Курорт Закопане в Польщі: «український Буковель» чи краще?

article-info
Польща, Закопане
Закопане, Польща

Агов! Ви в курсі, що лижний сезон у самому розпалі? Тоді чому ви досі сидите вдома на дивані, обнявшись з подушкою? Саме час трошки подовжити новорічно-різдвяну відпустку і з’їздити, нарешті, на лижі! Куди? Та хоча б в польське Закопане. Між іншим тури в Закопане зі Львова якраз на піку популярності!

Чи варто їхати в Польщу, щоб покататися на лижах?

Закопане відпочинок в
Відпочинок в Закопане

Закопане – один з найвідоміших польських гірськолижних курортів, за популярність він десь такий, як наш український Буковель. До речі, його досить часто з ним порівнюють. Але, насправді, це дещо інший рівень. Нічого поганого не хочемо сказати про Буковель, для України він навіть дуже достойний, але європейські курорти – це європейські курорти… З іншого боку, куди їхати – ваша особиста справа. Ми ж розкажемо, чим може порадувати відпочинок в Закопане.

1. Тут дуже тепло. Ну, наскільки може бути тепло на гірськолижному курорті. Загалом стовпчик термометра не опускається нижче -10С, причому на кількість снігу це абсолютно не впливає – його тут завжди багато (і це теж плюс), а в малосніжні зими до роботи беруться снігові гармати.

2. Закопане – це повноцінний курорт, а не лише налагоджені лижні траси. Курорт знаходиться в мальовничій долині серед гірського масиву Татри, тому влітку тут теж вельми приємно відпочивати. Тим більше, що ціни в Закопане влітку набагато нижчі.

3. Різні за складністю траси, хоча говорять, що траси Закопане все ж більше розраховані на початківців і тих, для кого складність маршруту не є головною. Проте тут є і «чорні» траси.

Плюси та мінуси курорту Закопане

Закопане готелів один з
Один з готелів в Закопане

Почнемо з приємного: з плюсів. Це старий, поважний курорт, так би мовити, перевірений часом і тисячами лижників.

Крім трас, радують готелі в Закопане, дешеві скі-пас, проста та доступна оренда обладнання та можливість навчання, на сам кінець – смачна кухня. І мало не забули! Відсутність мовного бар’єру. Повірте, якщо ви не зрозумієте поляка, то поляк вас точно зрозуміє!))

Стосовно мінусів. Ми вже говорили, що тури в Закопане досить популярні, і з цього випливає основний мінус: тут досить людно. Тиснява, звичайно, не утворюється, але періодично виникають черги біля підйомників, хоча де їх не буває в пік сезону?

Ще одна необхідна незручність – відсутність універсального скі-пасу. За різними зонами курорту слідкують різні власники, тому доводиться купувати окремі скі-паси на кожну. З іншого боку, конкуренція висока, тому схили утримуються в ідеальному стані і сервіс на висоті.

Кілька слів про головне: про лижні траси Закопане

Трас лижних одна з Закопане в
Одна з лижних трас в Закопане

Одразу попереджаємо, огляд трас абсолютно любительський тому, якщо гостре око професіонала помітить у нашій розповіді неточності, прохання сильно не сваритись і поставитись до нас поблажливо.)))

В Закопане 10 зон для катання. Зупинятись на всіх ми не будемо. Порадимо лише декілька найпопулярніших та найзручніших.

Носаль. Підійде для новачків і сімейного відпочинку з дітьми. Тут є кілька коротких пологих спусків, на яких добре починати катання. До того ж добиратись до місця досить просто, Носаль знаходиться в самому центрі Закопане.

Одна з найпопулярніших зон – це Каспровий верх знаходиться приблизно за 7 км від Закопане. Саме тут знаходиться найвища точка гірського масиву Татри (1985м). Підходить для всіх, в тому числі для просунутих гірськолижників і сноубордистів.

Зони катання Баня і Котельниця, Бялка Татршанска лижники називають одними з кращих в Закопане, полюбляють їх і сноубордисти. До того ж до цих зон досить простий доступ, найкраще для цього орендувати авто.

Якщо набридне кататись…

Якщо набридне кататись, радимо погуляти по околицях курорту. Неподалік розташоване цікаве село Хохолув, такий собі живий музей XIX ст., адже там абсолютно всі будинки належать до тієї епохи. А в районах Спіша і Пенин є справжні середньовічні замки у дуже хорошому стані. В самому Закопане працює два цікаві музеї: Музей сміху, і Музей Татр, а також відкрита для відвідування експозиція локомотивів.


Компанія «Поїхали з нами» пропонує вам недорогі тури в Закопане зі Львова. У вас є чудова можливість самостійно перевірити якість польських трас і отримати справжній кайф від поїздки. Приходьте і навіть не думайте вагатись!