Огляд турецьких готелів

article-info

Чим дійсно може похизуватись Туреччина, так це мегарозвиненою сіткою готелів. Вони, як справжня риболовна сіть, заманюють до себе золотих рибок-туристів з різним достатком та побажаннями. Розібратись в цьому хитросплетінні пропозицій та обіцянок буває досить непросто. Ми пропонуємо свій гід по готельному відпочинку в Туреччині.

Класичні готелі в Туреччині

Почнемо з основ. Всі турецькі готелі поділяються не лише за кількістю зірочок, а й за типом надання послуг, наприклад, клубні, класичні. Але спочатку про класику. 

Класичні готелі градуються залежно від кількості зірочок. Дійсно хороші готелі в Туреччині мають мінімум 3 зірки. Звичайно, найкращий сервіс мають 5 зірок, але і ціна там відповідна.

В готелях може діяти різна система оплати: класична, коли ти одразу розраховуєшся за отриманий товар чи послугу і магнітна картка, де фіксуються всі ваші витрати, як ви оплачуєте при виїзді з готелю. До слова, про перший спосіб – краще зберігайте всі чеки до кінця відпустки, про всяк випадок.

На що звернути увагу, обираючи готель в Туреччині?

Часто власники готелів замовчують маленькі незручні дрібниці, як от, дискотека поблизу або відсутність чогось в номері. Тому вмикаємо логіку і звертаємо увагу на такі деталі:

• Кондиціонер. Жодна система охолодження, якби добре її не рекламували, не врятує від турецької спеки.

• Подача холодної та гарячої води. З водою тут взагалі скрутно, тому краще уточнити це делікатне питання до того, як ви заселились в готель і виявилось, що воду дають лише зранку на кілька годин. 

І це проблема не лише дешевих готелів.

• Готелі Туреччини «все включено». В принципі, всі класичні турецькі готелі працюють за цією системою. Але останніми роками все частіше трапляються винятки, тому уточнюйте перед бронюванням. Не зайвим буде також дізнатись, що не охоплює система «allinclusive», як от алкоголь.

• Непогано, якщо у готелю буде свій басейн, адже в морі купатись можна не завжди, а відпустка обмежена в часі.

Клубні готелі

Клубні готелі (HolidayVillage (HV)) – оптимальний варіант, якщо ви приїхали на відпочинок з дітьми. Вони нагадують великі житлові комплекси, де все під рукою: кафе, ресторани, дитячі майданчики, тенісні корти з басейнами. Це симпатичні, затишні котеджні містечка.

Історичні готелі

Тут назва говорить сама за себе. Якщо хочете пожити в старовинному особняку, поринути в місцеву культуру та побут – шукайте історичні готелі. Додатковий бонус – заманливий антураж старої частини міста. Це якраз той випадок, коли тон відпочинку в Туреччині задає готель.

Кемпінги та хостели

Хостели в Туреччині, як і скрізь, це найдешевший варіант проживання. Ціни у них приблизно однакові, тому торгуватись і шукати кращий варіант серед подібних немає сенсу. 

Ще дешевше може бути хіба що кемпінг, але це варіант далеко не для всіх. В Туреччині поширені кемпінгові стоянки. Як правило, вони розташовані на території готелів.

Турецькі готелі: ціни

Зняти номер можна і за 15 EUR (2*), але там точно не буде кондиціонера і, швидше за все, гарячої води. Хороші готелі в Туреччині починаються від цінника 50EUR (3*), якщо пощастить, то 3-зірковий готель витягне на всі 4* за рівнем сервісу. 

Відповідно до прийнятих державних нормативів, готельні номери в Туреччині за 14-24 EUR і вище повинні мати ванну, за 25-31 EUR – включати «безкоштовний» сніданок.В реальності це не завжди дотримується, але вимагати ці послуги ви маєте повне право.

Наостанок кілька порад

• Обирайте готелі в національній валюті, так ви не програєте на різниці курсів, яка завжди на користь власника. 

• В хороших готелях Туреччині діє система знижок, якщо ви проживаєте в номері більше 7 днів, не соромтесь про це запитати.

Сподіваємось наші поради були не зайвими і, спираючись на них, ви оберете хороший затишний готель. До нових зустрічей!