Пам'ятки Туреччини. Частина 1

article-info

В нашій свідомості міцно закріпився стереотип про те, що відпочинок в Туреччині для тих, хто любить розслаблено розтягнутись на теплому пісочку животиком до верху і засмагати до «золотистої скоринки», а тому любителям активного відпочинку, фанатам культурних пам’яток і просто драйвовим людям тут буде нудно. Насправді ви помиляєтесь!

Туреччина – це своєрідний коктейль культур, релігійних конфесій і різних поглядів на життя. Де ще ви побачите турецьку мечеть, а через кілька вулиць православний чи католицький храм?

Розказати про визначні місця Туреччини неможливо в одній статті, хіба що вона буде сторінок на 10 дрібним шрифтом, але таке «полотно» ви точно читати не будете, тому будемо стислі.

 

 

Відпочинок в Стамбулі

Звичайно ж, щоб познайомитись з країною необхідно відвідати її столицю. Тури до Туреччини, а тим більше в столицю - Стамбул, варті того, щоб витратити на нього не один день відпустки. За багатотисячолітню історію місто встигло накопичити таку кількість історичних пам’яток, що ними зайнятий буквально кожен квадратний метр центральної частини міста.

Отже, як не загубитись і подивитись? Тури в Стамбул зі Львова, а саме Топ №1 – Блакитна мечеть у Стамбулі, улюблениця туристів і просто шедевральне архітектурне творіння. До речі, в мечеть пускають людей абсолютно всіх віросповідань, тому не упустіть можливість відвідати одне з культових місць світу.

Придбавши гарячі тури зі Львова в Туреччину не можна не оминути увагою собор Святої Софії (Айя-Софія), другої культової споруди після Блакитної мечеті. Цей собор майже 1000 років собор був символом Візантії і залишався одним з найбільших християнських храмів, до зведення собору Святого Петра в Римі.

Наступна туристична зупинка – палац Топкапи – резиденцію султанів, Султанахмет – центральну площу міста. Не забудьте, внести до списку обов’язкових справ відвідини стамбульського Гранд-базару та оглядини панорами міста з протилежного берега Босфору.

Звичайно екскурсії в Стамбулі не обмежуються лише цими місцями. Ми розказали лише найбільш відомі.

 

 

Ефес

Любителі і цінителі старовини, вам однозначно сюди. Екскурсії в Ефес придумали якраз для тих, кому перехоплює подих і відбирає мову при спогляданні старовинних руїн. При цьому їх вік прямо пропорційний силі культурного екстазу у туристів. А Ефес дуже древній і мальовничий. Чого вартий лише храм Артеміди в Ефесі – одне з 7 чудес світу. А ви хіба не знали, що він знаходиться в Туреччині?)). А ще відвідайте критий театр, який за помпезністю не поступається розрекламованому римському Колізею!

І трошки містики. Ефес називають «містом сплячих», бо, за легендами, святі католики та православні християни, рятуючись від переслідувань за віру в істинного Бога, проспали кілька століть саме в печерах поблизу Ефеса.

 

 

 

Памуккале

Якщо вам більше до душі нерукотворні пам’ятки, то перше, що ви маєте зробити, це організувати собі відпочинок в Памуккале, або, як його тут оригінально називають, «Бавовняному замку». Почувши таку назву вперше, спадають на думку мальовничі скелі або кам’яні печери, але насправді це унікальні термальні джерела з високою концентрацією оксиду кальцію.

Чому ми радимо це місце? Бо такі приголомшливі пейзажі могла створити лише природа! Уявіть багаторівневі білосніжні кам’яні тераси, наповнені блакитною, як безхмарне небо, водою. І хоча купатись там неможна, це місце варте того, щоб побачити його на власні очі! 

До того ж у вас буде можливість зануритись в басейн Клеопатри. Назва водойми зовсім невигадана, колись тут дійсно купалась покорителька чоловічих сердець і одна з найбажаніших жінок своєї епохи. Хтозна може ця вода й справді має якийсь секрет…

 

Фортеця Аланії

Фортеця Аланії в Туреччині – одна з найбільш монументальних. Та розміри тут якраз не головне. Відвідувачів сюди приваблює самобутня енергетика, яку відчуваєш буквально кожним міліметром шкіри. Вікові кам'яні стіни, що оточують внутрішній двір і руїни древніх будівель в поєднанні з мальовничою природою створюють атмосферу, яку неможливо передати словами. А ще тут є особливе місце, яке має назву Адам Атаджак, що дослівно перекладається як «кинутий у прірву». Цей невеликий виступ розташований на північно-західній стороні башти. Один короткий погляд з цього майданчика вниз і ви на кілька незабутніх митей забудете, як дихати – обривисті схили мису і море, одночасно близьке і далеке…

 

На цьому ми закінчимо наш короткий огляд природних, культурних і туристичних пам’яток Туреччини. Звичайно, ми розуміємо, що не розказали і 10-ї частини цікавої і важливої для вас, туристів, інформації, але з іншого боку у вас є чудова можливість досліджувати цю країну самостійно і ділитися з нами яскравими враженнями, придбавши гарячі тури в Туреччину. Львів, а саме львівський аеропорт - найкраще місце для початку Вашої подорожі. Запевняємо, що ціни на відпочинок в Туреччині приємно здивують Вас.