Курорт пісків, сонця та коралових рифів, запрошуємо вас в Ейлат (Ізраїль)

article-info
Ізраїль, Ейлат
Ейлат, Ізраїль

Ейлат (Ізраїль) – це місто, оточене пустелею і загорнуте у прозорі міражі. Місто, що ніби перлина сяє серед неосяжних пісків та виблискує в променях південного сонця… До речі, про сонце: сонячними тут є майже 365 днів у році (за рідкісними виключеннями). Словом місцевий клімат гріє і тіло, і душу.

Ейлат – це курорт-заповідник з унікальними кораловими рифами та гірськими маршрутами, від яких перехопить подих у шукачів пригод.

А ще Ейлат – це зона безмитної торгівлі, тому з відпочинку ви повернетесь не лише з хорошими спогадами, а й з розкішними покупками.

А ще… Ми вже навіть не знаємо, що такого сказати, щоб ви зрозуміли, що тури в Ейлат – це саме те, що ви шукали. Ну, про те, що це один з найрозкішніших і найпрестижніших курортів Ізраїлю, ви вже, мабуть, здогадались.

Ейлат: відпочинок на пляжі

Ейлат на пляжі відпочинок
Відпочинок на пляжі в Ейлаті

Цілих 12 кілометрів справжнього блаженства, плюс неймовірно синє Червоне море (знаємо, схоже на каламбур, зате відповідає дійсності). Ще один приємний сюрприз – майже на всіх пляжах лежаки і парасольки безкоштовні.

Умовно всі пляжі Ейлата можна поділити на дві зони: Північний берег і Кораловий риф.

На Північному березі пляжі піщані і галькові. Пірнати тут немає сенсу, корали тут не ростуть, зате є чисте і пологе дно. Сюди краще приходити купатися з дітьми. Єдиний нюанс: технічно пляжі Північного берега належать готелям, вхід тут безкоштовний, а от лежаки і парасольки надаються за певну плату.

Думаємо назва «Кораловий пляж» говорить сама за себе. На південному узбережжі Ейлата коралові рифи підходять дуже близько до берега (тому без спецвзуття в море краще не лізти). Вода тут буквально кишить різноманітною живністю, а втриматись від спокуси пірнути в цей яскравий підводний світ практично не можливо. Це світ драйверів і пірнальщиків різного рівня підготовки. Маска для снорклінгутут точно не буде зайвою. Один з найпопулярніших місцевих пляжів – це «Мігдалор».

Ейлат: готелі

Ейлат готелів в один з
Один з готелів в Ейлаті

Про те, де потрібно відпочивати ви вже дізнались. Тепер поговоримо про те, де ви будете жити. Як і личить популярному курорту, в Ейлаті вистачає готелів для різного розміру гаманця. Є і тематичні, якщо вам раптом захочеться пожити в селищі серед тропічного лісу або східному замку.

Природно, що першу лінію займають 5-зіркові готелі, які відмінно пристосовані для сімейного відпочинку і взагалі стараються вгадати і задовольнити будь-яке ваше бажання, але і ціни тут відповідні.

Якщо ваш бюджет не настільки широкий, розумно буде вибрати готель з 3 зірками: сервіс тут на рівні та й до моря не так далеко.

Якщо ви приїхали для спокійного відпочинку, шукайте готель ближче до околиці міста, тут кафе та ресторанів менше і розважальні центри зустрічаються рідше.

Розваги в Ейлаті

Відпочинок в Ейлаті так чи інакше крутиться навколо унікального коралового рифу (між іншим, він вважається найпівнічнішим в світі). За офіційними даними у заповіднику налічується близько 270 видів коралів і приблизно 250 морських мешканців. Серед них черепахи, морські їжаки, губки, раки, восьминоги, всілякі види тропічних риб, дельфіни і все це на смузі всього 3 км.

На Кораловий пляж приїжджають, щоб попірнати всі, хто хоч якось вміють плавати, бо таке задоволення дійсно того варте.

Підводна обсерваторія

Обсерваторія підводна
Підводна обсерваторія

Для тих, хто з водою, так би мовити, на «ви», а побачити яскравих рибок і химерні коралові сади дуже хоче, була створена Підводна обсерваторія. З її допомогою «занурення» пройде на «ура», адже ви опуститесь на глибину 6 метрів. За підводним світом будете спостерігати через скло (що зовсім не псує враження), ще й сухими залишитесь.

Обсерваторія має з декількох ярусів, саме на останньому ви зможете помилуватись кораловими рифами. До речі тут є спеціальна «нічна» програма, яка демонструє життя рифу з заходом сонця. Видовище приголомшливе, враховуючи, що багато мешканців коралових садів світяться в темряві.

Однак, це далеко не все, чим вас здивує Обсерваторія, тут є унікальний кінотеатр з рухомими кріслами, де щодня демонструються фільми про життя морських мешканців, а ще є спеціальні басейни для акул, скатів та морських черепах.

З верхнього оглядового майданчика відкривається розкішна панорама всієї Ейлатської затоки.

Риф дельфінів

Дельфінів риф
Риф дельфінів

Ще одне унікальне місце в Ейлаті – Риф дельфінів – це штучна відгороджена сіткою затока, де можна спостерігати за дельфінами у їх природньому середовищі. В заповіднику дельфіни почуваються абсолютно вільно, їх тут не дресирують! Зараз риф став домівкою для 18 дельфінів.

В заповіднику можна доторкнутись до дельфінів, поплавати з ними і під контролем інструктора зануритись з дельфіном на глибину до 6 метрів. Діти від Рифу дельфінів будуть просто в захваті, гарантуємо!

Заповідник Хай-Бар Йотвата

Хай-Бар Йотвата заповідник
Заповідник Хай-Бар Йотвата

Заповідник Хай-Бар Йотвата особливий, перш за все, тим, що тут живуть тварини, які були згадані в Біблії. Створювався заповідник з благородною метою – відновити природню популяцію тварин, але зараз це ще й чудове туристичне місце.

Заповідник займає площу в 12 кв. км. Більшість мешканців – це мирні ссавці, але є ізольовані ділянки, де живуть хижаки і рептилії та спеціальна зона для вивчення нічних тварин. Тут проводять денні екскурсії, а при великому бажанні, ви зможете заночувати на території заповідника в палатці.

Місто царів

Царів місто
Місто царів

Назву «Місто царів» носить розважальний комплекс з біблійною тематикою. Якщо втомитесь від засмагання на пляжі і занурень під воду, обов’язково зазирніть сюди, тут на вас чекає захоплива подорож у минуле.

В розважальному центрі є кілька тематичних атракціонів. Радимо починати з Біблійної печери. Для того, щоб опинитись там, вас спустять на глибину 60 метрів, де в дивовижній печері, серед химерних сталактитів, ви будете спостерігати за сценами біблійного життя. А завершиться ваша незвичайна мандрівка виходом до гірських водоспадів та зустріччю з справжніми оленями.

Атракціон «Водоспади царя Соломона» пропонує здійснити запаморочливу подорож водними залами, що буквально «занурюють» в стародавнє життя Ізраїлю. На завершення вас чекає прогулянка до штучного озера по водних каналах.

В «Місті царів» є своя машина часу (атракціон «Подорож у минуле»). Сучасні комп’ютерні технології дозволять вам переміститися на сотні років назад, в епоху фараонів та Стародавнього Єгипту. Спеціальний 4D фільм і рухомі крісла роблять картинку надзвичайно реалістичною.

Ну і завершиться подорож «Містом царів» Печерою ілюзій, де можна побродити серед заплутаних світлових лабіринтів, вдосталь посміятися в залі кривих дзеркал, створити власну голограму і ще багато іншого.

Що привезти з Ейлату?

Якщо ви хочете привезти, щось автентичне, то однозначно радимо декоративну «мінору» (свічник на 7 свічок) і «хамсу» – древній амулет у формі долоні.

Традиційно в Ейлаті повно косметики з мінералами Мертвого моря (ми ж все-таки про Ізраїль говоримо)))

Зі смаколиків обов’язково купіть фініки (вони тут шикарні!), оливки і хумус.

Цей курорт надихає кожного мандрівника своєю магією піщаних пляжів та надзвичайно цікавих архітектурних пам'яток. Завітайте в один з офісів "Поїхали з нами" та підберіть тур у цю країну. Запевняємо, у Вас залишиться багато незабутніх спогадів на все життя!