні враження!