Осінній Стамбул або Ідеальна відпустка в Туреччині

article-info

Ваша відпустка в Туреччині випала на осінь? Не журіться, це навіть краще, адже і море ще тепле, і оглянути цікаві місця удушлива спека не заважає. 

Ми рекомендуємо почати вивчати важливі місця Туреччини з Стамбулу. Адже, що може краще розповісти про країну за її столицю. Крім того, Стамбул дуже бюджетний, починаючи від житла, і закінчуючи смачною вуличною їжею.

Що подивитись в Стамбулі за 1 день?

Якщо ви купили короткий тур в Туреччину, і витрачати на її столицю кілька днів у вас немає часу, ми розкажемо на що, передусім, звернути увагу. 

1. Обов’язково прогуляйтесь палацово-парковим комплексом Йилдиз. Неспішна прогулянка поміж старих османських будинків та павільйонів принесе вам справжнє задоволення і допоможе відчути дух міста. Крім того, звідти шикарний краєвид на Босфор.

2. Окремий пункт програми – це турецький базар, оминути його груба помилка недосвідченого туриста. Це одне з найбільш важливих місць Туреччини. Сухофрукти, горіхи, прянощі, сири та турецькі солодощі – від різноманіття барв та запахів у вас запаморочиться в голові. І все це багатство можна пробувати в практично необмежених кількостях. 

Щедрі турки обов'язково пригостять вас чимось, незалежно від того, встигли ви отоваритися чи ні, – прямо біля входу відвідувачів часто пригощають традиційним пряним чаєм. Коротше, є шанс, що ви наїстеся ще до того, як покинете ринок, але точно не підете звідти з порожніми руками. 

3. Якщо вам ще не набридло ходити пішки, вишукуючи цікаві туристичні місця столиці Туреччини, завітайте на одну з найбільших пішохідних вулиць Стамбула – Істікляль. Тут дуже багато музикантів з різним ступенем таланту та натхнення.)))) А ще родзинка вулиці – міми та фокусники. Сумувати ви точно не будете! Щодня вулицею Істікляль проходить близько 1млн. людей. 

4. Якщо ви любите музеї, радимо Ельгіз та Доганчай. 

5. Для тих, хто хоче втекти від міської метушні, підійде острів Хейбеліада неподалік Стамбула. Тут і погуляти, і позасмагати можна. Попереджаємо прогулянки тут безкоштовні – а от пляжі – платні. Дістатись на острів можна поромом, який відправляється щодня від кварталу Кабаташ. 

А якщо вам лінь складати власний маршрут, замовте 2,5-годинну екскурсію в Туреччині, і гіди-ентузіасти покажуть вам Стамбул таким, яким знають його вони. Екскурсію слід замовляти завчасно на сайті, там же можна переглянути перелік запропонованих об’єктів.

Специфічні поради про відпочинок в Туреччині

Щоб тур в Туреччині був максимально комфортним, радимо дотримуватись кількох простих правил: 

1. Найперше це стосується мечетей. Відвідуючи мечеть, при вході обов’язково роззувайтесь. Краще якщо на ногах будуть шкарпетки, збираючись в храм, прихопіть їх з собою. Одяг повинен бути максимально скромним. Жінки мають прикрити голову та плечі. 

В мечеті заборонено голосно говорити, сміятись, їсти або пити. Також тут не можна фотографувати під час молитви або омивання. Пам’ятайте, ви гості, які повинні поважати чужу віру.

Відвідувати мечеть під час молитви не можна. Тому краще завчасно дізнайтесь, коли храм відкритий для туристів. У Блакитній мечеті графік такий – 8: 30-12: 45, 14: 00-16: 45, 17: 45-18: 30. 

2. Краще не заводити розмови на слизькі теми з місцевими – ситуацію з курдами, останні хвилі протестів, гострі релігійні питання, національні герої і так далі. Краще вже про природу, про погоду))) Турки народ імпульсивний, а вам неприємності не треба. 

3. Фотографувати турецьких жінок без їх дозволу категорично заборонено. За це можна навіть потрапити до в’язниці. 

4. На турецьких базарах прийнято торгуватись. Турки отримують від цього кайф і, якщо ви уникаєте торгу – ви ображаєте господаря і втрачаєте можливість зекономити. 

5. Воду з крана в Стамбулі краще не пити. Вона дуже хлорована. Але по всьому місту розкидані питні фонтанчики. Тому візьміть порожню пляшку.

Ось так ви можете розбавити свою осінню відпустку Туреччину. Це дуже яскрава і цікава країна, яка здатна здивувати вас не лише пляжами та allnclusive. Обіцяємо буде цікаво!