Новорічна казка в Будапешті

article-info
Будапешт рік новий
Новий рік в Будапешті

Якщо якесь місто і можна назвати величним, так це Будапешті. Витончені мереживні мости, вишукана архітектура, свій особливий ритм життя, а вечірня підсвідка всіх головних споруд міста – це взагалі щось феєричне. Якби сучасна Шехерезада могла обирати собі місто – це однозначно був би Будапешт.

Але навіть в Будапешті є особливі ночі, несхожі на десятки інших, це Різдвяна та Новорічна. В цей час саме місто перетворюється на казку. Вузькі вулички Буди і широкі проспекти Пешта прикрашаються різними гірляндами і святковими вогнями, всюди продають різвяно-новорічні сувеніри та подарунки.

Куди піти і що прихопити з собою в Новорічну ніч в Будапешті?

Свят новорічних Будапештом різдвяних прогулянка
Прогулянка Будапештом під час новорічних та різдвяних свят

Отже, куди піти? Ідеальній варіант – це набережна. Повірте, там така краса, що дух перехоплює і феєрверки там видно якнайкраще. Ще кращий варіант – це палуба теплоходу, що курсує по Дунаю.

Та якщо вам не вдасться втілити в життя ці два варіанти, не засмучуйтесь, будь-яка площа прийме вас в свої теплі та веселі обійми. Тут шампанське ллється рікою, вуличні вертепи ставлять Різдвяну феєрію, звідусіль чути вибухи сміху та веселощів.

Що з собою взяти? Звичайно ж, пляшку шампанського, щоб відкоркувати її в найурочистіший момент та вигукнути угорське «Buek!» на честь Нового року.

Для тих, хто хоче зустріти Новий рік весело, але не готовий до нічних прогулянок по Будапешту пропонуються різні програми та святкові вечері в затишних готелях.

Новий рік та Різдво в Будапешті мають свій смак

Будапешт різдвяний вечір
Різдвяний вечір в Будапешті

Для угорців святкова вечеря – це не просто привід зібратися за одним столом, це цілий ритуал, де кожна страва має своє символічне значення. От, наприклад, Сильвестр – головна святкова страва, приготована з сочевиці, - це символ достатку, а от свинячі сосиски – приносять удачу, крільчатина – допоможе вам втекти від проблем. І не забувайте про крампампулі – угорський національний напій на основі рому. Його споживання – це окрема історія.))

Якщо вам пощастить розділити святкову вечерю з етнічними угорцями, ви збережете теплі спогади про цей вечір на все життя.

А ви вірите у забобони? Угорці вірять…

Будапешт ярмарок різдвяний
Різдвяний ярмарок в Будапешті

Угорці – народ забобонний, що зовсім їх не псує, навпаки, ці коротенькі безневинні ритуали лише викликають симпатію. Пропонуємо і вам виконати кілька простих дій, щоб приманити удачу, відігнати хвороби і ще забезпечити купу приємних дрібниць, які будуть не зайвими у новому році.

1. приєднайтесь до ритуального закопування солом’яного опудала (з ним ви закопаєте свої хвороби і невдачі);

2. покрутіть хвоста смаженому поросяті на святковому столі. Не хвилюйтесь, господарі зреагують на це абсолютно адекватно, адже це приносить щастя. Щоб закріпити результат, рекомендуємо перепробувати всі свинячі сосиски на місцевому ярмарку.

3. Купіть традиційні дудочки і свистульки та весь вечір відганяйте від себе злих духів. Разом з вами це робитимуть всі люди, що зібрались на площі, тому вас легко приймуть за свого.)))

Будапешт після свята

Будапешт метро
Метро в Будапешті

Не втрачайте можливість просто погуляти по Будапешту: повз парламент, через площу Героїв, біля базиліки Іштвана і Оперного театру. Зупиніться порибалити біля прекрасного бастіону з білосніжними балюстрадами. Проїдьтесь місцевим трамваєм №2 і зазирніть у найстаріше в Європі метро. Не лінуйтесь і підніміться на гору Геллерт, звідти відкривається фантастичний вид на зимовий Будапешт. Сходіть в славнозвісні угорські купальні. Врешті-решт, просто пограйтесь в сніжки на старих вузьких вулицях міста. Будапешт надзвичайно багатогранний.

Якщо у вас буде трошки більше часу, розширте географію і поїдьте в Вишеград, Сентендре, Естергом, підземні печери і озера в Тапольца.

Будапешт – це місто ароматів і смаків, місто для гурманів і справжніх романтиків. Новий рік в Будапешті буде, безсумнівно, незабутнім враженням, дорогоцінним досвідом європейського святкування!


У казковий Будапешт вас запрошує компанія «Поїхали з нами». Відкрийте для себе двері у казку, адже на Новий рік трапляються справжні дива! Саме зараз у нас є дешеві новорічні тури в Будапешт, не прогавте!

А в наступній статті ми поговоримо про вічний Рим.