Курорт Фетхіє – край десятків райських островів!

article-info
Курорт Фетхіє – край десятків райських островів!

Головна гордість курорту Фетхіє – це його неперевершена природа. Тури "Туреччина зі Львова" - дадуть змогу насолодитись красою 12 живописних островів, які не залишать байдужими жодного. Кожен з них унікальний, несхожий на попередній та наступний. Тому не пошкодуйте грошей і часу, винайміть невеличкий катер чи  човен і здійсніть довгу приємну прогулянку між островами. Ви зможете зануритись в теплі води місцевих бухт, побувати на місцях ремонту піратських кораблів та багато чого іншого. Ви не пошкодуєте жодної витраченої хвилини!

12 райських островів Фетхіє

12 райських островів Фетхіє
12 райських островів Фетхіє

Ми звернемо увагу лише на деякі з них, але навіть ця невеличка частинка варта вашої уваги.

Першим вас зустріне Лицарський острів – колишній форт-пост родоських лицарів. Зараз від оборонних споруд, на жаль, нічого не лишилось, але натомість є симпатичне кафе і кілька готелів.

Кизилада (Червоний острів) отримав свою чудернацьку назву завдяки… морській гальці, а точніше незвичайному оптичному ефекту: під променями вечірнього сонця галька набуває насичено червоного. Зараз на острові є лише маяк і затишна, захищена від вітрів бухта для купання.

Острів Делікташ обожнюють дайвери через величезну кількість потаємних печер та гротів. Вони кажуть, що під водою острів набагато красивіший, ніж над нею.

Острів Терсане – найбільший острів затоки. Від колишньої колонії греків тут ще залишились  руїни фортеці та кілька старих будиночків. Також раніше острів використовували для ремонту кораблів, тому ви зможете оглянути справжні старовинні верфі.

В бухті Хамамтут найчастіше зупиняються прогулянкові катери, щоб дати змогу туристам перекусити в місцевих кафе та вдосталь накупатися. А ще, під час приємної прогулянки узбережжям, ви зможете помилуватись фрагментами стін візантійського монастиря.

Затока Клеопатри – особливе місце. Вода тут дивовижного темно-синього кольору. А ще тут б’є підводне гаряче джерело, що дозволяє купатись в затоці навіть взимку. До того ж вода тут збагачена природними мікроелементами і надзвичайно корисна для шкіри.

Та курорт Фетхіє в Туреччині може порадувати вас не лише красою, а й визначними історичними пам’ятками. Одними з найвизначніших серед них є Лікійські гробниці.

Лікійські гробниці Фетхіє

Лікійські гробниці Фетхіє

Древнє місто Демре-Міра унікальне тим, що його скельні гробниці, витесані в суцільній скелі. Вже сам цей факт не може лишити вас байдужими до цієї пам’ятки.

Ще одною незвичайною особливістю є те, що гробниці розташовані високо над землею. Справа в тому, що древні лікійці вірили, що після смерті людська душа віднаходить крила і злітає до небес, тому гробниця мала стати своєрідним стартовим майданчиком. До речі, найвище ховали найбагатших, як бачите з часом мало що змінюється.

Не дивлячись на поважний вік (2 тис. років), Лікійські гробниці чудово збереглись. Фасади деяких з них нагадують невеликі грецькі храми. Дивитися і милуватися ними можна нескінченно, але не забудьте ще про одну місцеву визначну пам'ятку – греко-римський амфітеатр. Він теж зберігся досить непогано і притягує до себе туристів, не гірше ніж гробниці. Будьте обережні! Тут дуже гарна акустика і вашу приватну розмову можуть підслухати всі присутні в амфітеатрі туристи :)

Церква Миколая Чудотворця

Так-так, це саме той Святий Миколай, який кожного року приносить нам взимку подарунки. Церква Святого Миколая Чудотворця вважається третьою за важливістю релігійною спорудою візантійської архітектури на Сході. Саме тут раніше був похований святий, та в буремні для Туреччини часи, мощі були вивезені в Ватикан, тут залишилось лише кілька фрагментів. Попри це, місце вважається чудотворним і кожного року збирає сотні паломників.

В самій церкві вдалось зберегти стародавні фрески та мозаїку на підлозі , яка навіть старша за Святого Миколая. Церква дуже світла і енергетично потужня.

Сакликент

Сакликент
Сакликент

Сакликент – це найдовша в Туреччині ущелина і дуже мальовничий національний парк. В перекладі, до речі, парк має дуже поетичну назву «загублене місто». Довжина каньйону 300 метрів, місцями він настільки вузький, що сонячне проміння ледь проникає в середину. По довжині всієї ущелини розташовані оглядові майданчики з приголомшливим краєвидом, тому наберіться терпіння й впертості і пройдіть шлях максимально далеко. Запевняємо, ви не пошкодуєте!

Селище-привид Каякей

Селище-привид Каякей
Селище-привид Каякей

Покинуте грецьке селище Каякей справляє незабутнє враження на всіх, хто сюди потрапляє: вузенькі вулички, кам’яні будиночки і церкви і звичайно ж незрівнянні пейзажі.

В утворенні селища-привида немає нічого містичного, просто у 1923 р., місцевих жителів – греків, за умовами обміну населення між Туреччиною і Грецією, виселили, а нові мешканці тут не прижились. Так і пустує селище, радуючи туристів.

Бродити по селищу можна досить довго, а якщо вистачить сил і часу, то можна поєднати прогулянку з напівекстремальним підйомом до скельного монастиря Аф Куле в скелях, звідки відкривається чудовий вид на о. Св. Миколая.

Юзюмлю

Юзюмлю – це чарівне гірське село, яке відоме завдяки своїм незвичайним кам’яним будиночкам в османському стилі, а також самобутній атмосфері стародавньої Туреччини. Тут по сьогодні чоловіки грають в триктрак, після важкої ранкової роботи в полях, а жінки залишаються вдома і тчуть витончені тканини, якими славиться район. Саме з цієї тканини в’яжуть розкішні тюрбани «Dastar».

А ще тут ростуть найкращі сорти винограду і природа просто заохочує до розміреного відпочинку.

 

Курорт Фетхіє не залишить вас байдужим. Компанія "Поїхали з нами" пропонує різноманітні гарячі путівки. Львів - Туреччина - напрям, яким найкраще літати з львівського аеропорту. Ми впевнені, що ви повертатиметесь на цей курорт знов і знов. Гарного вам відпочинку!