Як святкують Новий рік та Різдво у демократичному і вигадливому Амстердамі?

article-info
Амстердам рік новий
Новий рік в Амстердамі

Дехто все життя буде стверджувати, що свобода – це міф. Але тільки не ті, хто побував в Амстердамі. Це місто живе за своїми законами, які не діють ніде більше, і це одне з тих місць, що назавжди змінюють твої погляди на життя. Тож, чому б не відкрити для себе щось нове саме на Новий рік?

Синтерклаас і чорні Пітери

Чорні пітери і синтерклаас
Синтерклаас і чорні Пітери

В Голландії немає діда Мороза, Святого Миколая чи Санта Клауса. Натомість до місцевих дітлахів приходить Синтерклаас. Це такий собі дідусь у плащі і з курильною трубкою. В минулому він був трубочистом, тому якнайкраще підходить для доставки подарунків через димарі. І живе він не в якійсь там холодній Лапландії, а в сонячній і теплій Іспанії.

Отже, в середині листопада Синтерклаас приїжджає на пароплаві до Голландії в компанії з своїми помічниками, чорними Пітерами. Три тижні він вирішує ділові питання (а діти стежать за розвитком подій в спеціальній телепрограмі, яка транслюється по всій країні). І, нарешті, 5 грудня Синтерклаас розносить довгоочікувані подарунки – і кладе їх в черевики.

2 Різдва і пончики

Амстердам різдвяний ярмарок в
Різдвяний ярмарок в Амстердамі

Першою ознакою того, що Різдво в Амстердамі вже «не за горами» є святкові пончики oliebollen, які починають продавати ледь не на кожному кроці. Оliebollen – хрусткі, обсмажені в олії, кульки з фруктовою начинкою, посипані цукровою пудрою. Тому не дуже дивуйтесь, якщо побачите на вулиці поважного дядечка з носом у цукровій пудрі. До речі, продавати пончики починають з кінця листопада.

Друга ознака – це різдвяні ярмарки. Це чудернацька мішанина сувенірів, смаколиків, святкових прикрас, ялинок, ілюмінації та карнавальних костюмів. Атмосфера тут панує по-справжньому різдвяна і надихаюча. Ярмарки в Амстердамі починають працювати в останню суботу листопада.

Та навіть у святкуванні Різдва Голландія зуміла виділитись, бо тут на державному рівні затверджено 2 Різдва і називаються вони дуже не очікувано – Перше та Друге.)))

А ще тут свято вірять, що у Святвечір на землю спускаються злі духи з наміром влаштувати справжнє полювання на людей, тому голландці відлякують їх шумом. Можете уявити, який тут стоїть галас у передріздвяну ніч?

Найгучніший Новий рік в Європі або Чим голосніше, тим краще

Амстердам феєрверки новорічні
Новорічні феєрверки в Амстердамі

Взагалі, голландці – гучний і веселий народ, ви в цьому ще раз переконаєтесь в Новорічну ніч. Після того, як куранти проб’ють північ, і будуть виголошені перші тости, голландці поспішають на вулицю з просто таки велетенськими запасами феєрверків. Тисячі феєрверків забарвлюють небо яскравими фарбами і, серед цієї канонади, дуже зворушливо спостерігати як люди виходять зі своїх будинків, щоб сказати добрі побажання сусідам і привітати один одного зі щасливим Новим роком.

Найбільше скупчення народу, зазвичай, на Музейній площі і перед королівським палацом (на площі Дам). Власне місце під курантами люди займають за кілька годин до півночі. Саме куранти першими сповіщають про настання Нового року і їх підхоплює далеке ехо церков. Ця мить надзвичайно хвилююча і трепетна.

А далі по колу ходять пляшки з шампанським, всюди видно веселі зграйки людей, які танцюють і співають до ранку. Саме таким є Новий рік в Амстердамі.

Обов’язково пропустіть стаканчик гарячого глінтвейну в одному з атмосферних місцевих пабів та скоштуйте щось з місцевої святкової кухні. Тоді справжній різдвяний настрій вам забезпечено.

Екскурсія по каналах, новорічна вулиця Червоних Ліхтарів та фестиваль Світла

Амтердам Світла фестиваль
Фестиваль Світла в Амстердамі

Якщо раптом, ви захочете ще на кілька днів затриматись в Амстердамі (обов’язково захочете!), рекомендуємо вам взяти екскурсію по річковим каналам.

Ви не лише зможете побачити всю красу витонченого Амстердаму, а й відкрити для себе щось таке, чого ніколи не бачили, наприклад, плавучі будинки. Говорячи «плавучі», ми не маємо на увазі не якусь метафору, такі будинки дійсно відірвані від землі. Кажуть, що вони з’явились через небажання людей платити земельні податки (а що? По факту, будинок і не стоїть на землі;)). Але і зараз, коли питання податку вирішено, люди не хочуть покидати свою мобільну домівку і сходити на сушу.

А ще тут є тут «танцюючі» будинки, які тримаються лише за рахунок підтримки сусідніх будівель.

Взагалі Амстердам чудовий урок для тих, хто жаліється на малу кількість квадратних метрів. Місцеві жителі звикли обходиться крихітними кімнатами, які при цьому вміють обстоювати стильно і ефектно.

Обов’язково завітайте на новорічну вулицю Червоних Ліхтарів і хоча фотографувати тут не можна, повірте, це видовище закарбується у вашій пам’яті на все життя. А ще, якщо хочете збагатити досвід і переглянути свої погляди на деякі речі, зазирніть в музей сексу. Точно не пошкодуєте!

З 27 листопада по 18 січня в Амстердамі проходитиме третій фестиваль Світла. Всі пам'ятки міста, а також великі будівлі і канали прикрасять спеціальною підсвіткою. Вона буде запалювати свої вогні щовечора. Тому кожної ночі Амстердам буде буквально сяяти! Не пропустіть, це має бути приголомшливо!


Компанія « Поїхали з нами» запрошує на Новий рік в Амстердам! Яскравий, неоднозначний і спокусливий Амстердам підкорить вас. Це місто неможливо покинути повністю. Якась частинка вашої душі назавжди залишиться серед щасливих вулиць і вузьких каналів Амстердама. І ви ніколи не зможете забрати її назад. Приїжджайте, сюди на Новий рік і взагалі в будь-яку пору. Амстердам завжди чекає вас!

Ну, а ми з «Поїхали з нами» мандруємо далі і наступна наша зупинка – Будапешт! Слідкуйте за нашим блогом!