Ніцца – про цікаві місця на туристичному маршруті

article-info

Франція – одна з найбільш привабливих для туризму країн і йдеться не лише про Париж, Прованс чи Бордо. В цій країні можна поєднати пляжний відпочинок з цікавим культурним дозвіллям та квестом по архітектурних пам’ятках. Сьогодні ми продовжуємо говорити про Ніццу, а точніше про те, що ж робити в Ніцці.

Архітектура + релігія = храми

Місто має дуже древню історію, тому архітектура, культура та релігія в Ніцці дуже тісно переплелись. Прогулюючись вулицями міста, можна побачити чимало капличок, базилік, церков різних епох. Одна з найбільш відомих – Базиліка Нотр-Дам де Ніс (Basilique Notre-Dame de Nice). Архітектурно вона схожа на Паризький Норт-Дам. Храм в неготичному стилі з характерними високими гострими арками вікон та шпилями. Архітектура та внутрішнє оздоблення храму вражають. Ще в базиліці неперевершена акустика, тому часто бувають концерти та вечори класичної музики.

 

Тут також є красивий православний Свято Миколаївський Собор у візантійському стилі, збудований за наказом Олександра ІІ в пам’ять про померлого сина. 

Якщо ви любите релігійну архітектуру, то знайдете ще багато цікавих місць в Ніцці.

Старий форт, Опера і музеї Ніцци

Про портове минуле Ніцци ще багато що нагадує, зокрема, руїни старого форту Монт-Альбан. Чогось надзвичайного очікувати не варто, адже це просто старий форт. Однак пошарпані руїни приваблюють туристів парковою алеєю та терасою Монт-Альбана. Форт знаходиться на пагорбі Мон Борон, тому з тераси відкривається неперевершений пейзаж Лазурної затоки та вид на порт. В парковій частині можна відпочити в кав’ярні чи на лавці.

 

Одне з найцікавіших місць Ніцци – Опера. Будівля в стилі бароко ХІХ століття зберегла оригінальне оздоблення. На її сцені виступало багато всесвітньо відомих оперних особистостей (Монсеррат Кабальє, Пласіто Домінгос, Хосе Карерас та ін.) Але й сучасний репертуар та сам інтер’єр столітньої історії вражає. 

Цікаві місця Ніцци не можливо уявити без відвідин хоча б одного музею. Навіть не будучи великим шанувальником художнього мистецтва, варто краєм ока побачити: 

• музей образотворчого мистецтва, де серед шедеврів зберігаються оригінальні полотна Клода Моне та Едгара Дега; 

• музей азіатського мистецтва має чималу експозицію. 

• в музеї сучасного мистецтва варто видертись на дах, аби сфотографувати вид на місто чи оригінальні скляні вітражі, не кажучи про різноманітні виставки сучасних майстрів; 

• музей Марка Шагала: наразі там можна побачити близько 700 його робіт; 

• музей Матіса, який одночасно був домом художника. Серед експонатів є його особисті речі, скульптури та картини.

Поговоримо про околиці Ніцци

Якщо ми ще не відповіли на питання: «Що робити в Ніцці?» вирушайте за межі міста 

• В селищі Ез розташований замок-фортеця та мишленівський ресторан «Золота Коза» (La Chevre d’O). Окрім недешевої кухні приваблює стежками в парку, котрими прогулювався Ніцше та прекрасним краєвидом на місто з висоти пагорба. 

 

• А за 30 км від Ніцци розташована парфумерна столиця Грасс. Лавандові, ірисові, жасминові та трояндові плантації не можуть залишити байдужим. Ще можна побувати на екскурсії на заводі по виробництву справжніх французьких парфумів.

Приходьте і ми підберемо для вас оптимальний відпочинок, наприклад, зараз у нас є цікаві гарячі тури в Ніццу за приємними цінами. Компанія «Поїхали з нами» чекає на вас!