Як святкують новорічно-різдвяні свята в найкрасивіших містах світу? Злата Прага

article-info
Прага рік новий
Новий рік в Празі

Свято наближається, ми теж відчули на собі його позитивний вплив тому, щоб і вас налаштувати на потрібний святковий настрій, ми розпочинаємо цикл коротеньких статей про те, як же святкують Новий рік та Різдво у найкрасивіших містах світу. І першою під приціл потрапляє Прага.

Яка вона, новорічна Прага?

Прага новорічна
Новорічна Прага

Якщо ви мрієте, побувати в середньовічній Європі, то вам пряма дорога до новорічної Праги, тут без варіантів. Справа в тому, що чехи досить консервативні в питаннях святкування Різдва (Новий рік тут не в такій пошані, як у нас, але все одно є на що глянути). Тому, приїжджаючи до Праги на зимові канікули (відпустку), ви 100% поринете в атмосферу бабці Європи ХVІІІ ст.

Блукаючи брукованими вуличками, і милуючись празькою архітектурою, яка вже давно встигла стати майже легендою, можна побачити частинку традиційного чеського устрою, який був характерний для предків сучасних чехів протягом багатьох століть.

Хронологія подій: що і коли відвідати в Празі?

Прага різдвяні ярмарки
Різдвяні ярмарки в Празі

У Чехії є дві обов’язкові новорічно-різдвяні фішки: святкові ярмарки і салют.

28 листопада - 6 січня

Різдвяні ярмарки в Празі з’являються, як гриби після дощу (чи краще сказати, як сніговики після снігопаду), тобто майже на кожній площі, де можна поставити хоч кілька палаток. Найбільший ярмарок у Празі взагалі починає працювати з 30 листопада (на Староміській площі). Тут в необмеженій кількості продаються сувеніри, посуд, свічки, знамениті празькі пряники та свинячі стегенця, копчені ковбаси та глінтвейн.

Обов’язково зазирніть на Вацлавську площу, адже тут встановлена головна ялинка країни та й саме убранство площі дуже святкове. До речі, вона теж працює з 29го листопада по 1 січня!

Інші різдвяні ярмарки в Празі дещо менші, але теж варті уваги (у виставковому залі Голешовіце, на площі Миру і Республіки). Вони працюють з 9:00 до 19:00. Проте, насолодитися чеськими сосисками і гарячим глінтвейном можна і вночі.

1 січня

Друга важлива подія – це новорічний салют 1 січня! Звичайно, найбільш грандіозний салют організовують в Празі. Салют проходить в Літинських садах. Перші феєрверки запускають о 18 годині, а саме шоу триває 15 хвилин у супроводі традиційної музики «Злата Прага». Майте на увазі, охочих побачити святкові салюти буде багато, тому краще прийти завчасно.

Поділимось секретом, найкращий вид на шоу відкривається з мостів: Карлів, Чехів, Легії, Манесів, а ще з Петришинського пагорбу та набережних.

Різдвяні листівки з Праги

Не забудьте відправити різдвяну листівку додому. Це ще одна древня традиція Праги. Вважається, що відправивши таку листівку з теплими побажаннями, ви обов’язково заручаєтесь удачею на весь рік.

У Празі навіть існують спеціальні магазинчики, забиті листівками від підлоги до стелі. Прийшовши сюди, можна знайти листівку практично з будь-якого приводу (є ну зовсім несподівані і смішні). Чехи з задоволення підписують такі листівки і відправляють їх тим, хто дорогий і близький.

Як чехи проводять новорічні вихідні?

Прага різдвяний вечір
Різдвяний вечір в Празі

Чехи люблять проводити зимові вечірки на… човнах. Так-так, вам не почулось, вони полюбляють плавати по Влтаві на таких собі човнах-драконах, прихопивши з собою пляшку шампанського та кілька бокалів.

До речі, веслувати доведеться вам (ну, щоб не замерзли) під бадьорий стук барабанів. Для цього на носі човна сидить барабанщик, що задає ритм, а в хвості керманич, який не дасть вам плавати по колу. Сам човен-дракон дійсно нагадує ящірку з головою на носі та з хвостом замість корми.

Відпочинок досить екстремальний (враховуючи, що це зима і мороз), але такого ви точно більш ніде не спробуєте, до того ж вид на Прагу з човна просто фантастичний.

Взагалі чехи полюбляють святкувати під відкритим небом, тим більше на Різдво в Празі не так вже й холодно. Гуляння тут масові, на центральних площах яблуку ніде впасти, чи то пак, туристу ступити. Тут же організовуються живі концерти та вертепи. Поступово цей веселий, галасливий натовп розтікається по всім вуличкам міста. Кажуть, любов до вуличних гулянь у чехів дуже давня ще від середньовічних карнавалів, ярмарок та святкових містерій. Тож толк в таких гуляннях вони точно знають. Нудьгувати в такій компанії ви точно не будете. Веселіться, танцюйте, пийте шампанське під зірками, саме таким і має бути свято!


Компанія «Поїхали з нами» запрошує на новорічні свята до Праги, адже саме в цей час місто ви промінює радість та веселощі і може порадувати своїх гостей незабутніми забавами та гуляннями.

В наступній статті ми поговоримо про Амстердам, слідкуйте за анонсами.