Коли краще пакувати валізи в Туніс?

article-info

З екзотичними країнами, яка проблема? Ніколи точно не знаєш, коли туди їхати. Тож сьогодні ми розкажемо, коли краще їхати в Туніс, а коли вибрати щось більш традиційне, в наших широтах.

Про клімат Тунісу і всяке таке

В Тунісі панують субтропіки. Це означає дуже спекотне літо та м’яку зиму. Найбільше цей контраст відчувається на півночі країни. А от південне узбережжя вже більше нагадує тропіки, і спека тут майже постійний супутник туриста, зрідка змінюючись проливними дощами. Проте не все так погано з погодою, як вам могло здатися на перший погляд. 

Весна в Тунісі м’яка та приємна. Стовпчик термометра поступово набирає обертів і до кінця квітня досягає +27С. 

В квітні ще може дощити. А в травні трапляються грози, але загалом це не впливає на якість відпочинку.

З настанням червня погода повністю стабілізується. В день температура не опускається нижче +30С, вночі – +14С. Температура води – +20С. Кожен наступний літній місяць в Тунісі ще спекотніший за попередній: липень – +35С, серпень – +40С. 

Як ви вже зрозуміли, – серпень в Тунісі – це справжнісіньке пекло. Іноді температура повітря може сягати +50С. Звичайно, ночі приносять приємну прохолоду, але цього не завжди достатньо. 

Восени тут набагато комфортніше. Повітря остигає до комфортних +25С. Дощів майже немає. Щоправда, в листопаді стрімко холоднішає і вода в морі опускається до прохолодних +17С. 

Зима – не найкращий сезон для відпочинку в Тунісі. Тут досить прохолодно – всього +4С, практично весь час дощить, а з лютого починають дути сильні сезонні вітри, які не додають комфорту і без того вологій та прохолодній погоді.

Коли краще їхати на відпочинок в Туніс?

Туніс багато в чому розрахований на пляжний відпочинок, а про тропічну засмагу, яку дарують місцеві пляжі, взагалі ходять легенди. Враховуючи все сказане вище, ми рекомендуємо приїжджати на відпочинок в травні-червні або вересні-жовтні. Якщо не надто боїтеся спеки, можна ще подумати про першу половину липня.

З листопада по квітень в Тунісі низький сезон, що зовсім не означає відсутність туристів. По-перше, курорти в цей час пропонують шалені знижки аби лиш заманити відпочиваючих. По-друге, Туніс – це не лише пляжі. В цей час популярний СПА-відпочинок, багато туристів приїжджає сюди на Новий рік та Різдво. 

Не забуваємо, що саме в цій країні розташовані легендарні центри таласотерапії, тому нерідко туристи їдуть саме за оздоровленням. В такому випадку сезонність не має принципового значення і місяці різняться лише вартістю путівок на ті чи інші курорти. Найвигідніше приїхати в Туніс для оздоровлення в міжсезоння і взимку (якщо не лякає дощова погода). 

Якщо вас більше цікавлять культурні пам’ятки, то найкращий час для поїздок в Туніс – осінь, вже не жарко і дощів ще немає. За таких умов можна навіть поїхати на екскурсію в пустелю та до руїн Карфагену. Ближче познайомитися з колоритом місцевого населення можна під час проведення національних свят. В середині червня проходить фестиваль Карфагена, а в кінці зими – Свято бедуїнів. 

Круїзний сезон в Тунісі триває з березня і до жовтня. А ось з квітня по листопад в країну приїжджають любителі яхтингу. 

Часто в Туніс приваблює дайвінгом. Кращий час для цього – з червня по кінець вересня. Тут дуже багата підводна флора і фауна. 

Не гребують таким відпочинком і затяті рибалки. Залежно від виду риби, сюди можна їздити хоч весь рік.