Неафішовані секрети оренди житла в Лондоні

article-info

Ті, хто приїжджає в Лондон на 2-3 дні цілком можуть задовольнятись хостелом або готелем. Але, що робити тим, хто приїхав до столиці Великобританії на довший термін і не звик відмовляти собі в комфорті? Сьогодні ми розкриємо секрети оренди житла в Лондоні, вкажемо на «підводні камені» та нюанси оренди.

Що потрібно знати, орендуючи приватне житло в Лондоні?

Про лівосторонній рух в Англії – знають всі, а от про нюанси оренди квартири Лондоні –далеко не кожен. 

1. Порядок оплати. Вона тут потижнева, тобто навіть, якщо ви прожили в квартирі 4 дні, заплатите ви як за 7. Тому ще раз перегляньте свій план і вирішіть, чи готові ви переплачувати.

 

2. Договори на лондонському ринку нерухомості вкладаються дуже швидко – «сподобалося, влаштувало, домовилися». У вас немає часу на «подумати», навпаки, якщо квартира «затримується» більш, ніж на тиждень – з нею щось не так. Причиною можуть бути неадекватні сусіди або власники, дорогі ком. послуги, відсутність зручностей. Уважніше придивляйтесь до таких пропозицій, а краще оминайте. 

3. Тарифи на воду не входять у вартість оренди житла в Лондоні. Пояснення просте – вода тут дуже дорога. А тарифи змінюються буквально від будинку до будинку. 

4. Район. Іноді низька ціна проживання в Лондоні може приховувати погану транспортну розв’язку або поганий район, який умисно не вказується в оголошенні. Так часто «ловляться» туристи, які не знають міста. 

5. «Квартира в Лондоні» – не завжди означає окреме житло, досить часто це просто окрема кімната в квартирі господарів. Такий варіант не завжди поганий. Наприклад, в ціну ренти може входити харчування, доступ в хол та бар, безкоштовні поради від лондонців.;) 

6. Перед укладанням договору обов’язково уточнюйте наявність санвузла, водопроводу і гарячої води, графік подачі та особливості оплати води. Цікавий факт про Лондон – відсутністю каналізації в домі тут нікого не здивуєш. Так часто буває, коли під житлові приміщення переобладнують цехи, склади, комори і тому подібне. Звичайно, здають таке житло виключно туристам. 

7. Омріяний історичний центр також має свої нюанси. Тут майже у всіх квартирах відсутня гаряча вода, а в деяких будинках її подача погодинна. І для лондонців це буденна річ, як для нас центральне опалення в квартирі. 

8. Обговорюйте умови в’їзду/виїзду. Деякі власники дуже принципово ставляться до виконання терміну оренди і вимагають, щоб оплата відбувалась відповідно до дат в договорі і ні днем раніше. 

До чого ми це все? Перед укладанням договору оренди житла в Лондоні, необхідно проговорювати всі деталі, навіть дрібні побутові нюанси.

 

Ціна проживання в Лондоні?

На сайтах оренди житла в Лондоні ціни вказуються в фунтах, однак останнім часом агенції почали конвертувати їх в євро, що набагато зручніше, але врахуйте, що платити ви все одно будете в фунтах. 

Ціна проживання в Лондоні починається від 230£ в місяць, при чому мова йде про маленькі квартири у віддалених районах. Квартира-студія в хорошому районі з такими благами цивілізації, як санвузол і вода – це 250-400 £. Якщо знайшли дешевше, є якийсь підступ.

 

Невелика класична квартира зі зручностями в не надто віддаленому спокійному районі – це близько 450£. 

Ближній центр в середньому коштує 500-520£. А історичний центр обійдеться мінімум 610-880 £. 

Найдорожче проживання в Лондоні обійдеться в Найтсбріджі, Південному Кенсінгтоні і Белграно.

 

Де шукати безпечне житло в Лондоні?

Джерел для пошуку може бути декілька. Найперше, це спеціальні портали, які займаються здачею житла в оренду, наприклад, популярний rightmove.co.uk. Вони пропонують не лише квартири для туристів та простих орендарів, а й бюджетне житло для студентів. Тут ви зможете зорієнтуватись в цінах та варіантах. 

Наступний крок лондонські агентства з нерухомості. В наш час цифрових технологій знайти їх представництва в інтернеті не важко. 

 

Нюанс – кожне таке агентство працює в певній ціновій категорії, якщо квартира в агентстві коштує 600 фунтів, то ні дешевших, ні дорожчих варіантів ви там не знайде.

Найбільш популярні та перевірені серед мандрівників агентства нерухомості: 

Camden. Середня сума угоди – 800-1100£, пропонує класичне вікторіанське житло в хороших районах, як в старих-добрих англійських фільмах. 

Westminster пропонує житло в центрі з хорошим краєвидом з вікна, середня ціна квартири – 2000-3000 фунтів.

На який термін орендувати житло в Лондоні?

Життя в Лондоні не дешеве, тому потрібно реально обдумати, на який термін орендувати квартиру. Найчастіше господарі житла пропонують 3 варіанти – на тиждень, на місяць, на півроку і більше. Для оренди терміном до півроку використовується поняття «ShortLet», для довгострокової – «LongLet». 

 

Якщо ви добре знаєте англійську мову, шукати квартиру самостійно вигідніше. Але за умови, що ви дійсно добре знаєте мову, а не на рівні шкільної програми, адже доведеться мати справу з документами. В інших випадках – оренду житла краще довірити агентству з нерухомості. Однак врахуйте, що робота з агентством обійдеться вам дорожче на 20-25%, зате ви отримаєте гарантії.

Альтернатива орендованого житла

Якщо ви не знайшли оптимальний варіант серед приватних орендодавців, спробуйте Serviced Apartments – це міні-готелі або міні-пансіони. Вони обійдуться всередньому на 150 £ дешевше за оренду квартири в Лондоні. Причому ком. послуги та харчування вже включені у вартість. Середній термін оренди – від 2 до 6 міс.

Сподіваємось наші поради допоможуть вам орендувати житло та забезпечать комфортне проживання в Лондоні. До нових зустрічей!