Полюючи на яскраві моменти, визначні пам’ятки Мюнхена

article-info

Стаття присвячується всім мисливцям за красивими фотографіями, бо екскурсії в Мюнхені просто створені для цього, тут є на що подивитись і є де зупинитись, тож поїхали…

Короткий чек-ліст по визначних пам’ятках Мюнхена

Мюнхен – це столиця Баварії і, на мій смак, найкрасивіше місто Німеччини. А ще це культурний центр регіону та місце бурхливих денних та нічних розваг. 

Отже, намалюємо невеличку карту своїх майбутніх переміщень містом. Що варто побачити в Мюнхені?

 

Основні визначні пам’ятки розміщені на двох площах Карлсплац і Марієнплац, яка відома своїми Старою і Новою ратушами. Навколо Марієнплац розташовується мальовниче Старе місто, тут же знаходиться церква Фрауенкірхе, потужні вежі якої стали символом Мюнхена. 

Рухаємось далі в бік пивоварні Хофбройхаус, Резиденції та ринку Віктуалієнмаркти разом з площею Одеонплатц і церквою Театінеркірхе вони утворюють ще один прекрасний архітектурний ансамбль. 

Ну, а звідти на північ до найкрасивішої вулиці Мюнхена –Людвіг-Леопольдштрассе. 

Тепер поговоримо більш детально про найбільш визначні місця Мюнхена та його архітектурні пам’ятки.

Площа Марієнплац

Марієнплац – серце міста. Звідси ведуть всі дороги на торгові вулиці, до німецьких пивних, невеликих кав’ярень і несподіваних закутків Мюнхена. 

Та раджу тут затриматись та погуляти. Площа Марієнплац сама по собі є дуже гарною і багатою на архітектурні пам’ятки. Наприклад, куранти глокеншпіль на фронтоні Нової Ратуші. О 11:00, 12:00 та 21:00 бій курантів запускає лялькову виставу. Вистав кілька на різні теми, тому є сенс прийти сюди кілька разів.

 

Любителям захопливих панорам раджу піднятися на Нову Ратушу висотою 85 метрів. Звідти відкривається прекрасний краєвид на місто з самісінького його центру. До речі, на самому вершечку є талісман міста…

Церква Фрауенкірхе

Про церкву Фрауенкірхе потрібно говорити окремо, все ж символ міста. Дві її вежі стабільно прикрашають всі сувеніри, листівки і інший туристичний крам з Мюнхена. 

Це найбільший собор Баварії, його шпилі можна розгледіти практично з будь-якої точки міста. А от відгуки про Фрауенкірхе неоднозначні: одні кажуть, що він прекрасний, інші – що надто похмурий в середині. Словом, сходіть і складіть свою думку. Це дійсно те, що варто побачити в Мюнхені.

До речі, в місті заборонено зводити будівлі вище за 100 метрів, саме тому собор до цих пір залишається домінантою.

Просто Резиденція

На північ від Марієнплац розташована Резиденція (погоджуюсь, з назвою не заморочувались) це великий архітектурний ансамбль у Віттельбахерамі. Зараз тут кілька цікавих музеїв, зокрема музей старовинних монет та фарфору, а також тут розміщений невеликий театр, красивий концертний зал та вишенька на торті – королівська скарбниця.

Німфенбург

Наступний палац на нашому шляху – Німфенбург. Всередині зали і коридори палацу прикрашають прекрасні розписи, деякі з них наносилися відразу після спорудження будівлі в 1664 році. Оточує палац чудовий англійський парк, який сам по собі є достойною пам’яткою Мюнхена. Ви ж пам’ятаєте про гарні фото еге ж?

Палац Слави

А це вже геть не палац, а скоріше тріумфальна арка, тим більше, що інша його назва «Ворота перемоги». Це ще один символ Мюнхена і навіть Баварії, тому зачекінитись тут варто.

Трошки нестандартних визначних пам’яток Мюнхена

А ось по-справжньому неординарне місце в Мюнхені – це «Безкінечні сходи». Це 10-метрова конструкція зі сталі, виконана у формі подвійної спіралі. В її основі є маленький прохід, завдяки якому ви можете особисто випробувати цю конструкцію. 

Вулиця Brudermuehlstrasse – свого роду музей вуличного живопису під відкритим небом. Графіті тут розкішні. Особливо будівля торгового дому Hirmer. 

Такого чудового фасаду більше не знайти. Ну дуже незвичайне місце, тож обов'язкове до відвідування. Навіть в той період, коли свят не трапляється, будівля нібито наповнює святковою атмосферою, – і можливо, саме тому місцеві жителі завжди такі життєлюбні і оптимістичні.

Цікаві музеї Мюнхена

Хоча я далеко не фанат музеїв, деякі з них змогли мене зацікавити. 

Деякі екскурсії по Мюнхену включають музейний острів на річці Ізар і відвідини Німецького музею, який настільки великий, що і дня не вистачить, щоб оглянути його весь. Тому вирушайте туди самотужки. Що там варто побачити? Мені сподобалась транспортна секція та секція мініатюр і, звичайно, планетарій. А взагалі в музеї понад 17 000 цінних експонатів, регулярно проводяться екскурсії та читаються цікаві лекції.

Поціновувачам мистецтва припаде до душі Стара Пінакотека – один з найстаріших художніх музеїв Мюнхена.

Два слова про парки Мюнхена

Може й не найвизначніші місця Мюнхена, але точно прекрасні – парки. Англійський парк, наприклад, тягнеться від центру до північної околиці міста. За площею він навіть перевищує знаменитий нью-йоркський Central Park. 

Особисто я раджу Олімпійський парк. Тут багато симпатичних озер і панорамних майданчиків.

І, звичайно, пиво

Будучи в Мюнхені, і неможливо не згадати про пиво, особливо коли за спиною весь час маячить тінь Октобефесту. Кількість пивоварень тут, дійсно, зашкалює. Обов’язково потрібно побачити в Мюнхені пивоварню Hofbrauhaus Munchen, ну і спробувати пиво, звичайно. Вона працює з 1589 року і стартувала, як королівська пивоварня.

Приїжджайте вас чекають цікаві пам’ятки та яскраві екскурсії в Мюнхені. Вам точно сподобається.