Правда і туристичні міфи про Санторіні

article-info

Загалом туристи діляться на два типи: одні закохуються в Санторіні з першого погляду, інші – вважають, що нема в цій вулканічній каменюці нічого особливого. Визначити, до якого типу належите ви, можна лише практичним шляхом.

Наприклад, я острів Санторіні дуже люблю. Уявіть, ви прокидаєтесь о 7 ранку і виходите на дах або терасу. Сонце повільно піднімається з морського дна, а місто взагалі ще 10й сон бачить. Перед вами багато-багато маленьких соборів з дзвонами, синіми дахами, а навколо все біле. Сонце поволі підсвічує церкви, храми, дахи і острів заливає жовтим світлом. Біля ваших ніг казкова панорама Кальдери. Вже заради цього, варто хоч раз приїхати на відпочинок на Санторіні, бажано, з коханою людиною.

На Санторіні є дві фішки, через які про цей острів знає весь світ – це заходи сонця та кольорові пляжі. Чи все так прекрасно, як нам розповідають туристичні буклети і чим ще можна зайнятись на Санторіні, розкажу нижче.

Захід сонця на Санторіні

По найкращі заходи сонця варто їхати в Ію. Але, є нюанс. Якщо ви розраховуєте, що приїдете за кілька годин до заходу, спокійно сядете, вип’єте кави з тістечком і будете чекати шоу, я вас розчарую, топові місця тут займаються набагато раніше. Звичайно, ви можете сісти не в кафе, а десь на скелі, але таких, як ви, буде ще кілька сотень і всі будуть протискуватись вперед, штовхатись, тицяти телефонами і селфі-палками. Словом, перетворювати це магічне дійство на базар.

Ні, заходи сонця на Санторіні прекрасні, але якщо ви хочете повною мірою насолодитись цим процесом, краще доплатіть більше і виберіть готель з видом на затоку. І вже там з чашечкою кави та тістечком, у тиші та спокої, насолоджуйтесь.

Червоне і чорне…

Кольорові пляжі Санторіні – це вже майже легенда. Тож побувати варто на обох.

Чесно кажучи, червоний пляж мене розчарував. Пляж, як пляж, просто пісок має яскраво виражений червоний відтінок. Побачити варто, але не більше того.

А от чорний вулканічний пляж – розкішний! Тепле-тепле море, красиві білі хвилі, чорний пісок, і ти можеш лежати на цьому гарячому піску – це просто кайф! Фішка в тому, що чорний пісок дуже довго зберігає накопичене за день тепло.

Що ще варто спробувати на Санторіні?

Від себе особисто рекомендую поїхати в гори на віслюках. Існують спеціальні маршрути мальовничими місцями Кальдери, ну а віслюки додають колориту. Вони кумедні, обвішані якимись кольоровими тряпками, і їх дуже емоційно підганяють ззаду. Хоча у мене є підозра, що ці віслюки прекрасно обійшлись би і без погонича.

Трошки про гастрономічний туризм. Не секрет, що грецька кухня не лише смачна, а й корисна. А будучи біля моря, не поласувати чимось оригінальним просто злочин.

Я раджу спробувати, як мінімум, грецький йогурт з натуральним медом та волоськими горіхами. Любителям солодощів точно сподобається місцева гаряченька пахлава, яку «доукомплектовують» морозивом.

З ситних страв ви просто зобов’язані продегустувати восьминогів на грилі! Це щось нереальне і ні на що не схоже. Можна запити все це місцевим вином. Воно дуже і дуже достойне. До речі, є екскурсії на місцеві виноградники, які включають і дегустацію.

Останній пункт гастрономічного меню – сир. Його виготовляють на острові і він дуже вирізняється за смаком. Варто спробувати місцевий сир фета та підсмажені на грилі халумі і саганакі.

Ціни на Санторіні

Побутує думка, що Санторіні дуже дорогий для туриста. Але все це відносно: якщо брати в межах Греції, то так, тут ціни суттєво вищі. Але разом з тим, я не скажу, що Санторіні, як курорт, дорожчий за італійські чи хорватські варіанти. Тут теж є дорожчі елітніші курортні містечка і більш бюджетні варіанти, як от Камарі або Періс.

Отже, підсумуємо, що потрібно зробити в Санторіні:

  1. Позасмагати і поніжитись на чорному пляжі.
  2. Помилуватись краєвидами Кальдери.
  3. Покататись на осликах.
  4. Зустріти фантастичний захід сонця, бажано з коханою людиною.
  5. Спробувати восьминогів, сир та пахлаву.

Ну, а я з вами прощаюсь. До нових зустрічей і гарних вам подорожей!