Майже подорож у часі – відпочинок в Єрусалимі

article-info
Єрусалим
Єрусалим

Місто Єрусалим (Ізраїль) – особливе саме по собі, тут знайшли прилисток одразу три релігії: іудаїзм, християнство і іслам. Це місто контрастів і руйнування стереотипів. Життя тут вирує і дивовижно переплітається із спадком минулого: дитячі пелюшки можуть сушитися на старовинних балконах та арках, місце яким в музеях, а на старих на гробницях торговки преспокійно пропонують туристам фініки. Цим відпочинок в Єрусалимі і привабливий – далеке минуле тут не покрите пилом віків, воно тісно пов’язано з теперішнім.

Тури до Єрусалиму зі Львова дуже різноманітні і за ціною, і за насиченістю програми. Все залежить від мети вашої поїздки. Ви хочете особисто побувати в святих місцях, погуляти брукованими вуличками, де колись ходив Христос? А може ви просто хочете відпочити і розслабитись біля моря? Чи ваша мета обвінчатись з коханою людиною в Єрусалимі? Приходьте в один з офісів компанії «Поїхали з нами», і ми допоможемо вам здійснити мрію.

Райони Єрусалиму

Квартал єврейський
Єврейський квартал

За великим рахунком Єрусалим – це великий мурашник, який поетапно розбудовувався протягом століть, тому невеличке орієнтування на місцевості буде не зайвим.

Сучасне місто поділяється на Нове і Старе. Новому місту лише 156 років (що, в порівнянні з віком Єрусалиму, справжні дрібниці), але воно вже в кілька разів перевершує Старе місто і за розміром, і за кількістю жителів. Цікавими для туриста тут будуть «Ліс Миру» з акаціями і евкаліптами, Археологічний парк з розкопками часів Другого Храму, Палац короля Хуссейна на вершині пагорба Гіват-Шауль. Та нас, передусім, цікавить серце Єрусалиму – Старе місто.

Історично склалось так, що Старе місто розмежоване на 4 квартали: вірменський, єврейський, християнський і мусульманський.

Звичайно, найвідоміші – це християнський та єврейський квартали, саме тут знаходяться дві найвідоміші святині Єрусалиму: Храм Гробу Господнього та Стіна Плачу відповідно. Крім того, в християнському кварталі розміщено ще понад 40 церков та святинь.

Вірменська община досить закрита, в ній активно зберігаються традиції та звичаї, плекається рідна мова, тому туристам тут не надто раді, але зазирнути сюди одним оком все ж можна.

А от мусульманський квартал – найколоритніший, тут завжди раді туристам, особливо з тугими гаманцями. Квартал рясніє магазинчиками і лотками з різноманітним крамом. Ще в мусульманському кварталі розміщені мечеті Купол Скелі і Аль-Акса, шановані мусульманами нарівні з Меккою. Тут же проходить і Хресна дорога, остання в земному житті Христа.

Погода в Єрусалимі

В Ізраїлі панує середземноморський клімат, тому в Єрусалимі тепло та сухо. Найбільш посушливими місяцями вважається липень та серпень. В цей період температура тут майже така, як в пустелі, ну може на кілька градусів нижча, але, повірте, різниці ви не відчуєте. Найбільш прохолодно – в січні. Дощить зазвичай з жовтня по травень, але це зовсім не означає, що дощ іде весь час, невеличка злива точно не зіпсує вам відпочинку. Ще один важливий нюанс – різкі перепади температури. Вдень в Єрусалимі може бути дуже спекотно, а от вночі – знадобиться теплий светр, врахуйте це.

Коли поїхати до Єрусалиму?

Восени Єрусалим
Єрусалим восени

Тож коли краще купувати тур в Єрусалим? Тури в Єрусалим зі Львова доступні цілий рік, але обираючи для себе дати, треба чітко розуміти для себе мету поїздки і ту кількість грошей, яку ви на неї готові витратити.

Ціни в Єрусалимі зростають у відповідності до туристичного сезону. Незважаючи на спеку,найбільше туристів тут у липні та серпні, відповідно і ціни на проживання та послуги значно вищі. Та ж ситуація спостерігається в час шкільних канікул та на Великодень іСуккот, до того ж на релігійні свята кількість послуг обмежена, адже на свято потрібно відпочивати, а не працювати!

Кращий період для відпочинку у Святому місті – кінець весни і початок осені. Якщо ви не надто боїтесь спеки, то приїжджайте в травні та вересні.

Готелі Єрусалиму

Єрусалиму готелів з один
Один з готелів Єрусалиму

В Ізраїлі, зокрема Єрусалимі завжди вистачало дорогих готелів і доступних хостелів, а ще приватних пансіонів і гостьових будинків, проблем з житлом у вас точно не буде. Велика кількість готелів Єрусалиму знаходиться в межах Старого міста, в основному, це 4 та 5 зірок, а також пансіони, які включають у вартість сніданок.

Зазвичай турагенства селять своїх клієнтів у вірменському та єврейському кварталах. Вони вважаються найбезпечнішими. Проте самостійні туристи частенько обирають для себе мусульманський квартал (район Дамаску), там можна знайти дуже дешевий нічліг. Чудовий варіант для туристів з обмеженим бюджетом – християнські пансіони з доступними розцінками.

Пам’ятки Єрусалима

Власне, про пам’ятки Єрусалима ми плануємо розповісти в наступній статті, але, щоб вас трошки заінтригувати, пропонуємо 5 речей, які обов’язково потрібно зробити в Єрусалимі:

1. Доторкнутися до головних християнських святинь в Храмі Гробу Господнього.

2. Пройти останньою дорогою Христа – ВіаДолороса.

3. Залишити записку на Стіні Плачу.

4. Побачити відбиток ноги пророка Мухамеда на Храмовій горі.

5. Прогулятись руїнами граду Давида.

Чекайте наступних статей про Єрусалим в Ізраїлі та плануйте свою подорож разом з «Поїхали з нами».