Полювання на ведмедя або милі деталі Берліну

article-info
Німеччина, Берлін
Берлін, Німеччина

Ти може й не одразу їх помічаєш, але варто побачити одного і погляд сам натикається на інших, вони всюди… Це ми про берлінських ведмедів – офіційний/неофіційний символ міста.

Насправді берлінці дуже люблять і пишаються своїм, зовсім не загрозливим символом, тому й натикують його скрізь. Ось ведмідь біля магазину одягу одягнутий в толстовку N-нного розміру. Он ще один розмальований в кольори прапору Франції, а на спині третього фоткаються туристи. І навіть на світлофорах замість звичного зеленого чоловічка, зелений ведмідь в профіль. Якщо вам нудно просто так гуляти по місту, влаштуйте квест по пошуках і підрахунку ведмедів, від цього поїздка в Берлін стане лише цікавішою.

Історична довідка або Звідки у ведмедя лапи ростуть?

То чому саме ведмідь? Версій аж 3. 1. Так дослівно перекладається слово «Берлін». 2. Засновником міста був Альбрехт Медведем, тому справа в чистій асоціації. 3. Місто було засновано поблизу ведмежих барлогів.

Просто Бадді

Берліні у Бадді ведмеді
Ведмеді Бадді у Берліні

Передусім дозвольте відрекомендувати – це Бадді, тобто всіх, без виключення, ведмедів у Берліні звуть Бадді, але на цьому схожість закінчується, бо кожен ведмідь унікальний. Ви самі в цьому переконаєтесь під час свого відпочинку в Берліні. Ведмедиків з піднятими в гору лапами називають «танцюристами», тих, які стоять на лапах – «акробатами» (їх найменше). А от, якщо ведмідь стоїть на всіх чотирьох лапах, – це «друг». А ще є ведмеді розфарбовані в прапори та символіку кожної європейської країни, український теж є.

Ведмедяча істерія або Як ведмеді захоплюють світ

Ведмідь-танцюрист
Ведмідь-танцюрист

До слова, ведмеді почали заполоняти Берлін відносно недавно. Ведмедя-танцюриста придумали двоє студентів Берлінського університету мистецтв. Це було 20 липня 2001 року. Не забарилась і перша виставка, де було представлено вже 100 ведмедиків. А далі ведмеді почали заполонювати місто і ширитися по світу, як лісова пожежа. Так ведмеді стоять біля німецьких посольств у всьому світі, їх дарують містам-побратимам і у відповідь отримують щось не менш символічне.))))

Коли у ведмедів дуже насичене життя…

Ведмедів коло з'єднаних
Коло з'єднаних ведмедів

А ще є Коло з'єднаних ведмедів – це не культ і не таємна організація. Це така собі Організація Об’єднаних націй у вигляді ведмедів. В Коло входить 140 статуеток ведмедів, кожна з яких символізує країну члена ООН. Кожен 2-метровий ведмідь розмальований у стилі країни, яку представляє. Ці ведмеді є символом терпимості та взаєморозуміння. Основний девіз: «Живи сам і дай жити іншим». Це гасло викарбовано на кожному ведмеді на 80 мовах світу.

Ця компанія різнокольорових ведмедів активно подорожує по світу. Їх почергово виставляють на центральній площі всі відомі міста світу: Гонконг, Вена, Сідней, Стамбул, Єрусалим та багато інших. Більше того, в кожній країні свій порядок розташування ведмедів. В Єрусалимі Ізраїльський медведик стояв поруч з іранськими, в Сеулі «лапа в лапу» стояли Північна та Південна Корея. Своєрідна прикладна політологія.

Будь-якого з цих розфарбованих красунчиків можна купити. Гроші, звісно, підуть на благодійність. А ще ви можете самотужки розмалювати такого велетня, знову ж таки, в рамках благодійного проекту для дітей-сиріт.

На сьогоднішній день це вже ціла індустрія – зі своїми художниками, організаторами виставок, рекламними менеджерами...


Зробіть ваш відпочинок в Берліні оригінальним та яскравим, влаштуйте полювання на ведмедів!