Не архітектурою єдиною – природна краса Греції

article-info

В Грецію зазвичай їдуть, щоб познайомитися з стародавніми пам’ятками, але і природних красот тут вистачає. Просто вони не настільки розрекламовані, як, наприклад, Акрополь чи Олімп. То що ще можна відвідати в Греції і про що рідко пишуть в туристичних путівниках? Ця стаття припаде до смаку тим, хто передусім цінує природні дива, а вже потім творіння людини. 

Найчистіше печерне озеро Мелісані на острові Кефалонія

Озеро Мелісані – це гордість острова Кефалонія. Воно настільки чисте та прозоре, що можна легко розгледіти дно, що лежить під 10-метровою товщею води. 

Важко повірити, але про існування озера дізнались лише в 1951 році. Його випадково знайшов пастух. А для туристів ця краса була відкрита лише у 1963 році.

Приблизний розмір печери - 160х40 м, всю її територію займає озеро. Після землетрусу частина склепінь печери обвалилась, зате в стелі утворилась діра, яка чудово освітлює озеро. 

Ще одна незвичайна особливість озера Мелісані – воно одночасно і прісне, і солоне. Солону воду приносить течія з Іонічного моря, що знаходиться за 14 км. 

Звичайно, навколо такого дивовижного місця витає багато легенд. Одна з них говорить про те, що озеро утворилось через сльози німфи Мелісани за своїм коханим богом Паном. 

Треба сказати, що у цієї легенди є підґрунтя – доведено, що у давнину в цій печері пастухи поклонялися богу Пану. У нас час легенда дещо трансформувалась. За повір’ям закоханим парам необхідно взятись за руки і опустити їх у воду, щоб любов була довгою і міцною. А тим, хто не знайшов ще свою половину, радять вмиватися озерною водою. 

Радимо приходити на озеро в полудень.

Парк живої тропічної природи - Долина метеликів на Родосі

Ще радимо відвідати в Греції Долину метеликів – це одне з найдивовижніших місць на острові Родос. Місцеві жителі дали їй свою назву – Петалудес. Це унікальний парк поблизу мальовничої ущелини, за 30 км від міста Родос. 

Лише тут ви побачите на власні очі, як злітаються міріади різнокольорових нічних метеликів. Вони сплять на гілках дерев, але найменший порух може їх сполохати і, тоді вгору піднімається химерна різнокольорова хмаринка.

В долині метелики збираються в шлюбний період: з травня по вересень. В цей час їх не можна турбувати. Для туристів, спраглих до нових відкриттів і знань, в заповіднику створено музей.

Крім метеликів, тут є ящірки, що гріються на розпечених каменях біля водоспаду і рідкісні птахи. 

Потрапити в Долину метеликів можна гірською стежкою. Маршрут не те, щоб надто складний, але краще взути зручні кеди. Для тих, хто добереться до вершини, чекає ще один сюрприз – можливість побувати в монастирі XVII ст.

Пляж Навазі на острові Закінф

Наостанок кілька слів про релаксове місце – пляж Навазі. Його родзинкою є те, що так просто на нього не потрапиш. Сюди можна прибути лише на кораблі, а так пляж захований від сторонніх очей. 

Узбережжя вкрите золотистим піском, омиване криштально-чистою водою. Це справжній шматочок раю, з яким ніколи не захочеться прощатися. А ще Навазі називають островом корабельних аварій. В минулому тут потонуло судно контрабандистів.

Пляж порадує мандрівників, які хочуть відпочити від галасливих мегаполісів. Адже в цих краях немає навіть найменшої ознаки цивілізації. Тут ви починаєте відчувати якусь відірваність від зовнішнього світу, яка наповнює спокоєм і гармонією. 

Не забудьте прихопити панамку і сонцезахисний крам на пляжі геть немає тіні, тому ви ризикуєте обгоріти.

Ось такою довгою була наша розповідь про стародавні пам’ятки Греції та її природні дива. Маємо надію, що ця інформація вам згодиться у вашій відпустці. До нових зустрічей!