Якщо набридло лежати на пляжі Або що може запропонувати відпочинок на «Золотих пісках» Болгарії?

article-info
Золоті піски курорт
Курорт «Золоті піски»

Курорт «Золоті піски» розрахований перш за все пляжний відпочинок в Болгарії, тому не очікуйте тут побачити надто багато історичних пам’яток та туристичних точок. Сюди приїжджають, щоб полежати на пісочку вдень і від душі потанцювати вночі.

Проте, не все так сумно, як може здатись на перший погляд, на курорті знайдеться парочка цікавих місць, які зможуть розбавити дрімотний пляжний відпочинок на «Золотих пісках».

 

Монастир Аладжа на курорті «Золоті піски»

Аладжа монастир піски золоті
Монастир Аладжа

Місце паломництва сотень людей – скельний монастир «Аладжа» в «Золотих пісках». В перекладі його назва означає «строкатий» і, вона як ніяка інша підходить цій святині, адже стіни монастиря викладені дивовижно гарними старовинними фресками. Особливо гарна стара каплиця. Це місце намолене століттями богослужінь, воно має дуже сильну енергетику.

Монастир має два рівні, які з'єднані між собою вузькими дерев'яними сходами. На верхньому майданчику відкривається приголомшливий вид на узбережжя Болгарської Рив'єри. На нижньому рівні розташована трапезна монахів, їх келії, склеп і каплиця.

З словосполучення «скельний монастир» ви мабуть здогадались, що «Аладжа» знаходиться в горах. І справді монастир захований серед мальовничих скель. З цієї причини сюди можна потрапити лише з травня по жовтень, в інші місяці доступ до святині закритий через складність дороги та небезпеку обвалів. Плануючи відпустку, майте це на увазі.

Збираючись на екскурсію в монастир, подбайте про правильну екіпіровку. Обов’язкова вимога – головний убір та зручне взуття. Підйом до монастиря вимагає певної фізичної витривалості, тому не варто брати в похід дітей. До речі, при монастирі є цікавий музей. Серед експонатів багато релігійних предметів, ритуальних артефактів, виробів місцевих ремісників і старовинного одягу, витонченого керамічного посуду.

 

Аквапарк Aquapolis в «Золотих пісках»

Aquapolis Аквапарк
Аквапарк Aquapolis

Відсутність історичних пам’яток світової ваги, древніх руїн і музеїв з величезною кількістю експонатів ні трохи не псує відпочинок на «Золотих пісках», адже тут є найбільший в Болгарії аквапарк Aquapolis. Його площа займає 40 000 кв. м. і вся ця краса захована посеред лісу, подалі від літньої спеки.

Розваги починаються прямо з порогу, бо на вході обладнана першокласна гірка для скалолазання. Вона має 7 можливих маршрутів, працювати можна, як з інструкторами (професійними альпіністами), так і без. Поруч розташовані амфітеатр, водоспад, штучне озеро і панорамний снек-бар «Алказар».

 

Тепер про найголовніше – водні гірки!

Почнемо з широченної 2-метрової гірки, яка має назву « Дика річка». З нею ви зробите немислимі повороти і кульбіти, підстрибуватимете вгору і падатиме в провалля. Кілька шалених і дратвових хвилин вам гарантовано.

Далі на вас чекає чемпіон з екстремального спуску швидкісна гірка «Ніагара» її максимальна швидкість 50 км/год. Будьте певні, у вас перед очима промайне все життя, кров застигне в жилах і… обов’язково захочеться повторити ще.

Місцева екзотика або політ у невідомість – гірка «Чорна діра» – це дві повністю закриті чорні труби. Спускаючись сюди, ви нічого не будете бачити, лише відчувати повороти, віражі і наростаючу швидкість.

Для веселої компанії друзів, яка не проти влаштувати змагання, підійде чотирьохдоріжна гірка – Слалом, тут можна організувати спуск на швидкість!

Ну і атракціон для людей зі сталевими нервами – «Камікадзе» – це надшвидкісна гірка, яка стартує з платформи висотою 18 метрів і мчить вас на швидкості 60 км/год по всім віражам і поворотам.

У дитячій зоні є неглибокий басейн з різними за величиною гірками, а також фігурками черепашок, динозавриків, драконів. Також для дітей передбачений тир, невеликий скалодром, стрибки на банджі-батуті та катання на човнах з дистанційним управлінням.

Природний парк «Золоті піски»

Парк природній
Природній парк

Найменший у Болгарії природній парк «Золоті піски» або як це звучить на болгарській мові «Златні пасиці» порадує вас затишною спокійною атмосферою та гарною природою, що особливо виділяється на фоні золотистих пісків.

Парк розтягнувся узбережжям на цілих 9 км, від однойменного курорту до комплексу «Чайка». Тут між ясенями, грабами, дубами, оповитими диким виноградом і плющем, бродять олені та кабани, по стовбурам дерев шарудять білки та куниці, по землі меланхолійно повзають черепахи, а над головою літає понад 75 видів птаства. В парку росте багато рідкісних, практично зникаючих, рослин: проліски, первоцвіти і навіть орхідеї.

Парк пристосований для тривалих прогулянок: є система покажчиків, столи з лавками і альтанки поруч з джерелами, спеціально відведені ділянки для розпалювання багать. Загалом тут прокладено 5 спеціалізованих туристичних маршрутів: піший похід, природно-пізнавальний туризм, велосипедний та дитячий маршрути, маршрут для фотографів та маршрут для людей з особливими потребами. На всіх маршрутах є оглядові майданчики з приголомшливими панорамами курорту «Золоті піски».

 

Бальнеологічний центр Амбассадор на курорті «Золоті піски»

Бальнеологічна терапія Амбасадор центрі
Бальнеологічна терапія в центрі Амбасадор

Недарма курорт «Золоті піски» вважається ще й першокласним лікувальним центром, адже місцеві грязі та мінеральні джерела творять справжні дива. Особливою повагою користується бальнеологічний центр Амбасадор, що розмістився на базі однойменного готелю. Він найстаріший в «Золотих пісках».

Саме сюди направляють свої стопи виснажені туристи, які не лише хочуть підправити здоров’я, а й скинути з себе баласт щоденних стресів та клопотів. Амбасадор пропонує одразу кілька лікувальних програм: бальнеопрограма, грязелікування, аромотерапія, парафінотерапія, артритотерапія та розслаблюючі програми: «Антистрес» та «Релакс».

Особливо корисно побувати тут людям з проблемами опорно-рухового апарату, органів дихання з розладами нервової системи.

 

Виставковий комплекс «Чифліка» в «Золотих пісках»

 Комплекс "Чифліка" виставковий
Виставковий комплекс «Чифліка»

Ну і ще одне місце, де можна пожвавити відпочинок на «Золотих пісках» – це виставковий комплекс «Чифліка». Він розташований в передмісті курорту. Зали велетенського музею наглядно показують особливості життя болгарських селян на початку ХХ ст. «Чифліка» – незвичайний музей, адже одразу після знайомства з експонатами гостей запрошують спробувати найкращі гастрономічні делікатеси болгарської кухні та посмакувати справжнього болгарського вина.

На території виставкового комплексу частенько проходять виступи народних колективів. Ви побачите красивий обряд болгарського весілля, а можете й приймете в ньому активну участь))). Знайомство з болгарськими традиціями і фольклором подарує цікаві, незабутні враження.

На території виставкового комплексу працюють кілька сувенірних крамниць і ремісничих майстерень, ви зможете купити розкішні оригінальні сувеніри та подарунки.

 

Компанія «Поїхали з нами» запрошує вас на відпочинок в «Золоті піски». Саме час подарувати собі довгоочікуваний релакс для душі та тіла. Приходьте в один з офісів та підберіть собі тур в Болгарію зі Львова. Ціни вас приємно здивують!