Найбільш екзотичне Різдво у вашому житті – їдемо в Мексику

article-info

Мексика – це завжди окремий мікрокосм, зі своїми традиціями та атрибутикою. Саме тому Різдво в Мексиці не схоже ні на що інше. І після такого святкування будь-який інший варіант буде для вас прісним та нецікавим.

Святкують тут масштабно та голосно цілих 9 днів і  на час святкування все буденне життя завмирає. Тож, якщо Ви готові до райдуги строкатих суконь і нескінченних танців у Різдвяну ніч, тоді – вперед, на Різдво в Мексику!

З чого все починається…

Офіційно святкування Різдва в Мексиці починається 16 грудня, саме в цей день на вулицях з’являються  las Posadas – це вуличні вертепи, які розігрують біблійні сценки. За сценарієм «Марія» і «Йосип» йдуть процесією і просяться на нічліг. Їх супроводжує місцева дітвора, одягнена в різнокольорові саморобні костюми. Вони стукають у двері будинків і просять дати притулок «подружній парі». Вся ця імпровізована хода рухається до місцевої церкви і, як правило, натовп поступово збільшується в розмірах, бо до нього приєднуються прості перехожі.

Також актори люблять розігрувати сценки з життя пастухів, які йдуть привітати Ісуса. Вони називаються Pastorelas. Часто постановки доволі комедійні і оповідають про всі спокуси, які траплялись пастушкам на шляху.

Найбільш епічно святкують Різдво в Мехіко. Місто заповнюють святкові процесії, театральні вистави та інтерактивні змагання для всіх охочих: і дорослих, і дітей. Ще одна родзинка міста каток Сокало з шикарною світловою ілюмінацією.

Різдвяні атрибути

В Мексиці теж не обходяться без ялинки, прикрашеної кульками та гірляндою.

Ще один обов’язковий атрибут святкування – це піньята – глиняний горщик, який наповнюють солодощами та фруктами. За формою він нагадує 7-конечну зірку, обклеєну кольоровим папером. 7 променів символізує 7 смертних гріхів. Гості з зав’язаними очима по черзі намагаються розбити глечик за допомогою палиці. Цей  ритуал є символом віри в те, що ми переможемо гріхи, ну а солодощі – приємний бонус.

До речі, аналога Санта Клауса в Мексиці немає.

Святкова вечеря на Різдво в Мексиці

24 грудня, після Різдвяної меси вся родина збирається за святковим столом. Меню має кілька обов’язкових страв: тамале, атоле, кукурудзяний суп зі свининою, сушена і солона тріска, індичка, пиріжки бунуелос. До столу подаються пончо (гарячий фруктовий пунш), сидр (газований сидр) та інші напої.

25 грудня – виключно сімейний день, який прийнято проводити в колі родини, відкриваючи подарунки.

Новий рік в Мексиці не настільки важливий, як Різдво, але в Новорічну ніч мексиканці збираються на головних площах міст, щоб послухати куранти та подивитись на феєрверк.

А ще тут є дуже цікава місцева традиція: кожен мексиканець в перші хвилини нового року повинен з'їсти 12 виноградин і загадати відразу кілька бажань. Важливий нюанс! Виноградні кісточки обов’язково потрібно зберегти, інакше бажання не збудуться!

То як, їдемо на Різдво в Мексику? Приходьте до нас бронювати тури!