Курорт Дубровник – одне з трьох найкрасивіших міст Європи за версією ЮНЕСКО

article-info
Хорватія Дубровник
Дубровник, Хорватія

Якщо Венеція – це витончена кокетка, а Амстердам – рафінований аристократ, то Дубровник – це харизматичний кавалер, який заволодіває вашою увагою з перших хвилин знайомства. Він, як справжній інтриган, ніколи не відкриває свої секрети одразу, тому туристи повертаються сюди знов і знов. Місто червоних дахів вабить захоплює і полонить серце. Тому будьте обережні!

 

Якщо ви приїхали на відпочинок в Дубровник вперше. Рекомендуємо спочатку оцінити масштаб і окреслити фронт потенційних робіт. Зробити це можна двома шляхами:

1. Піднятися канатною дорогою на гору Срдж в Дубровнику (до неї ми ще повернемось).

2. Пройтися 2км пішохідним маршрутом навколо міста. Цей варіант безсумнівно оцінять фанати «Гри престолів», адже Дубровник – одне з міст, де знімається серіал. Гуляти тут, це все одно, що потрапити до Королівської гавані (знову ж так, фанати зрозуміють). Періодично в цій статті ми повертатимемось до теми серіалу, слідкуйте!

Думаємо, після оглядової прогулянки ви зрозумієте, що курорт Дубровник – це буквально музей під відкритим небом, який під зав’язку напханий пам’ятками світового масштабу. До речі, якщо ви не знали, він визнаний одним з трьох найкрасивіших міст Європи за версією ЮНЕСКО.

На деяких пам’ятках та екскурсіях в Дубровнику просто необхідно зупинитись детальніше.

Гора Срдж в Дубровнику

Срдж гора Дубровник вид
Вид з гори Срдж в Дубровнику

Гора, назву якої надзвичайно важко вимовити з першого разу, тут надзвичайна рок-зірка, до неї стікається ледь не половина туристів. А все тому, що з гори Срдж в Дубронвику відкривається неперевершена панорама міста: елегантні черепичні дахи, вишукана зелень островів і безкінечна блакить моря. Висота гори – 413 м. На щастя, дряпатись туди самотужки не доведеться, працює фунікулер. Проте, якщо ви фанат піших прогулянок і повільного всотування місцевих красот, тут є непримітна звивиста стежечка, якою ви підніметесь на гору безкоштовно.

На самій верхівці розмістився ресторанчик, який вдало спекулює місцевими краєвидами, зрозуміло, що ціни тут захмарні.

Стіни Дубровника

Дубровник стіни міські
Міські стіни Дубровника

Близьке знайомство з містом, варто почати зі стін курорту Дубровник. Вони унікальні, адже є найкраще збереженими оборонними мурами в Європі. Висота мурів близько 25 метрів, товщина понад 2 метри, а в деяких місцях вона досягає 6 метрів! Уявляєте цю міць? Причому міські стіни Дубровника – це не просто нагромадження каменів, а безперервний, надійно побудований ланцюг з веж, бастіонів, цитаделей і казематів. Все це майстерно поєднано в єдину оборонну систему, яка не позбавлена шарму та краси. Мури, як вишукана оправа обнімають місто, додаючи його композиції завершеності.

Крім того, широкі мури – чудове місце для неспішної прогулянки. Місцеві краєвиди однозначно того варті. Шанувальники «Гри престолів» точно впізнають парочку особливо пам’ятних пейзажів. Вхід на мури платний, через ворота Пилі.

Страдун Дубровника

Дубровник Страдун
Страдун Дубровника

Чарівлива і приваблива головна вулиця міста – Страдун. Елегантна, вимощена білим каменем, вона, як ніхто, передає дух курорту Дубровник. Важко повірити, але Страдун будувалась практично на воді. Раніше на місці цієї краси була неглибока притока, що відокремлювала материк і острів Рагуза. Однак, в XI ст. було прийнято рішення її засипати, щоб розширити місто. Землю на місці притоки заклали мармуровими плитами, а Страдун стала основною торговою артерією міста і лишається нею до нині. Тут безліч сувенірних крамниць, колоритних кафе, затишних ресторанчиків, елітних бутіків, розташованих, як на самій Stradun, так і павутині дрібних вуличок, які нанизуються на Страдун зі всіх боків.

Великий фонтан Дубровника

Кульмінація вулиці Страдун – це великий фонтан Онофріо. Він носить ім’я свого творця і є чи не першим повноцінним міським водопроводом в Європі XIV ст. На час будівництва фонтан мав два поверхи і 16 кранів для подачі води, кожен з яких був прикрашений вишуканим медальйоном. На жаль, верхній поверх і скульптури, що прикрашали Онофріо в Дубровнику були знищені під час землетрусу 1667 року. Зараз їх можна побачити лише на гравюрах.

Площа Лоджії

Площа Лоджії або як її просто називають площа Лужа тісно примикає до центральної вулиці Страдун. Попри свою далеко не поетичну назву, площа дуже затишна, тендітна і по-своєму унікальна, адже це справжній архітектурний мікс різних епох, архітектурних стилів, родом з XV-XVIII століть, які на диво добре гармоніюють один з одним. Особливої уваги заслуговує палац Спонца і церква Святого Власія. Це обов’язкові пункти екскурсії в Дубровнику.

Княжий палац Спонца

Спонца палац княжий
Княжий палац Спонца

Практично незнищенним вважається княжий палац Спонца в Дубровнику. Він практично без втрат пережив безліч пожеж і землетрус, який знищив півміста.

Свого часу в палаці розташовувалися урядові установи, суд, в'язниця, пороховий склад і зброярня. На верхніх поверхах жив князь. Він був гарантом безпеки міста, тому щовечора власноруч замикав міські ворота на ключ, а вранці відкривав їх.

В наші дні тут знаходиться музей, а у внутрішньому дворику-атріумі, який славиться бездоганною акустикою, проводяться концерти класичної музики.

Міський музей має досить цікаву експозицію. Тут зберігаються старовинні карбовані монети XIV-XIX століть, оригінальні ключі від міської брами, печатка Дубровницької республіки, антикварні меблі, полотна XV-XIX століть, копії історичних документів.

Головний собор Дубровника

Діва Марія імені собор
Собор імені Діви Марії

Сучасний головний собор Дубровника є лише копією храму XVІ століття, який було знищено землетрусом. За легендою «старий» Собор імені Діви Марії був закладений за наказом самого короля Річарда Левове серце, який дивом врятувався з затонулого корабля біля берегів Дубровника.

Сучасний трьохнефний собор – це справжній шедевр архітектури. Собор має форму латинського хреста, його фасад інтер’єр і парадні сходи дуже багато прикрашені. Над головним вівтарем розташований полиптих Тиціана «Вознесіння Марії» (XVI ст.)

В місцевому казначействі зберігається фрагмент хреста з Голгофи, а також мощі Святого Власія, покровителя міста. Не прогавте можливість відвідати такі святині під час відпочинку в Дубровнику.

Домініканський і францисканський монастирі

Монастир Домініканський
Домініканський монастир

Домініканський монастир є однією з наймасштабніших споруд курорту Дубровник, а на час свого будівництва він взагалі був гігантом. На території монастиря облаштований музей з унікальними іконами XV- XVI ст. та золотими та срібними прикрасами.

У францисканському монастирі зберігається найбільша і найдревніша бібліотека Хорватії. А ще однозначно варта уваги стара середньовічна аптека.

Жіночий монастир Св. Клари

Св. Клари монастир жіночий
Жіночий монастир Св. Клари

Туристи часто просять включити до екскурсії по Дубровнику жіночий монастир Св. Клари. Причина такої популярності так званий «щасливий камінь». До нього як магнітом притягує закоханих. За легендою 5 століть тому черниця та сміливий капітан палко закохались одне в одного. Та за недозволене кохання їх кинули до різних в’язниць. Тоді жінка вирішила молитись, щодня вона ставала на коліна біля тюремного каменю і промовляла палкі молитви до Бога. І от сталося неможливе: закоханим вдалося возз'єднатися і втекти, їх більше ніхто не бачив. Романтики вірять, що камінь, біля якого молилась закохана жінка приносить щастя і благополуччя закоханим.

Форт Ловрієнац

Ловрієнац форт
Форт Ловрієнац

Ще один улюбленець публіки форт Ловрієнац висотою 37 метрів. Він гордо височіє над морем, приковуючи до себе погляди. До речі саме тут знімалась битва на Чорноводній в знаменитій «Грі престолів».

Проте сам форт прославився задовго до цього, завдяки його незвичайному трикутного розташуванню з трьома терасами. Щороку тут проходить всесвітньовідомий Літній фестиваль в Дубровнику та безліч інших театралізованих постановок.

Форт Сент-Джон

Сент-Джон форт
Форт Сент-Джон

Ще один відомий форт, який варто відвідати носить назву Сент Джон або форт Святого Іоанна. Цікавий він перш за все морським музеєм, що розмістився в його стінах. Тут можна побачити моделі човнів та кораблів, а також безліч атрибутів, якими користувались моряки в давнину. У нижній частині форту знаходиться величезний акваріум з екзотичними рибами.

Острів Локрум в Дубровнику

Локрум острів
Острів Локрум

Ну і звичайно ж, який відпочинок в Дубровнику без відвідин острову Лукрум. Він знаходиться в 700 м від материка. За всю історію цієї місцевості на острові перебувало безліч знаменитостей: імператор Наполеон, легендарний Річард Левине Серце і Максиміліан I, що став імператором Мексики. Тепер до них приєднаєтесь і ви.))))

Крім того на острові Лукрум є дуже гарний Ботанічний сад, фортеця Роял, монастир та невеличке Мертве озеро з заманливими піщаними пляжами навколо.

Компанія «Поїхали з нами» пропонує побачити ці всі дива на власні очі. Купіть тур в Дубровник і насолоджуйтесь незрівнянною красою одного з найкрасивіших міст Європи. Дзвоніть!