Нові правила подачі документів на візу, 23.06.2015

article-info
Нові правила подачі документів на візу
Нові правила подачі документів на візу

 

Вже всі знають, що тепер на візу потрібно подавати відбитки пальців. 

Як тепер це виглядатиме?

Система передбачає, що під час подання заяв на отримання шенгенських віз братимуть відцифровані відбитки пальців та відцифровані фотографії. 

Шенгенські візи, отримані до 23 червня 2015 року, залишаються дійсними до зазначеного в них терміну.

Від надання біометричних даних звільняються: 

- Діти віком до 12 років; 

- Особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим; 

- Голови держав та урядів, членів національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, супровідними особами, а також члени їхніх офіційних делегацій за наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей;

- Суверени та інших можновладні члени королівської сім'ї за наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

Відбитки пальців братимуть тільки під час першої подачі заявки на отримання візи. Після цього протягом п'яти років (59 місяців зібрану інформацію зберігатимуть у базах даних ВІС. 

Право на здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри.

Важливо знати:

1. Зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованої фотографії вимагатиметься при подачі заявки на отримання шенгенської візи. 

2. У випадку заявки на отримання національної візи до країн-членів ЄС вимога щодо отримання таких даних регулюється винятково законодавством держав. При цьому, якщо такі біометричні дані отримуються в рамках оформлення національних віз, вони не можуть вноситися до бази даних ВІС;

3. Власники українських біометричних паспортів також не потребуватимуть додаткового проходження процедури ідентифікації відповідно до вимог ВІС

4. При подачі заявок на отримання шенгенської візи через візові центри зняття відцифрованих відбитків пальців здійснюватиметься у цих візових центрах.