Обираємо приватні апартаменти в Хорватії

article-info

Якщо ви не надто великий фанат готелів і хочете більш спокійного та усамітненого відпочинку, тоді варто пошукати приватні апартаменти в Хорватії. 

В Хорватії дуже розвинений ринок оренди приватного житла. Існує навіть певна градація, а саме виділяють класичні апартаменти, апартаменти-студії, оренду кімнати/будинку і кемпінг. Скажемо більше – у них навіть є своя система зірок. 

Приватне житло обирають для себе не лише сім’ї з дітьми, яким з очевидних причин потрібно більше особистого простору та комфорту, а й молоді пари та компанії, які хочуть створити власну тусовку.

Який тип апартаментів в Хорватії обрати?

Очевидно, що найбільшою популярністю користуються прибережні райони. Далі все залежить від ваших уявлень про ідеальний відпочинок. Якщо хочете усамітнення, можна обрати якесь прибережне село, однак тут не варто розраховувати на надто розвинену інфраструктуру. Якщо ж не хочете поступатись звичним комфортом, щоб магазини і розваги під рукою, то обирайте місто.

Найчастіше в Хорватії винаймають окрему кімнату у місцевих жителів. Якщо відкинути питання ціни, про яке ми поговоримо трошки згодом, то причин для такого вибору декілька. 

По-перше, хорвати – дуже гостинний народ, і цілком можливо, що поживши у них кілька днів, ви подружитесь на все життя. До гостей хорвати ставляться, як до членів родини і оточують їх теплом та турботою, а цього не забезпечить жоден готель, яким би дорогим він не був. 

По-друге, дуже часто господар житла виявляється ще й непоганим гідом, який розкаже вам про місто, так би мовити, з середини і візьме за це набагато меншу платню. 

По-третє, і це оцінять жінки, харчування. Відпустка – це відпочинок, в який не надто вписується щоденне приготування їжі, а весь час харчуватись в ресторанах і кафе доволі дорогий варіант. Тому про харчування можна домовитись з господарями будинку: це вийде дешевше і заразом місцеву кухню спробуєте. 

Звичайно, оренда житла у господарів підійде не всім. Наприклад, якщо ви їдете на відпочинок, щоб шалено відірватись і не спати до ранку або якщо їдете відпочивати з маленькою дитиною, краще зняти окремі ізольовані апартаменти, в Хорватії з цим проблем також не буде.

Від чого залежать ціни апартаментів в Хорватії?

Не складно зрозуміти, що вартість проживання в прибережних районах цілком і повністю залежить від сезону. Причому ціни можуть злітати вгору в 3-4 рази порівняно з осінньо-зимовим періодом. До речі, високий сезон в Хорватії починається з червня.

Ще один важливий нюанс – при дистанційному бронюванні житла, варто пам’ятати – не всі господарі є добросовісними. Часто окремі суб’єкти спекулюють на вартості житла. 

Наприклад, ставлять свідомо занижену ціну, щоб привабити туристів. Але поряд з цим підвищується вартість на різні додаткові послуги, що з лишком компенсує «знижку». Серед таких послуг може бути користування парковкою, інтернетом, пральною машинкою та інше. Будьте уважні з вибором!

TOП регіони Хорватії для оренди приватного житла

Трійку лідерів вже багато років складають Істрія, Південна Далмація та приморсько-гірський регіон: Кварнер, Лика і область Горскі Котар. Сюди, до речі, можна приїхати і взимку, щоб покататись на лижах.

Останніми роками популярності набирає континентальна Хорватія, багато в чому завдяки цікавій історико-культурній спадщині. 

Крім того, це чудова можливість провести змістовний відпочинок, перепробувати всю місцеву кухню і обійти всі місцеві базари.

На континентальній Хорватії також приділяється особлива увага приватному житлу по типу апартаментів, студій-апартаментів, кімнат і сільських будинків, особливо в регіонах Славонії і Баранячі, чий потенціал для сільського туризму та еко-етно-туризму відкрито зовсім недавно.

Маємо надію наша розповідь допоможе у виборі апартаментів в Хорватії. До нових зустрічей та гарного відпочинку. Приходьте до нас, ми завжди раді допомогти з підбором комфортного житла.