Коротко і по суті про курорти Криту

article-info

Крит – найбільший грецький острів і один з найпопулярніших туристичних напрямків. Як відомо, попит народжує пропозицію, тому розваг і варіантів для активного відпочинку на цьому острові найбільше. На вас чекає нереально багата екскурсійна програма, все таки Крит – це Батьківщина Мінотавра. Ще тут знаходиться найбільший в Греції морський акваріум, найбільший аквапарк Water City і купа менших і не таких претензійних, величезний сімейний парк розваг «Лабіринт», і це лише початок списку.

Проте зосередимось саме курортах Криту. Постараємось максимально стисло та інформативно розповісти про найпопулярніші з них.

Іракліон

Локація: центральна частина Криту. В столиці острова розташований найбільший аеропорт, тому жодних проблем з транспортом і пересуванням по суші не виникне. З Іракліона також стартує більшість екскурсій.

Пляжі: піщані і галькові. Однак більшість туристів обирають для відпочинку передмістя, оскільки сам Іракліон доволі гамірний.

Готелі: від 3 * до 5*, сконцентровані переважно на узбережжі та в центрі міста.

Кому підходить? Іракліон ідеальний для насиченого екскурсійного відпочинку. На Криті збереглось безліч пам'яток: храмів, фортець і фонтанів. В околицях самого Іракліону знаходяться три мінойські палаци, зокрема знаменитий Кнос з лабіринтом Мінотавра. Плюс, тут можна влаштувати розкішний шопінг.

Ретімно

Локація: Західний Крит, 78 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: широкі піщані або піщано-галькові. Майже кожен пляж пропонує повний комплект водних розваг.

Готелі від 2* до 5*. «Люкси» мають першокласні СПА-центри. Якщо свої ночі ви плануєте проводити в нічних клубах, краще обирати готелі 2ї лінії – вони ближче до міста.

Кому підходить? Ретімно – універсальний курорт, тут з комфортом розмістяться і сім’ї з дітьми, і молодіжні компанії. На курорті своя непогана екскурсійна програма.

Балі

Локація: Західний Крит, 40 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: затишні приморські бухти з піщаним покриттям. Море майже весь час спокійне.

Готелі: переважно 3* -4*. Уточнюйте у туроператора розташування готелю, оскільки місцевість скеляста, і не виключено, що до моря доведеться спускатись зі схилу.

Кому підходить? Балі – це тихий, сімейний курорт з кількома ресторанчиками та кафешками, але є хороше транспортне сполучення з Іракліоном та Ретімно.

Ханья

Локація: Західний Крит. Є свій аеропорт, до аеропорту Іракліону 150 км.

Пляжі: є кілька хороших піщаних пляжів в околицях міста, але пляжний відпочинок тут не є пріоритетним.

Готелі: від 3* до 5 *. Популярними є гостьові будиночки.

Кому підходить? Ханья – друге за величиною і чисельністю населення місто острова після Іракліону. Це зелене місто, оточене білими горами. Воно ідеальне для активного екскурсійного відпочинку. Тут кожна будівля – історична пам'ятка (венеціанський порт, ринок, фортеця, стародавні церкви), працює безліч музеїв, майже щовечора проходять концерти фольклорної та сучасної музики, різноманітні виставки-ярмарки під відкритим небом.

Амудара

Локація: Західний Крит. 10 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: просторі, піщані с повним набором розваг. Майже всі муніципальні.

Готелі: практично всі розташовані на вулиці Амудар'я, поруч з ресторанчиками та барами.

Кому підходить? Саме в околицях Амудара знаходиться найбільший аквапарк Греції Water City, тому публіка тут різношерстна.

Гувес

Локація: Західний Крит. 15 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: хороші піщані пляжі з плавним спуском в море, однак при сильному вітрі піднімаються хвилі. Великий вибір пляжних розваг.

Готелі: повний спектр від «люксів» до кемпінгових стоянок. На самому курорті переважають 4*- 5*.

Кому підходить? Гувес – оптимальний курорт для тихого, сімейного відпочинку. Родзинка курорту – уздовж набережної обладнаний освітлений променад довжиною близько 5 км з магазинчиками, тавернами і романтичними лавками, оберненими в бік моря.

Херсонісос

Локація: Західний Крит. 25 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: переважно піщано-галькові зі спуском в море по відшліфованих плитах з піщанику.

Готелі: розраховані на всі категорії відпочиваючих – від дорогих готелів зі своїм СПА до скромних міських готелів з мінімальним бюджетом.

Кому підходить? Херсонісос – універсальний курорт і тип розваг багато в чому залежить від обраного готелю. На курорті процвітає шопінг, нічне життя, дискотеки. Недалеко знаходяться аквапарки Aqua Splash і Water City. Навіть свій гольф-клуб є.

Малія, Сталіда

Локація: два тісно пов’язані між собою курорти на Західному Криті. 30, 35 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: піщані з пологим спуском в море.

Готелі: переважають 4*- 5*.

Кому підходить? Це молодіжні курорти. Вдень вони сплять, а з першими сутінками перетворюються в гучну тусовку. Тут багато барів, ресторанів, магазинів, дискотек. Вдень можна з’їздити до аквапарку Aqua Splash за 10 км від міста.

Агіос Ніколаос

Локація: найбільша східна затока Криту – Мірабелло. 56 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: затишні піщані та галькові пляжі в кам’яних бухтах з плавним спуском до моря.

Готелі: величезний вибір житла в різних цінових категоріях. Готелі переважно зосереджені на узбережжі та в центрі міста.

Кому підходить? Агіос Ніколаос – це мініатюрне, курортне містечко з широкою набережною для вечірніх прогулянок і «бездонним» озером в центрі міста. Тут нереально багато маленьких кафе, рибних таверн, ресторанів, барів. Це просто бездоганне місце для відпочинку з дітьми.

Елунда

Локація: Східний Крит. 70 км від аеропорту Іракліон.

Пляжі: невеличкі піщані, заховані в захищених від вітру бухтах з пологим спуском в море.

Готелі: дорогі 5* готелі з власними просторими територіями та піщаними пляжами. Багато готелів пропонують краєвид на затоку Мірабелло і острів Спіналонга.

Кому підходить? Елунда – це дорогий сімейний курорт, яким не гребують зірки.

Ну то як? Вибрали свій курорт на Криті? Тоді саме час замовляти путівку та бронювати квитки на літак. Приходьте і ми допоможемо з організацією подорожі.