Нетиповий відпочинок на Пафосі

article-info

Кіпр – земля для романтиків, всіяна замками, церквами, монастирями, мозаїками, вкрита білими піщаними пляжами і морем блакиті. Сьогодні ми поговоримо про одне з найкрасивіших міст Кіпру – Пафос. Воно розташоване на південно-західному боці Кіпру, між горами Тудос та Середземним морем. 

Зазвичай, подорож на Пафос асоціюють дорогим відпочинком та бурхливим нічним життям, але ми покажемо вам інший бік цього міста, його древню красу. Адже кіпрський Пафос має глибоку історію, яка сягає біблійних легенд… 

Отже, що потрібно зробити під час відпочинку на Пафосі?

1. Дослідіть давні руїни

Найвідоміший археологічний майданчик у Пафосі – Гробниці королів, знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Це підземні могили, вирізані з твердого каменю. В них ховали вельмож та чиновників ще за часів Римської імперії. Некрополь відкритий для відвідування щодня з 8:30 до 17:00.

Ще один археологічний комплекс вартий уваги знаходиться в порту курорту – це археологічний парк Като Пафос. В парку розміщені найбільші у східному Середземномор'ї римські мозаїки. 

Вони вражають навіть тих, хто байдужий до такого роду пам’яток. Парк відкритий для туристів з квітня по жовтень з 8:00 до 19:30.

2. Влаштуйте тест-драйв кіпрським пляжам

В цілому Кіпр, і Пафос зокрема, відомі своїми королівськими піщаними пляжами. Тож свою відпустку ви можете присвятити складанню свого власного рейтингу пляжів, і відпочинете, і чудову засмагу отримаєте, і розважитесь.

Найвідоміший місцевий пляж Корал Бей знаходиться за 6 км від міста. 

Окрім розкішного піску, тут живописні скелі і усамітнені бухти, які точно сподобаються закоханим.

3. Складіть свій власний винний маршрут

Відпочинок на Пафосі чудово доповнить подорож популярними винними маршрутами Кіпру. Недарма ж грецькі боги пили саме кіпрське вино! В середньому винний тур займає 3 години і пролягає через гірські райони курорту. 

З того, що ми можемо сміливо порадити:

Винарня Фікардо – вона знаходиться найближче до Пафосу, тут вас не лише пригостять вином, а й покажуть процес його виготовлення та розкриють винну карту.

Непогані виноробні – Wisteria Winery&Museum Sterna та Wisconsin Vasilikon Winery Cyprus, але тут вам запропонують лише дегустацію. Всі ці виноробні знаходяться на півночі курорту ближче до монастиря. 

Купити уподобані вина за доступною ціною можна в фірмовому магазині Winery Winery.

4. Відвідайте монастир

Святий Неофітський монастир має поважний вік – майже 1000 років. Це один з найвідоміших монастирів на Кіпрі. Куплений вами квиток не лише дозволить потрапити на територію монастиря, а й пройтись по чернечим келіям, відвідати музей, що знаходиться в його стінах.

5. Підкоріть ущелину Авакас та грот Афродити

Драйву вашому відпочинку на Пафосі додадуть відвідини ущелини Авакас та купальні Афродити. Ущелина Авакас знаходиться за 16 км від Пафосу і це нереально фантастичне місце. Здається, що це кадри якогось фантастичного фільму, втілені в реальність. Пішохідний маршрут досить легкий, попри те, що місцями стежка між скелями максимально звужується, нею може пройти навіть школяр. Не рекомендовано відвідувати ущелину в дощові дні.

Ви ж не відмовитесь від можливості побачити купальню, де розважалась зі своїми чоловіками сама Афродита? До Купальні можна дістатися лише пішки. Вважалося, що Афродіта любила купатися в тіні фігового дерева і в заростях папороті. Вода в купальні начебто дарує вічну юність. На жаль, перевірити це твердження ніяк не вийде, тому що купатися тут заборонено. Хіба що руки-ноги помочити.

Коли найкраще вирушати в подорож на Пафос?

Найкращий час для відпочинку на Пафосі – пізня весна (до середини червня) або осінь (до початку листопада). В пік літнього сезону тут надто спекотно та й велика кількість державних свят та фестивалів приваблює надто багато туристів.

Не менш приємним може стати відпочинок в зимовий період. За сприятливої погоди в березні навіть можна купатися в морі!

Нюанси з візою

Кіпр є членом Європейського Союзу, але не входить в Шенгенську зону. Людям із паспортами ЄС та США дозволяється в'їзд без попередньої заявки. Обов’язковими є перевірка коштів на банківському рахунку та наявність зворотного авіаквитка. Кіпр дозволяє іноземцям перебувати на території країни без візи до 90 днів. 

Щоб уникнути проблем, досвідчені туристи рекомендують обирати авіарейси, які прибувають в аеропорти Ларнаки та Пафосу, а також у морські порти Лімассола, Ларнаки та Пафосу.

Ось такою неординарною може бути ваша подорож на Пафос. Залишилось лише втілити її в життя. Приходьте в наш офіс і ми допоможемо в здій сненні мрій. Кіпр ближчий, ніж ви думаєте!