Повний гід по цікавим місцям Греції. Афіни

article-info

Про пам’ятки і цікаві місця Греції можна говорити безкінечно. Врешті-решт, мова йде про «колиску цивілізації». Кількість древніх руїн і знакових місць на 1 кв. м. тут вища, ніж будь-де. Вже не кажучи про те, що сама по собі Греція дуже затишна країна з її блакитним морем, білим піском і добродушними жителями, які чимось, невловимо, схожі на нас. 

Розказати про все одразу в одній статті просто нереально, саме тому ми розподілили інформацію за туристичними регіонами Греції та за специфікою пам’яток. 

З чого почати досліджувати Грецію?

Логічніше всього почати зі столиці – колиски Стародавньої Греції – Афін. За легендою Зевс ніяк не міг вирішити кому доручити керування містом, Посейдону чи Афіні, тому попросив своїх дітей зробити йому подарунок. Посейдон вдарив об землю тризубом і звідти забило джерело, але, на жаль, воно було солоне. А от там, де об землю вдарила Афіна виросло оливкове дерево. Звичайно, керування містом віддали мудрій жінці.)))

Якщо вам пощастило і відпочивати ви будете в самих Афінах, то вам навіть не доведеться виїжджати за межі міста, цілком достатньо буде і міських пам’яток.

Афінський акрополь

Однією з візитних карток Афін є стародавній Акрополь. Він пережив десятки війн та стихійних лих, але залишився непохитним та приймає щороку мільйони туристів. 

Перші храми Акрополя закладали ще за часів архаїки. Після почалася масштабна забудова пагорба. Спочатку це місце було резиденцією царя. 

Згодом воно почало набувати архітектурних форм невеличкого містечка. І в принципі ці риси залишились незмінними і сьогодні.

Звичайно, від більшості стародавніх споруд залишилися лише руїни, а основні статуї замінені копіями, але навіть так, Афінський акрополь не залишить вас байдужими. Велич цього місця вражає. До того ж можна уявити, що ви перемістилися в часі і за наступною колоною зустрінете древньогрецького мислителя, який намагається розгадати загадки всесвіту. )) 

На оглядини Акрополя в Афінах піде весь день.

Античний стадіон Панатінайкос в Афінах

Це унікальний стадіон, іншого такого ви не знайдете ніде в світі. Почнемо з того, що це перший грецький стадіон, викладений з білого мармуру. Другим важливим моментом, що після реставрації саме на стадіоні Панатінайкос були проведені перші, зафіксовані в історії, Олімпійські ігри.

Капітальна реконструкція стадіону проводилася 2 століття тому, відразу після його розкопок. 

Проведені роботи спонсорував суспільний діяч Заппас. Він же профінансував Олімпійські змагання в 1870 і 1875 рр.

На сьогоднішній день стадіон Панатінайкос в Афінах – це не лише одна з найбільш оригінальних пам’яток в Греції, це місце проведення спортивних змагань, open-air концертів, художніх виставок та інших культурно-мистецьких заходів. Тому не виключено, що ви натрапите на одне з них, відвідавши стадіон саме цього разу.

Руїни храму Зевса Олімпійського в Афінах

Список, в якому зібрані цікаві місця Греції в цілому і Афін зокрема, був би не повним без храму Олімпійського Зевса. Він був настільки великий, що за своїм розміром перевищував навіть легендарний Парфенон. Його будівництво тривало 650 років. Якщо вірити знаменитим міфам, то храм був зведений на місці святилища прародителя греків Девкаліона.

Усередині храму стояли дві величезні статуї. Перша виготовлена з золота та слонової кістки. Вона уособлювала бога Олімпу –Зевса. Друга створювалася на честь імператора Адріана, який брав активну участь в будівництві храму. На превеликий жаль, обидві статуї були знищені. 

Сьогодні храм Зевса переживає не найкращі свої часи. До наших днів збереглась лише невелика частина споруди – кут храму, що складається з 14 окремих колон.

Гора Олімп у Фессалії

Якщо ми вже заговорили про Зевса, то варто відвідати і домівку всіх Олімпійських богів, легендарну гору. 

Звичайно, Олімп знаходиться не в Афінах, але розвиваючи тематику, чому б туди не з’їздити? Гора Олімп розташована на узбережжі Егейського моря, ця цікава пам’ятка Греції користується не абиякою популярністю у туристів. 

 

Насправді Олімп – це скоріше три гори. До гірського масиву входить три вершини: Мітікас, Сколе та Стефані. Кожна з них піднімається над рівнем землі майже на 3000 метрів.

Найвища вершина – Мітікас. Вона має висоту 2917 метрів і обривається в мальовничу прірву Казані. Тут до сих пір зберігся «Трон Зевса» – саме розкішний трон нагадує вершина Стефані. 

Гора Олімп і прилеглі території входять до списку спадщини ЮНЕСКО. Проте туристи можуть без проблем прогулюватись Національним парком, милуючись первозданною красою гірської природи та її мешканців. 

Приємний бонус – на гору Олімп можна піднятись за допомогою спеціальних підйомників і побачити описану вище красу на власні очі. Якщо ж вам хочеться екстриму і ви впевнені в своїх силах, то можете піднятись самотужки. альпіністське спорядження можна взяти на прокат.

Такою була наша розповідь про цікаві місця Греції поблизу Афін. Звичайно,це далеко не всі пам’ятки, ми просто вибрали найбільш знакові, а все інше лишаємо на ваш смак. Слідкуйте за розсилкою, в наступній статті ми розповімо про пам’ятки Греції, які найбільш популярні серед туристів. До нових зустрічей!