Країна спецій запрошує в гості. Їдемо в Занзібар!

article-info

Ми впевнені, що лише поодинокі наші читачі були в Танзанії, а більшість навіть не здогадувалась, що туди можна їхати на відпочинок. Не лише можна, а й треба! Сьогодні ми розкажемо про одне з найекзотичніших і наймальовничіших місць для відпочинку – о. Занзібар в Танзанії.

Взагалі, Занзібар – це архіпелаг з кількох островів та найбільшим однойменним островом, де і знаходиться столиця – Стоун-Таун – Кам’яне місто. Мальовнича назва чи не так? 

Ще кілька років тому Занзібар був відомий лише екстремальним екотуристам. Сьогодні це перспективний напрямок для відпочинку, який дуже швидко розвивається. Тож поспішайте побувати тут, до того, як архіпелаг заполонять тисячі туристів.

Плюси відпочинку в Занзібарі

Як ми вже сказали, курорт дуже швидко розвивається. Тут вже є і елітні курортні комплекси, і яскраві розважальні заклади, і упорядковані пляжі.

На острові ви відкриєте для себе розгорнуту культурну програму. Місцевою візиткою залишається столиця, яка позиціонується, як єдиний архітектурний комплекс. Стоун-Таун або Кам’яне місто засноване не так давно – в першій половині ХХ ст., тому повністю збережене у своєму первозданному вигляді. Радимо побільше гуляти пішки.

На північ від столиці збереглися руїни прекрасних палаців Марухубі і Мтоні, а ще трохи в бік знаходяться величезні плантації спецій. Хто ще може похизуватись тим, що був на справжній плантації ванілі або бачив, як заготовляють корицю? Не обмежуйте себе лише плантаціями, замовте екскурсію на один з заводів з виготовлення спецій. Запевняємо, після Занзібару всі наші спеції здаватимуться вам дешевим зіллям! 

І, звичайно, Занзібар – це шикарні пляжі з білосніжним піском та стандартним комплектом водних розваг – пірнання з маскою, дайвінг, водні лижі. Візьміть екскурсію на човні до Острова черепах.

6 цікавих фактів про Занзібар

1. Аромати спецій на Занзібарі витають всюди – мускатний горіх, гвоздика, чорний перець і кориця. Це основний прибуток архіпелагу. 

2. З перської «Занзібар» означає «Чорний берег» або ж «Земля чорних людей». 

3. Однією з візиток Занзібару є дивовижний Палац чудес. Що в ньому за чудеса? Електрика, ліфт і водопровід! Саме тут були вперше встановлені досягнення сучасної цивілізації.

4. Основним продуктом на острові є рис, тут з нього готують практично все, при цьому, не шкодуючи спецій. Насправді, не лякайтеся, все дуже смачно, хоча і екзотично! 

5. Острів Занзібар – це дім для унікальних хитрих та емоційних мавпочок – колобусів. 

6. А ще Занзібар, а точніше Стоун Таун, – батьківщина Фредді Меркьюрі. Він тут прожив свої перші 4 роки. Зберігся навіть його будинок, де зараз проживає звичайна сім’я, ніяк не пов’язана зі співаком.

Як поводити себе туристу в Занзібарі?

Все ж таки, Танзанія – це екзотична для нас країна і певні правила поведінки в Занзібарі існують. 

1. Приємна новина – практично все населення острова говорить на доволі зрозумілій англійській, ще в ходу арабська мова та суахілі. 

2. Попри те, що це мусульманська країна, якихось особливо жорстких обмежень для туристів щодо одягу чи поведінки немає. 

3. Перед поїздкою зробіть щеплення від жовтої лихоманки та візьміть з собою стандартний набір медикаментів.

4. Запасіться спреєм від комах та обов’язково користуйтесь москітними сітками. В Танзанії є малярійні комарі. Для відпочинку на пляжі, купіть спеціальне взуття – біля берега нерідко зустрічаються морські їжаки. Повірте, ви не захочете наступити на цю тваринку! 

5. Не пийте воду з під крана, навіть рота полощіть кип’яченою або бутильованою водою. Не варто купувати на місцевих ринках рибу та м’ясо. Куплені фрукти ретельно мийте.

6. Цінні речі та документи краще лишати в сейфі готелю. Носіть з собою їх копії. Також не беріть на прогулянку велику суму грошей.

7. В Танзанії є своя валюта – танзанійський шилінг, але можна вільно розплачуватись доларами. 

8. Торгуватись можна скрізь, навіть в кафе та ресторанах. Таким нехитрим способом можна знизити ціну майже вдвічі. 

9. Місцеві не розбещені чайовими, тому за кілька доларів надбавки з вами будуть поводитись, як з королями. 

10. В Занзібарі є громадський транспорт, але ми все ж радимо брати таксі або гуляти пішки. 

11. Якщо плануєте привезти на пам’ять слонову кістку або шкурки тварин, при покупці обов’язково беріть сертифікат, інакше на митниці можуть виникнути проблеми. 

12. На Занзібарі заборонено курити в громадських місцях. Порушення заборони може коштувати кругленької суми або ув’язнення на кілька годин. Щодо куріння в готелі, попередньо уточнюйте цей нюанс в адміністрації. 

13. Для фотозйомки певних пам’яток необхідно купувати спеціальний дозвіл. 

14. Оптимальний час для туру на Занзібар – грудень-березень або червень-жовтень. Так ви застанете теплу та ясну погоду з комфортними +28С. 

15. На самому острові вибирайте місце відпочинку, виходячи зі своїх вподобань. Якщо плануєте відпочивати активно, варто їхати в південно-східну частину Занзібару, для спокійного відпочинку більше підійде західна частина.

Компанія «Поїхали з нами» організовує ексклюзивні тури на Занзібар. Приєднуйтесь та спробуйте справжню екзотику, вона має смак прянощів!