Не піском єдиним – пляжі Туреччини

article-info
Туреччині в відпочинок
Відпочинок в Туреччині

Ну, що ви готові вибрати, на якому саме пляжі будете відігрівати боки, коли поїдете в тур в Туреччину зі Львова? І одразу ж хороша новина! Якщо ви раптом підзабули географію, нагадаємо, Туреччина омивається одразу 4 морями, тому пляж буде з чого вибрати.

Отже, на вас чекає Чорне море на півночі, Мармурове та Егейське – на заході і Середземне – на півдні.

Пляжі Стамбула

Стамбул один пляжів з
Один з пляжів Стамбула

Якщо ви хочете за одну поїздку вбити двох зайців, а точніше скупатися одразу в двох морях, вирішуйте в Стамбул. Тим більше, що тури в Стамбул зі Львова вирушають регулярно.

Мінус пляжного відпочинку в Стамбулі – там далеко не всі пляжі чисті, дається взнаки величезна кількість туристів. Найкращими місцями, в такому випадку, є Принцеві острови, тут чиста, прозора вода і таке ж повітря, та й розваг тут не бракує – анімаційні програми та вечірки з танцями на всю ніч.

Якщо забути про Стамбул, то найбільш популярні пляжі на берегах Середземного і Егейського морів. Тим більше, що на Середземному узбережжі розташувався улюблений всіма курорт Аланія. Всі знають, що найдешевші тури в Туреччину саме туди. І що казати, пляжі тут справді дуже гарні – піщані, чисті, з пологим спуском у море. Варто також згадати відомий пляж Клеопатри, але про все по порядку.

Рейтинг кращих пляжів Туреччини

Туреччина пляж Патара в
Пляж Патара в Туреччині

Якщо ви думаєте, що вибрати пляж в Туреччині, це легка справа, то ви помиляєтесь, адже від такого розмаїття очі розбігаються. Ми вирішили спростити вибір і виділити на нашу думку найкращі пляжі, заодно, розказати, як до них дістатись і чим там ще можна зайнятись, окрім купання.

Патара

Симпатичний, затишний пляж з білим, дрібним піском поруч з однойменним курортним селищем, в якому за легендою народився Святий Миколай. Має поважну протяжність – 12 км, плюс тут досить дешеві номери. Мінус – це суто пляжний відпочинок, не розраховуйте на надто бурхливе нічне життя або різноманітну розважальну програму, щоправда, поруч є цікаві античні руїни.

Дістатися до пляжу можна на машині або на автобусі (від автовокзалу міста Фетхіє). Щоб краще зорієнтуватися, запам'ятайте, сучасна назва населеного пункту – Гелеміш.

Олюденіз

Досить популярний серед туристів пляж, повністю «упакований», тут є кафе ресторани, розважальні центри та й зняти номер поблизу можна без проблем. Пляж, оточений горами, тому море тут тихе і спокійне, це підтверджує навіть назва, яка означає «Мертве море». Олюденіз – ідеально підходить для відпочинку з дітьми, хоча приїжджати сюди краще в будень, бо в вихідні бажаючих відпочити надто багато.

Дістатися до Олюденіза найкраще з Фетхіє на автобусі, машині або маршрутці.

Олімпос

Олімпос знаходиться в провінційному тихому містечку за 80 км від Анталії. Пляж чистий, спокійний, з мінімумом відпочиваючих. Тут можна легко зняти дешевий готель, але інфраструктури, як такої немає. Добиратися сюди найзручніше на машині.

Сіде

Ще кілька років тому Сіде було тихим провінційним містечком, а сьогодні, це розпіарений курорт з розкішними пляжами і бурхливим туристичним життям. В програму вашого відпочинку в Сіде входитимуть сонячні ванни, купання в морі, розглядання античних руїн. Крім того, тут знаходиться знаменитий археологічний музей з чудовою колекцією.

Пляжі Аланії

Ізтузу пляж
Пляж Ізтузу

Рекламувати Аланію зайвий раз не потрібно, як ми вже казали найдешевші тури в Туреччину орієнтовані на Аланію, що зовсім не впливає на рівень сервісу і якість пляжів.

Особливо хочеться виділити піщаний пляж Лара, який вважають одним з кращих в Туреччині. Він розміщений у східній частині курорту.

Ізтузу

Ізтузу – це унікальний пляж і навіть не тому, що там дивовижний білий пісок, пляж знаходиться на території заповідника, де живуть потрясні гігантські черепахи. Інша назва Ізтузу «Черепашачий пляж». Якщо ви отримаєте спеціальний дозвіл (звісно, не безкоштовно), то зможете поплавати з цими спокійними велетнями.

Розташувався пляж неподалік від міста Дальян, в якому є аеропорт міжнародного рівня. Доїхати до Ізтузу можна на машині, автобусі або навіть скористатися річковим транспортом.

Пляжі Бодруму

Тургутрейс пляж
Пляж Тургутрейс

Бодрум знаходиться якраз між Середземним та Егейським морями. Пляжі тут невеличкі, розкидані по всьому курорту. Найпопулярніші – Гюмюшлюк, Ортакент і Тургутрейс. Крім лінивого лежання на піску, тут можна зайнятись всіма доступними водними видами спорту або сходити до стародавнього Мавзолею, який вважається одним з чудес світу.

Пляжі Кемера

Памучак пляж
Пляж Памучак

Це молодіжний курорт, життя на якому не завмирає ні на секунду. Якщо ви шукаєте пляжних вечірок і шаленого курортного драйву – Кемер вам підійде! Крім того, на місцевих піщаних і галькових пляжах можна зайнятися рафтингом, дайвінгом, зіграти в пляжний футбол або волейбол.

Памучак

Унікальний пляж з темним піском Памучак можна сміливо назвати диким. 5 км чистого піску і моря без жодних ознак цивілізації, якщо вам таке до душі приїжджайте! Дістатися до Памучака можна від Ефеса на маршрутці, що курсує кожні тридцять хвилин.

Пляжі Белека

Пляжі Белека в основному піщані, широкі і чисті. Вони просто створені для відпочинку з дітьми. Взагалі цей курорт вважається одним з кращих в Туреччині і зорієнтований саме на відпочинок з малюками. Найкращий час для приїзду всією сім’єю – з другої декади травня до перших чисел вересня.


Ну, от і все. Вам залишилося лише вибрати для себе пляж та вирушати на комфортний відпочинок до Туреччини. Гарної вам відпустки!