Короткий путівник по визначних місцях Флоренції

article-info

Флоренція, та й Італія в цілому, немислимі без своєї архітектури. Цікавих місць у Флоренції настільки багато, що детально розповідати про кожну з них немає сенсу, ніхто просто не читатиме таку довжелезну статтю. Саме тому пропоную вашій увазі стислий путівник по Флоренції з визначними місцями на карті. А свій власний маршрут ви зможете скласти, як пазл, відповідно до смаків та вподобань.

Що подивитись у Флоренції?

Собор Санта-Марія-дель-Фіоре

Санта-Марія-дель-Фіоре перекладається дуже поетично «квітка Святої Марії». Це найбільш визначна пам’ятка Флоренції і одне з найбільших сакральних місць Італії. Собор включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

Над розробкою проекту собору та його будівництвом працювало, як мінімум, шість архітекторів. Його оздобленням займалась величезна кількість відомих художників, зокрема славетний Мікеланджело.

 

Однією з найбільш цікавих особливостей храму є вежа, прикрашена 16 скульптурами патріархів і пророків, а також барельєфами, що зображують створення чоловіка і жінки, планети, людської праці і винаходів. 

З верхнього рівня вежі відкривається приголомшливий панорамний краєвид на Флоренцію.

Церква Санта-Кроче

Церква Санта-Кроче знаходиться в центрі міста і є однією з найбільш популярних пам'яток Флоренції. 

У церкві поховано близько 300 знаменитих діячів культури, науки, а також політиків. Серед них Галілей, Данте, Макіавеллі, Мікеланджело і багато інших. На кожній гробниці є скульптурні барельєфи. А ще в цьому храмі хрестили Леонардо да Вінчі в 1452 році.

 

Палаццо Пітті

Палаццо Пітті – найбільший флорентійський палац. На сьогоднішній день одне з найцікавіших місць Флоренції, бо тут зібрані унікальні музеї: Музей Срібла і Музей Карет, Палатинська Галерея і Галерея сучасного мистецтва. 

Зокрема у Палатинській галереї виставляються картини Рафаеля, Тиціана, тут представлені роботи венеціанців Тінторетто і Джорджоне, шедеври Рубенса і Ван Дейка, Караваджо і Мурільо і багатьох інших.

Картезіанський монастир

Картезіанський монастир – древній флорентійський монастир 1341 року. Він знаходиться в передмісті Флоренції – Галуццо, приблизно в 5 км на північний захід від центру міста. 

Найбільшою цінністю монастиря є колекція картин, що зберігаються в Пінакотеці. Особливо цінна збірка з 5 старовинних фресок в люнетах роботи Понтормо.

З 1958 року в монастир можуть потрапити всі бажаючі. Вхід безкоштовний, однак гуляти по території можна лише в супроводі монаха. Екскурсії теж є, але лише на італійській мові.

Вілла Кастелло

Вілла Кастелло – ще одне цікаве місце у Флоренції, одна з найстаріших заміських резиденцій роду Медичі. Окрім того, що сама вілла дуже красива, заворожує навколишній ландшафтний парк. У 2011 році він визнаний найкрасивішим в Італії: сади, фонтани, гроти і лабіринти. Вхід в сади вільний, але кожен другий і третій понеділок місяця резиденція закрита для відвідування.

Базиліка Сан-Лоренцо

Базиліка Сан-Лоренцо є однією з найбільших і найстаріших церков Флоренції. Тут спочиває остання з роду Медичі – Анна Марія Лудовіко. Внутрішнє оздоблення церкви визнане справжнім витвором мистецтва, тому раджу зайти. 

Базиліка Сан-Лоренцо приймає відвідувачів щодня, крім понеділка. Вхід платний, але можна схитрити – в день меси (в неділю) можна зайти безкоштовно.

Палаццо Веккіо

Палаццо Веккіо, якщо вже говорити про визначні пам’ятки Флоренції, потрібно згадати міську ратушу, де зараз частково розміщується музейний комплекс. 

Перед входом до палаццо встановлені прекрасні статуї, серед яких копія Давида Мікеланджело, ансамбль Геркулес і гігант Какус та твори Бандінеллі.

На першому поверсі Палаццо Веккіо розташований розкішний зал – Салоні де Чінквеченто (або Зал п'ятисот). Він прикрашений великими фресками, які оповідають про знамениті битви Флоренції та реалістично змальовують сцени з особистого життя Козімо I Медічі. 

Не менш цікавий п'ятикімнатний Зал Стихій, на стінах якого зображені алегоричні малюнки п'яти елементів – вогню, води, повітря, землі і ефіру.

Центральний ринок Флоренції

А от закінчимо свою мандрівку ми в незвичайному місці – на центральному ринку Флоренції, куди обов’язково варто піти. Ринок знаходиться в самому центрі міста, недалеко від Базиліки Сан-Лоренцо. Це простора двоповерхова будівля, побудована в другій половині ХІХ ст. Всередині продають овочі, фрукти, ковбаси, сири, м'ясо, вина. За межами будівлі торгують текстильними та шкіряними виробами.

Ось таким може бути ваш приблизний маршрут визначними місцями Флоренції. Тепер ви знаєте, що подивитись у Флоренції, тож гарного відпочинку!