Курорт Бентота на Шрі-Ланці: для тих, хто не любить банальні екскурсії

article-info
Шрі-Ланка Бентота
Бентота, Шрі-Ланка

Курорт Бентота на Шрі-Ланці тим і особливий, що не терпить банальностей, тут ви не будете прогулюватись старовинними вуличками, милуватись архітектурними пам’ятками з тисячолітньою історією або обідати в вишуканих ресторанах. Краса Бентоти в її природі і людях. І саме такою ви її запам’ятаєте: невеликим клаптиком суші, що потопає в зелені та квітах і омивається незворушним Індійським океаном, безтурботний оазис посеред безмежної морської блакиті.

Проте, можливо, ми трошки погарячкували, архітектурні пам’ятки у Бентоті все ж є, щоправда, вони теж з «родзинкою».

Мова йде про два буддійські храми Galapatha Raka Maha Viharaya і Kande Viharaya.

Перший храм відомий тим, що, за повір’ям, в його стіну замурований зуб третього послідовника Будди на ім'я Arahant Maha Kashyapa. А храм Kande Viharaya прославився за рахунок найвищої в світі статуї сидячого Будди (48 метрів). Крім того, сам храм має досить химерну архітектуру. Одним словом це варто побачити.

Річкове сафарі в Бентоті

Бентота сафарі річкове
Річкове сафарі в Бентоті

Якщо ви хочете просякнутись духом Бентоти до кінчиків волосся, замовте сафарі річкою Бентота-гангу. За цих кілька годин ви побачите всі відтінки Шрі-Ланки.

Отже, вантажтесь в човен і ваша подорож тропічним раєм починається. Головне нічому не дивуйтесь, адже, по мірі занурення у зелені мангрові зарості, острів чаю відкриє вам чимало таємниць.

Просуваючись живописною спокійною річкою серед унікальних мангрових лісів, ви будете мандрувати від острівця до острівця під спів різноголосого птаства, що мешкає в його заростях та поволі відкривати маленькі сюрпризи Бентоти.

На одному острові ви побачите крокодилів і кумедних мавпенят, які обов’язково виклянчать у вас смаколики. А ще зможете приголубити дитинча крокодила поки воно ще менше за долоню і таке беззахисне.

На сусідньому острові можна пройти процедуру незвичайного педикюру. Рибки гаруфа з задоволенням справляться з поставленим завданням. Це приємно, корисно і надзвичайно весело, адже без сміху пройти цю процедуру просто не можливо!А ще на цьому острові призводять рідкісних екзотичних риб – це величезний, барвистий акваріум.

На берегах Бентоти є острів, що пахне корицею. Тут її не лише вирощують, а й збирають, чистять, сушать. Ви зможете купити найсвіжіші в світі палички кориці для себе або друзів.

Ферма черепах в Бентоті (Шрі-Ланка)

Бентота ферма черепах
Ферма черепах в Бентоті

Ще один своєрідний культ на Шрі-Ланці – це черепахи (пальму першості в цьому питанні все ж утримують слони і чай). Наприклад, в Бентоті є ферма (якщо бути точними, то розплідник), де черепах вирощують, а потім випускають в океан.

За 30 років своєї роботи працівники ферми виростили і випустили в океан понад 500 000 дитинчат. Колосально, правда! Щомісяця тут вилуплюється понад 3000 малюків. Працівники роблять все, щоб врятувати якомога більше черепах: ходять по берегу, збираючи яйця, скуповують їх у рибалок.

На фермі не лише вирощують, а й лікують дорослих черепах. Деякі з цих повільних красунь живуть на фермі по кілька років, слугуючи експонатом для туристів, а потім їх знову випускають в океан.

В розпліднику можна замовити екскурсію, щоправда англомовну, де вам розкажуть про особливості роботи цього закладу та життя його мешканців. За окрему плату можна сфотографуватись з черепахами або навіть випустити кілька дитинчат в океан. Відчуття незабутні, повірте!

Наступні дві пам’ятки курорту Бетонта на Шрі-Ланці доводять, що гармонійне поєднання багатства природи і людської фантазії може створювати справжні шедеври, від яких перехоплює подих.

Парк Brief Garden

Brief Garden парк
Парк Brief Garden

Парк Brief Garden (сад Брифу) або Лаконічний сад знаходиться на відстані 10 км від Бентоти. Це творіння рук місцевого архітектора Бевіс Бава, який з звичайного плантатора перетворився на творця чудес.

Парк Brief Garden – це химерне і водночас дуже гармонійне поєднання тропічної природи, витонченої архітектури та оригінальних скульптур (деякі з них створив сам Бевіс Бава). Ви потрапите під чари саду, ледь переступивши ковані ворота.

Сам автор стверджував, що парк складається з кількох окремих садів, які несуть певний настрій і світобачення, адже створені ним у різні періоди життя.

В парку Brief Garden зібрано понад 150 видів тропічних дерев, безліч екзотичних квітів, серед яких і унікальна чорна орхідея. Пишна рослинність чергується з химерними скульптурами, басейнами, водними каскадами, що обросли бамбуком, альтанками і кам'яними сходами, які ведуть до нових стежок багаторівневого саду.

Екскурсії в саду не проводяться, проте за певну плату на територію саду потрапити можна. Теперішні господарі садиби з задоволенням розкажуть вам про історію цього місця за чашкою ароматного чаю. Сад відчинений щодня з 08:00 до 17:00.

Садиба Лунуганга (Lunuganga)

Лунуганга садиба
Садиба Лунуганга

Ще одне надзвичайне місце – це садиба Лунуганга, до якої примикає надзвичайної краси ландшафтний парк. Він понад 40 років створювався молодшим братом відомого архітектора Бівеса Баві – Джеффрі Бавом. Саме Джеффрі Бава став родоначальником стилю під назвою «тропічний романтизм».

Маєток розкинувся в дельті однієї з тропічних річок, що впадають в океан на західному узбережжі Шрі-Ланки. Джеффрі Бав мріяв створити тихе, затишне місце подалі від гаму та метушні міста, тому заховав садибу Лунуганга під пологом мальовничої лагуни. Недарма ж назва маєтку перекладається як «солона річка».

Садиба Лунуганга і навколишній парк – це своєрідна комбінація терас. З одного боку сходи плавно спускаються до лагуни, а з іншого – ніби втікають за горизонт, ховаючись за пагорбами. Стрижнем композиції є сам маєток, який наче з’єднувальна ланка поєднує непоєднуване. До того ж нотки еко- та етностилю додають парку своєрідного шарму.

До речі, багато меблів в будинку створено руками Джеффрі Бава, включаючи відоме «крісло закоханих».

Маєток відкрито для відвідувачів з 2003 року. Зараз на його території навіть є готель, де можна зупинитися.

Парк Синхараджа

Синхараджа парк
Парк Синхараджа

Ласкаво просимо до справжнього тропічного лісу, мало того, унікального і найдревнішого лісу Шрі-Ланки. Таких місць на планеті лишилось вкрай мало.

І хоча Синхараджа носить назву біосферного заповіднику, це таки справжній ліс. До речі він включений до спадщини ЮНЕСКО і тим самим захищений від людського втручання. Та й назва у нього дуже влучна, в перекладі «Синхараджа» означає «Король-лев».

Величезні дерева, що ростуть близько один до одного, утворюють над головою зелене шатро, через яке пробиваються золотаві промені сонця. Навколо вирує життя: співають птахи, дзвенять цикади, літають і повзають красиві, рідкісні комахи, десь у хащах шарудять лангури, мангусти, кабани, плямисті олені, леопарди. Ліс живе і дихає в своєму особливому ритмі.

В парку Синхараджа проводяться екскурсії. Причому, в обов’язкову програму входить підйом на одну з вершин, де ви зможете помилуватись парком з висоти пташиного польоту (підйом досить легкий і необтяжливий). Найкращі місяці для візитів у Синхараджу лютий-березень. В цей час ви можете бути впевнені, що вас не застане зненацька тропічний дощ.

Запевняємо, прогулянка по парку Синхараджа залишиться в вашій пам’яті на все життя!

Ну і звичайно, де б ви не відпочивали на Шрі-Ланці, вас завжди пригостять чашечкою справжнього, міцного, цейлонського чаю.


Компанія «Поїхали з нами» запрошує в тропічний рай. Купити тури в Бентоту на Шрі-Ланці можна в будь-якому з наших офісів. Приходьте, чарівна Шрі-Ланка вже чекає на вас!